Co warto zobaczyć w Trójmieście? Nadmorski city break pełen atrakcji

Długie Pobrzeże

Czyste powietrze, piasek pod stopami, szum fal… niedawno skończyło się lato, a Wy już tęsknicie za Bałtykiem? Nie musicie czekać do kolejnych wakacji. Morze jest tak samo piękne poza sezonem, a każda pora roku ujawnia inne zalety tego regionu. 

Dlaczego warto wyjechać po sezonie?

Zapomnijcie o tłumach turystów i plażach pełnych parawanów. Wyjazd w mniej popularnym terminie to okazja, aby zobaczyć polskie morze z zupełnie innej perspektywy. Jesień to czas relaksu i wyciszenia. Plaża, która w letnich miesiącach przyciąga tłumy, jest teraz tylko dla Was! Możecie wybrać się na romantyczny spacer, obejrzeć zachód słońca i pobyć sam na sam z naturą.

morze jesienią

Dużą zaletą wyjazdów poza sezonem są okazyjne ceny. Niższe koszty dotyczą nie tylko zakwaterowania, ale też lokalnych atrakcji oraz posiłków w restauracjach. Wyjeżdżając w mniej popularnym terminie, możemy cieszyć się dużo większą dostępnością miejsc

Planując nocleg, wybieramy spośród wielu obiektów, a korzystając z atrakcji, nie musimy martwić się kolejkami. Duże miasta nawet po sezonie oferują relaks i piękne widoki. Jeśli chcecie ciekawie spędzić czas, polecamy Wam Trójmiasto, w którym atrakcje dostępne są o każdej porze roku. 

GDAŃSK

Fontanna Neptuna

Gdańsk, stolica województwa pomorskiego, jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Najbardziej znaną i reprezentacyjną jego część stanowi Główne Miasto. Niepowtarzalny klimat i ogromna ilość zabytków czyni z niego wyjątkową atrakcję turystyczną. Jeśli znajdziecie się w Gdańsku, to właśnie tu powinniście rozpocząć zwiedzanie.

Zabytki

 • Ratusz Głównego Miasta – wyjątkowa gotycko-renesansowa budowla.
 • Dwór Artusa – dawne miejsca spotkań zamożnego patrycjatu, jeden z najwspanialszych tego typu obiektów w Europie Północnej.
 • Fontanna Neptuna – przepiękna fontanna stanowiąca symbol Gdańska. Znajduje się tuż przed Dworem Artusa.
 • Wielka Zbrojownia – to najbardziej okazały świecki budynek w zabudowie miasta.
 • Brama Żuraw – największy i najstarszy dźwig portowy średniowiecznej Europy. Jedna z najpiękniejszych bram wodnych w Gdańsku.
 • Bazylika Mariacka – największa ceglana, gotycka świątynia w Europie. Na jej wieży znajduje się galeryjka widokowa, z której możemy podziwiać panoramę miasta.
 • Brama Złota – obiekt w stylu renesansowym. Brama została ozdobiona kamiennymi rzeźbami symbolizującymi cnoty obywatelskie.
 • Złota Kamienica – jest jednym z najpiękniejszych budynków gdańskich. Wyróżnia ją przepiękna, bogata fasada.
 • Brama Zielona – jest uznawana za najstarszą bramę wodną Gdańska.
 • Brama Wyżynna – stanowiła główną bramę wjazdową do miasta.

Jedna z najpiękniejszych gdańskich ulic to Ulica Mariacka. Jest wspaniałym przykładem oryginalnej, dawnej zabudowy. Spacer nią daje możliwość podziwiania zabytków oraz odwiedzenia urokliwych restauracji, kawiarni i sklepików. W tym miejscu poczuć można prawdziwy klimat Gdańska.

Ulica Mariacka

Na świeżym powietrzu

 • XVIII wieczny Park Oliwski znajdujący się na terenie dawnych ogrodów klasztornych cysterskich mnichów. To idealne miejsce na romantyczne i relaksujące spacery. Możemy tu podziwiać rośliny sprowadzone z całego świata. Mieści się tu m.in. ogród skalny, oranżeria, 112-metrowa aleja strzyżonych lip oraz okazała aleja grabowa. Na terenie ogrodu znajduje się również zabytkowy Pałac Opatów.
 • Plaża – spacer plażą to nieodłączny element pobytu nad Bałtykiem. Najbardziej popularne plaże w okolicy to: Jelitkowo, Stogi, Sobieszewo, Orle i Brzeźno z pięknym molo.
 • Długie Pobrzeże – to piękna nadwodna ulica, będąca idealnym terenem do przechadzek. Wzdłuż niej znajdują się charakterystyczne dla architektury miasta bramy wodne i zabytkowe budynki.

Muzea

Będąc w Gdańsku, warto odwiedzić choć jedno z  tutejszych muzeów. Najbardziej popularne z nich to: Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum Gdańska, Muzeum Narodowe, charakterystyczne dla tego regionu Muzeum Bursztynu, Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności. Miejscem wartym uwagi jest również Galeria Sztuki Wyboru, w której możemy podziwiać szeroko pojętą współczesną sztukę w takiej formie jak: malarstwo, grafika, rzeźba, a nawet wzornictwo i projekty architektoniczne.

Atrakcje

 • AmberSky Gdańsk – koło widokowe o wysokości 50 m n.p.m. to atrakcja, dzięki której mamy możliwość spojrzeć na miasto z innej perspektywy. Z lotu ptaka możemy obserwować m.in.: Starówkę, Stadion, Stocznię, wzgórza morenowe, a także odległy Hel. 

