Święta poza domem. Dokąd wyjechać na Boże Narodzenie?

Święta z rodziną

Marzyliście kiedyś, aby spędzić Gwiazdkę w iście filmowej scenerii? Pośród gór i ośnieżonych chat, ogromnych choinek obwieszonych kolorowymi bombkami lub spacerując główną ulicą wielkiego miasta, rozświetloną milionem malutkich światełek… To nie muszą być tylko marzenia! W Polsce coraz większą popularnością cieszą się Świąteczne wyjazdy.

Wiele osób chce ten wyjątkowy czas poświęcić na odpoczynek w pięknym otoczeniu oraz cieszenie się urokami Bożego Narodzenia bez długich przygotowań, sprzątania i gotowania. Taki wyjazd to nie tylko możliwość spędzenia Świąt w bajecznej scenerii, ale i motywacja do skorzystania z lokalnych atrakcji.

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd, co z Wigilijną wieczerzą? Wiele hoteli oferuje swoim gościom specjalne Świąteczne Pakiety, zawierające uroczystą kolację z tradycyjnymi potrawami. Możecie też poszukać restauracji, która przygotowuje takie spotkania lub zamówić wigilijny catering w wybrane miejsce.

Jeśli nie wyobrażacie sobie spędzać Wigilii poza domem to i tak warto rozważyć wyjazd w kolejnych dniach Świąt lub zaraz po nich. Okres między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem stwarza okazję do dłuższego odpoczynku bez wykorzystywania dużej ilości dni urlopu. To szansa na ciekawą, klimatyczną podróż.

Dokąd wyjechać na Święta?

Myślicie o wyjeździe, ale nie wybraliście jeszcze miejsca? Poniżej przygotowaliśmy dla Was przegląd popularnych świątecznych kierunków w Polsce. Zobaczcie nasze propozycje – do każdej z nich dodaliśmy krótki opis atrakcji, jakie oferuje dane miejsce. 

Boże Narodzenie w Górach

Chata w górach

Pierwsze miejsce na szczycie Świątecznej top listy zajmują oczywiście góry! Białe Święta w większości polskich regionów niestety pozostają wspomnieniem. Jeśli brakuje Wam śniegu, powinniście rozważyć wyjazd w góry, gdzie okolica najczęściej pokrywa się białym puchem. Możemy tu podziwiać widoki jak ze świątecznej pocztówki. Poczuć tu można niepowtarzalny klimat idealnie pasujący do Świątecznej atmosfery: drewniane chaty, kominki, grzane wino, lokalne przysmaki i góralskie kolędy, to elementy, które tworzą magię świąt.

Wolny czas możecie spędzić na lokalnych bazarach i jarmarkach oferujących oryginalne świąteczne ozdoby i przysmaki. Poza atrakcjami, jakie zapewnia region, możemy zadbać o relaks oraz wypoczynek, wybierając hotel z basenem i strefą SPA.

Polecamy Wam popularne lokalizacje, w których możecie liczyć na liczne atrakcje dla turystów:

 • Zakopane zimowa stolica Polski, miejsce uwielbiane i doceniane przez turystów. Panuje tu niepowtarzalna zimowa atmosfera. Do dyspozycji mamy wiele aktywności takich jak: spacery pięknymi górskimi szlakami, wjazd kolejką na Gubałówkę i Kasprowy Wierch lub przechadzki po słynnym deptaku Zakopanego, czyli Krupówkach. 
 • Białka Tatrzańska to malownicza wioska, położona u podnóża Tatr, oferuje aktywności dla osób w każdym wieku. Swoją popularność zawdzięcza licznym wyciągom narciarskim usytuowanym na naturalnych stokach o różnym nachyleniu i długości. Białka Tatrzańska słynie również z kompleksu basenów geotermalnych Terma Bania.
 • Karpacz – to urokliwe górskie miasto położone u podnóża Śnieżki. Ten raj dla miłośników sportów zimowych i górskich wycieczek, oferuje m.in aktywny wypoczynek na stokach narciarskich oraz zabawę na torach saneczkowych. 

Święta w Stolicy

Warszawa na Boże Narodzenie

Święta to doskonały moment, żeby odwiedzić Warszawę! W tym pięknym i magicznym czasie duże miasta organizują specjalne, niepowtarzalne atrakcje. Gdzie warto się wybrać, jeśli zdecydujecie się na święta w stolicy Polski?

