Hotel Alter*****

Oferta kończy się za : 3 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Możliwość anulowania do 7 dni przed przyjazdem
  • Codzienne śniadania
  • Dostęp do basenu i strefy SPA z jacuzzi i saunami
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 14:00 - 11:00

  Oferta nie zawiera

  • Parking
  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  1. Pełną kwotę rezerwacji należy opłacić do 7 dni przed terminem przyjazdu, w przeciwnym przypadku rezerwacja zostaje anulowana, a Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  2. W przypadku anulowania rezerwacji do 7 dni przed przyjazdem Użytkownik otrzyma Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej za pośrednictwem Triverna tytułem rezerwacji.
  3. W przypadku anulowania rezerwacji na mniej niż 7 dni przed przyjazdem lub niewykorzystania pobytu Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  4. Środki Triverna otrzymane w wyniku anulowania rezerwacji można wykorzystać na rezerwację we wszystkich Hotelach biorących udział w akcji Zwrot na Środki, w terminie 365 dni od dnia anulowania rezerwacji.
  5. Środki Triverna nie podlegają wymianie na gotówkę.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  97%
  97 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.9/10
  Średnia ocena naszych klientów
  • do 7 dni przed przyjazdem możesz bezkosztowo anulować rezerwację i otrzymać Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej tytułem rezerwacji
  • wystarczy, że opłacisz 25% wartości rezerwacji w momencie jej dokonywania
  • na wykorzystanie Środków Triverna masz aż 365 dni
  • środki będą widoczne na Twoim koncie użytkownika w serwisie Triverna

  Poznaj szczegóły oferty Zwrot na Środki Triverna

  Warto wiedzieć

  • Jedyny 5-gwiazdkowy hotel w Lublinie, wspaniale zlokalizowany w sercu Starego Miasta
  • W pakiecie codzienne śniadania serwowane od godz. 7 do 10:30
  • Dostęp do strefy OZI SPA & Wellness (basen z hydromasażem, jacuzzi, sauna sucha i parowa)
  • Klimatyzowane pomieszczenia
  • Hotel posiada elegancką restaurację oraz drink bar
  • Niemowlę / dziecko poniżej 3 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 3-18 lat: 150 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Dostawka dla osoby powyżej 18 lat: 150 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Niemowlę/dziecko poniżej 3 lat (bez świadczeń)
  • Dostawki możliwe w apartamentach i pokojach luksusowych: na rozkładanych kanapach w części dziennej może spać dwoje dzieci w wieku 3-11 lat lub jedna osoba powyżej 11 lat: 150 zł/doba za osobę (ze świadczeniami)
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 80 zł za dobę)

  Opis

  Hotel Alter to butikowy, kameralny hotel w sercu Starego Miasta w Lublinie, który szczyci się najwyższym standardem bezpieczeństwa. Jedyny w mieście pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany jest w XVI-wiecznej kamienicy, w której udanie połączono historię z nowoczesnym designem. Luksusowy hotel urządzono z troską o detale i zachowanie elementów kamienicy w XVI wieku należącej do złotnika Piotra Bonieckiego.

  Hotel Alter oferuje luksusowe, przestronne pokoje z komfortowymi łóżkami. Wyróżnia je styl, szyk i niepospolite wzornictwo. Pokoje są klimatyzowane, wyposażone w sejf, minibar, ekspres Nespresso, zestaw do parzenia herbaty, biurko, stolik, dwa fotele, TV oraz podłączenie do Wi-Fi. W komfortowych łazienkach dla gości przygotowywane są szlafroki, ręczniki, kosmetyki, lusterka kosmetyczne oraz galanteria łazienkowa. W wentylacji został zainstalowany system dezynfekcji i sterylizacji powietrza z promieniowaniem UV i węglem aktywowanym, który sterylizuje wirusy, bakterie, pleśnie i alergeny.

  W hotelu mieści się elegancka i przestronna restauracja z doskonałą kuchnią serwującą regionalne rarytasy oraz bar z selekcją alkoholi i cygar Longue. Specjalnością Restauracji EGO jest ser Alter przygotowany na bazie mleka od krów rasy Montbèliarde, pochodzących z własnej hodowli.

  Relaks i odnowa biologiczna odbywają się w wyjątkowej strefie OZI SPA & Wellness. W jej kameralnych wnętrzach czekają starannie skomponowane zabiegi, a wśród nich masaże orientalne i ajurwedyjskie. W strefie SPA można korzystać z basenu z hydromasażem, gejzerem i kurtyną wodną, jacuzzi, sauny suchej i parowej z aromaterapią oraz gabinetów z wyborem zabiegów na twarz i ciało. Strefa wody otwarta jest codziennie od godziny 7 do 22, gabinety masażu zaś od wtorku do soboty od godz. 10 do 20 oraz w niedziele od 11 do 20.

  Lokalizacja

  Hotel Alter mieści się w sercu Starego Miasta, u podnóża Zamku Lubelskiego, obok Bramy Grodzkiej.