Jeśli wybieracie się do Gdańska, warto zadbać o komfortowy i przyjemny nocleg.  Przygotowaliśmy dla Was listę hoteli, w których warto się zatrzymać.

GDYNIA

Klif w Orłowie

Gdynia prawa miejskie otrzymała niespełna sto lat temu. Na początku XX wieku była jeszcze rybacką wsią. Od tamtej pory bardzo wiele się tu zmieniło. Teraz to nowoczesne tętniące życiem miasto.

Sercem Gdyni jest Skwer Kościuszki, najbardziej reprezentacyjna ulica prowadząca przez nadmorski deptak pełen restauracji i kafejek. Drugą wizytówką miasta jest zawsze gwarna, pełna ludzi Ulica Świętojańska. Warto wybrać się w to miejsce, jeśli macie ochotę iść na smaczny obiad, zrobić zakupy lub po prostu poczuć klimat tego miasta. 

Na świeżym powietrzu

 • Klif Orłowski i Kępa Redłowska to urokliwe i romantyczne miejsce, stanowiące stromy brzeg morski Kępy Redłowskiej. To świetna lokalizacja, aby zrobić ładne zdjęcia lub wybrać się na spacer.
 • Drewniane Molo w gdyńskiej dzielnicy Orłowo. Może nie tak imponujące, jak to w Sopocie, jest za to bardziej kameralne i ma swój urok, a wejście na nie jest bezpłatne. Możemy podziwiać z niego morze, plaże, promenadę, a także w dalszej perspektywie Gdańsk, Półwysep Helski i wspomniany wyżej Klif Orłowski.

Muzea

W Gdyni mamy do wyboru kilka ciekawych muzeów m.in. Muzeum Emigracji (pierwsze w kraju muzeum poświęcone historii polskiej emigracji), Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Motoryzacji, oraz Centrum Nauki Experyment – angażujące interaktywne wystawy do twórczego eksperymentowania. Do ciekawych i mniej standardowych obiektów należą: Statek-muzeum „Dar Pomorza” oraz legenda polskiej Marynarki Wojennej Okręt-muzeum ORP „Błyskawica”.

Atrakcje

 • Akwarium Gdyńskie – możemy podziwiać w nim różne gatunki roślin i ryb z całego świata.
 • InfoBox – Punkt widokowy usytuowany w nowoczesnej, szklanej konstrukcji w centrum miasta. To modne i ciekawe miejsce z restauracją i tarasem widokowym.
 • Kamienna Góra –  wzgórze w centrum Gdyni, z którego zobaczymy port oraz Skwer Kościuszki. Piękna panorama to nie jedyna atrakcja tego miejsca. Na szczyt można wjechać darmową kolejką.
 • Koło Widokowe – jego konstrukcja ma 55 metrów wysokości, z najwyższego punktu widoczna jest panorama Gdyni, Zatoki Gdańskiej i Helu.
 • Fokarium – Warto o nim wspomnieć, ponieważ znajduje się w pobliskim Helu. Możemy dojechać tam w tradycyjny sposób lub zdecydować się na zorganizowanie dodatkowej atrakcji, jaką jest rejs.

Jeśli planujecie wybrać się do Gdyni, to zobaczcie koniecznie hotele, które gwarantują komfortowy i przyjemny pobyt.

SOPOT

Molo w Sopocie

Sopot miasto, które nigdy nie śpi. Wielu kojarzy się z imprezami i nocnym życiem. Jego sercem jest tętniąca życiem ulica Bohaterów Monte Cassino tzw.  Monciak główny deptak pełen zabytkowych kamienic, restauracji i stoisk z pamiątkami.

Na świeżym powietrzu

Molo w Sopocie ma około pół kilometra długości i czyni je to najdłuższym molo nad Morzem Bałtyckim. Jest jedną z największych atrakcji miasta. Ciekawostką jest to, że stężenie jodu w miejscach najdalej wysuniętych w morze jest dwukrotnie większe niż na lądzie.

Muzea

Muzeum Sopotu, Muzeum Figur Woskowych, Skansen Archeologiczny Grodzisko, czyli muzeum na wolnym powietrzu, pozostałość po osadzie obronnej. Możemy zobaczyć tu zrekonstruowane zabudowania grodu: chaty, bramę i palisadę.

Miłośnicy sztuki koniecznie powinni odwiedzić Sopocką Galerię Sztuki oraz Państwową Galerię Sztuki, gdzie zobaczyć można wystawy sztuki współczesnej i tradycyjnej.

Atrakcje

 • Krzywy Domek wizytówka Sopotu i ciekawy architektonicznie symbol współczesnego świata. Znalazł się na liście 50 najdziwniejszych budynków świata opublikowanej przez Portal Village of Joy.
 • Opera Leśna – znany wszystkim z telewizji, zadaszony amfiteatr, w którym odbywają się największe imprezy kulturalne i festiwale.
 • Latarnia morska – zabytkowy obiekt, z którego podziwiać można Zatokę Gdańską oraz panoramę Trójmiasta.
 • Przystań rybacka – codziennie można tu kupić świeże ryby i obejrzeć ekspozycję łodzi i sprzętu rybackiego.
 • KartCenter Sopot Gokarty – przejażdżka gokartem to doskonały pomysł dla osób szukających mocniejszych wrażeń i chcących spędzać czas aktywnie.
 • Aquapark w Sopocie jeśli macie ochotę na kąpiel, a morze jest zbyt zimne, idealnym rozwiązaniem będzie wizyta w aquaparku!

Jeśli planujecie odwiedzić Sopot, koniecznie zobaczcie listę polecanych przez nas hoteli.