 • Nowy Świat jedna z najpiękniejszych ulic Warszawy w świątecznym okresie ozdobiona jest urokliwą dekoracją świetlną. Spacerując tędy, z pewnością poczujecie magiczny klimat Gwiazdki. Ulica Nowy Świat prowadzi wprost na warszawską Starówkę.
 • Stare Miasto – to miejsce jest warte odwiedzenia o każdej porze roku. Występy ulicznych artystów, urokliwe kamieniczki, kawiarenki i sklepiki – tu odczuwalny jest klimat dawnej Warszawy. Zaś koło pobliskiej Kolumny Zygmunta co roku pojawia się wspaniała, ogromna choinka.
 • Ruchoma Szopka wyjątkowa atrakcja nie tylko dla dzieci. Dla wielu warszawiaków odwiedzenie szopki jest świąteczną tradycją.
 • Łazienki Królewskie mogłoby się wydawać, że zima nie jest dobrym momentem na spacery. Robi się szybko ciemno i ponuro, jednak nie w Królewskim Ogrodzie Światła! Łazienki co roku organizują przepiękną wystawę świetlną, która zachwyca spacerowiczów.
 • Jarmarki Bożonarodzeniowe – w sezonie świątecznym w stolicy pojawia się co najmniej kilka miejsc, w których można kupić tradycyjne potrawy, napić się grzańca, czy znaleźć oryginalny prezent. Takie jarmarki co roku są otwierane m.in. na warszawskim Barbakanie, w Pałacu Kultury i Nauki oraz na Stadionie Narodowym.
 • Lodowisko na amatorów łyżew czekają liczne lodowiska w ciekawych lokalizacjach takich jak to u podnóża Pałacu Kultury i Nauki lub na Starówce. Na szczególną uwagę zasługuje lodowisko na Torze Stegny. To ogromne kryte lodowisko ma powierzchnię aż 6800 mkw. Jeśli jesteście miłośnikami zimowych sportów, to musicie się tam wybrać!
 • Galerie handlowe – to atrakcja dla tych, którzy kochają zakupy, świąteczne dekoracje i przede wszystkim wyprzedaże. Zaraz po Świętach sklepy oferują najwyższe zniżki, To doskonały czas, żeby odświeżyć garderobę i kupić potrzebne artykuły. Warto wybrać się do jednej z większych galerii handlowych w stolicy – wybór sklepów i asortymentu jest tu naprawdę ogromny. 
 • Kultura – zaraz po świętach warto odwiedzić chociaż jeden z licznych obiektów kulturalnych m.in. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Fryderyka Chopina, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Królikarnia oraz Centrum Nauki Kopernik.
 • Punkt widokowy – będąc w Warszawie, warto zobaczyć panoramę miasta, np. z tarasu widokowego na szczycie Pałacu Kultury i Nauki.

Boże Narodzenie w Gdańsku

Gdańsk na Boże Narodzenie

Gdańsk jako typowo wakacyjny kierunek, nie jest oczywistym wyborem na Świąteczny wyjazd. Nie zapominajmy jednak, że morze jest piękne o każdej porze roku, a Gdańsk to jedno z najładniejszych i najstarszych polskich miast. Niepowtarzalny klimat i ogromna ilość zabytków czyni z niego wyjątkową atrakcję turystyczną. Co możemy tu robić podczas świąt?

Świąteczny Wrocław

Wrocław na Boże Narodzenie

W okresie Świątecznym Wrocław jest jeszcze piękniejszy niż zwykle. Rozległy rynek rozświetlają zachwycające dekoracje. Jeśli jeszcze nie zakochaliście się w Mieście stu mostów, to okres świąteczny jest idealnym momentem, aby je odwiedzić. Co warto zwiedzić? Mamy dla Was listę godnych uwagi atrakcji!

 • Stare Miasto jest wizytówką Wrocławia i robi ogromne wrażenie. Możemy tu podziwiać stylowe, kolorowe kamieniczki i odwiedzić sklepiki oraz kawiarenki. Mieści się tu wiele zabytków i pięknych miejsc m.in., Plac Solny, Bazylika Mniejsza św. Elżbiety Węgierskiej, Katedra Marii Magdaleny, czy Uniwersytet Wrocławski z Wieżą Matematyczną.
 • Jarmark Bożonarodzeniowy – co roku odbywa się na Rynku Starego Miasta. To miejsce każdego wprowadzi w świąteczny nastrój. Możemy kupić tu ozdoby, przysmaki lub napić się grzańca. Miasto co roku przygotowuje liczne atrakcje, np. świąteczne iluminacje, koncerty lub spotkania wrocławian.
 • Lodowiska – jeśli macie ochotę na odrobinę ruchu, to warto odwiedzić jedno z wrocławskich lodowisk, te najbardziej znane to, to na Stadionie Wrocław, w Hali Orbita oraz Lodowisko Spiska.
 • ZOO i Afrykarium – wycieczka do ZOO będzie świetną przygodą dla całej rodziny.
 • Punkt widokowy – będąc we Wrocławiu, warto zobaczyć panoramę miasta, np. z platformy 97-metrowej wieży Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Widok z tarasu zapiera dech w piersiach. Inne dostępne punkty widokowe to: Sky Tower, Mostek Pokutnicki i wieża kościoła św. Elżbiety.
 • Kultura – po Świętach warto odwiedzić takie miejsca jak: Muzeum Narodowe, Panoramę Racławicką, Operę Wrocławską, Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, Movie Gate, Kolejkowo, Halę Stulecia lub Stadion Wrocław.

Bon turystyczny na świąteczny wyjazd

Jeśli nie udało Wam się wyjechać na Wakacje, to Święta są doskonałą okazją, żeby wykorzystać Bon Turystyczny. Poniżej przygotowaliśmy listę doskonałych hoteli w różnych zakątkach Polski od gór do morza, w których możecie zrealizować Bon 500+. Znajdziecie idealne miejsce dla siebie.