  Atrakcje

  Stolica Lubelszczyzny jest ciekawym miastem, w którym można spędzić interesujący weekend lub kilka dni. Dobrze utrzymane Stare Miasto ma zwartą budowę, dzięki czemu łatwo trafić w niemal każdy jego zakątek. Nad miastem góruje Zamek Lubelski, skrywający przepiękne średniowieczne malowidła w kaplicy Trójcy Świętej. Miejscem ostatecznej obrony jest donżon, z którego szczytu rozpościera się ciekawa panorama Lublina. Spacerując po centrum Starego Miasta, koniecznie trzeba przyjrzeć się Bramie Krakowskiej – pozostałości po XIV-wiecznych murach obronnych i jednej z dwóch bram prowadzących do średniowiecznego Lublina. Chodząc po mieście, warto wysoko trzymać głowę, aby nie przegapić ciekawych detali kamienic czy postaci, np. balansującego na linie rozpiętej nad Rynkiem sztukmistrza z Lublina. Taras widokowy w Wieży Trynitarskiej pozwoli obejrzeć z wysokości 40 m przemierzone uliczki oraz wzgórze zamkowe.

  Spędzając czas w centrum, nie można pominąć pełnego ciekawych zabytków i pomników Placu Litewskiego - to jedyny teren zielony w okolicach Starego Miasta, który otaczają aż trzy pałace! Współczesną atrakcją jest zaś jedna z najnowocześniejszych fontann multimedialnych w Polsce. Fontanna ma kształt dużego liścia i prezentuje ciekawe widowiska wodno-świetlne.

  Pierwszą część dnia można przeznaczyć na przemierzenie Lubelskiej Trasy Podziemnej – ok. 300-metrowej trasy turystycznej, prowadzącej pod zabudową Starego Miasta. Korytarze i sale rozłożone są na trzech kondygnacjach, na głębokości od 9 do 12 metrów. Trasa zaczyna się w Trybunale Koronnym, biegnie pod ulicami Złotą i Archidiakońską, kończy się zaś w jednej z kamienic przy placu Po Farze, nieopodal którego zlokalizowano Regionalne Muzeum Cebularza. W placówce zapoznamy się ze sposobem przyrządzania cebularza – lokalnego przysmaku – jego historią, przepisem i legendą.

  Warto wybrać się także poza centrum, aby zobaczyć:

  • Państwowe Muzeum na Majdanku – Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady, czyli muzeum martyrologiczne powstałe w 1944 roku na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin
  • Muzeum Wsi Lubelskiej – ciekawy skansen gromadzący zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego. W 2013 roku na terenie skansenu ukończono rekonstrukcję miasteczka sprzed II wojny światowej (z ratuszem, posterunkiem policji, lodziarnią i domem żydowskiego cadyka)
  • Browar Perła – znajduje się pomiędzy centrum miasta, a Majdankiem. W 2014 roku udostępniono do zwiedzania podziemia browaru, mieszczące się w zmodernizowanym dawnym klasztorze Ojców Reformatów. Przejście trasy turystycznej, zapoznanie się z historią miejsca oraz procesem warzenia piwa, kończy degustacja

  Jak dojechać?

  Samochód

  Hotel Alter znajduje się w murach Starego Miasta, obok Bramy Grodzkiej, przy ślepo zakończonej ul. Grodzkiej, dlatego, by do niego dojechać, należy nieco pokluczyć po wąskich uliczkach lub zaparkować na parkingu pod zamkiem i podejść 150 m. By dojechać pod sam hotel, wjechawszy do centrum Lublina drogą krajową 82 od zachodu, należy skręcić z Alei Solidarności w prawo w ul. Wodopojną, następnie w drugą w lewo ul. Bajkowskiego i znowu w lewo w ul. Lubartowską. Jesteśmy w granicach starego miasta, gdzie obowiązują ograniczenia w ruchu. Następnie należy skręcić w prawo w ul. Noworybną, ponownie w prawo w ul. Rybną. Przejechawszy pod Bramą Rybną, trzeba skręcić w lewo w docelową ul. Grodzką i jechać nią niemal do końca. Hotel mieści się po lewej stronie.

  Odległość od Warszawy – 160 km, Krakowa – 270 km, Wrocławia – 460 km.

  Pociąg i autobus

  Do Lublina dojeżdżają pociągi i autobusy z wielu miast Polski. Hotel Alter położony jest 2,3 km od dworca kolejowego Lublin Główny oraz zaledwie 350 m od Dworca Głównego PKS przy Alei Tysiąclecia.

  Adres

  • Hotel Alter
  • ul. Grodzka 30
  • 20-112 Lublin
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Alter JMS Sp. z o.o. Sp.k.
  • ul. Grodzka 30
  • 20-112 Lublin
  • NIP: 9462599183
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  97%
  97 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.9/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria