W cenie otrzymujesz
- Możliwość anulowania do 7 dni przed przyjazdem
- Codzienne śniadania
- Dostęp do basenu i strefy SPA z jacuzzi i saunami
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT
- Doba hotelowa: 14:00 - 11:00
Oferta nie zawiera
- Parking
- Pozostałe usługi hotelu
Warunki rezygnacji
Oferta Zwrot na środki Triverna:
- W przypadku anulowania rezerwacji do 7 dni przed przyjazdem Użytkownik otrzyma Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej tytułem rezerwacji.
- W przypadku anulowania rezerwacji na mniej niż 7 dni przed przyjazdem lub niewykorzystania pobytu Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
- W przypadku opłacenia 25% wartości rezerwacji pozostałe 75% należy opłacić do 10 dni przed terminem przyjazdu.
- W przypadku nieopłacenia pełnej wartości rezerwacji do 10 dni przed przyjazdem, rezerwacja zostaje anulowana, a Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
- Środki Triverna otrzymane w wyniku anulowania rezerwacji można wykorzystać na rezerwację we wszystkich Hotelach biorących udział w akcji Zwrot na Środki, w terminie 365 dni od dnia anulowania rezerwacji.
- Środki Triverna nie podlegają wymianie na gotówkę.
W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.
- do 7 dni przed przyjazdem możesz bezkosztowo anulować rezerwację i otrzymać Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej tytułem rezerwacji
- wystarczy, że opłacisz 25% wartości rezerwacji w momencie jej dokonywania
- środki będą widoczne na Twoim koncie użytkownika w serwisie Triverna
- na wykorzystanie Środków Triverna masz aż 365 dni
Poznaj szczegóły oferty Zwrot na Środki Triverna
Warto wiedzieć
|
|
|
Opis
Hotel Alter to butikowy, kameralny hotel w sercu Starego Miasta w Lublinie, który szczyci się najwyższym standardem bezpieczeństwa. Jedyny w mieście pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany jest w XVI-wiecznej kamienicy, w której udanie połączono historię z nowoczesnym designem. Luksusowy hotel urządzono z troską o detale i zachowanie elementów kamienicy w XVI wieku należącej do złotnika Piotra Bonieckiego.
Hotel Alter oferuje luksusowe, przestronne pokoje z komfortowymi łóżkami. Wyróżnia je styl, szyk i niepospolite wzornictwo. Pokoje są klimatyzowane, wyposażone w sejf, minibar, ekspres Nespresso, zestaw do parzenia herbaty, biurko, stolik, dwa fotele, TV oraz podłączenie do Wi-Fi. W komfortowych łazienkach dla gości przygotowywane są szlafroki, ręczniki, kosmetyki, lusterka kosmetyczne oraz galanteria łazienkowa. W wentylacji został zainstalowany system dezynfekcji i sterylizacji powietrza z promieniowaniem UV i węglem aktywowanym, który sterylizuje wirusy, bakterie, pleśnie i alergeny.
W hotelu mieści się elegancka i przestronna restauracja z doskonałą kuchnią serwującą regionalne rarytasy oraz bar z selekcją alkoholi i cygar Longue. Specjalnością Restauracji EGO jest ser Alter przygotowany na bazie mleka od krów rasy Montbèliarde, pochodzących z własnej hodowli.
Relaks i odnowa biologiczna odbywają się w wyjątkowej strefie OZI SPA & Wellness. W jej kameralnych wnętrzach czekają starannie skomponowane zabiegi, a wśród nich masaże orientalne i ajurwedyjskie. W strefie SPA można korzystać z basenu z hydromasażem, gejzerem i kurtyną wodną, jacuzzi, sauny suchej i parowej z aromaterapią oraz gabinetów z wyborem zabiegów na twarz i ciało. Strefa wody otwarta jest codziennie od godziny 7 do 22, gabinety masażu zaś od wtorku do soboty od godz. 10 do 20 oraz w niedziele od 11 do 20.
Lokalizacja
Hotel Alter mieści się w sercu Starego Miasta, u podnóża Zamku Lubelskiego, obok Bramy Grodzkiej.
Atrakcje
Stolica Lubelszczyzny jest ciekawym miastem, w którym można spędzić interesujący weekend lub kilka dni. Dobrze utrzymane Stare Miasto ma zwartą budowę, dzięki czemu łatwo trafić w niemal każdy jego zakątek. Nad miastem góruje Zamek Lubelski, skrywający przepiękne średniowieczne malowidła w kaplicy Trójcy Świętej. Miejscem ostatecznej obrony jest donżon, z którego szczytu rozpościera się ciekawa panorama Lublina. Spacerując po centrum Starego Miasta, koniecznie trzeba przyjrzeć się Bramie Krakowskiej – pozostałości po XIV-wiecznych murach obronnych i jednej z dwóch bram prowadzących do średniowiecznego Lublina. Chodząc po mieście, warto wysoko trzymać głowę, aby nie przegapić ciekawych detali kamienic czy postaci, np. balansującego na linie rozpiętej nad Rynkiem sztukmistrza z Lublina. Taras widokowy w Wieży Trynitarskiej pozwoli obejrzeć z wysokości 40 m przemierzone uliczki oraz wzgórze zamkowe.
Spędzając czas w centrum, nie można pominąć pełnego ciekawych zabytków i pomników Placu Litewskiego - to jedyny teren zielony w okolicach Starego Miasta, który otaczają aż trzy pałace! Współczesną atrakcją jest zaś jedna z najnowocześniejszych fontann multimedialnych w Polsce. Fontanna ma kształt dużego liścia i prezentuje ciekawe widowiska wodno-świetlne.Pierwszą część dnia można przeznaczyć na przemierzenie Lubelskiej Trasy Podziemnej – ok. 300-metrowej trasy turystycznej, prowadzącej pod zabudową Starego Miasta. Korytarze i sale rozłożone są na trzech kondygnacjach, na głębokości od 9 do 12 metrów. Trasa zaczyna się w Trybunale Koronnym, biegnie pod ulicami Złotą i Archidiakońską, kończy się zaś w jednej z kamienic przy placu Po Farze, nieopodal którego zlokalizowano Regionalne Muzeum Cebularza. W placówce zapoznamy się ze sposobem przyrządzania cebularza – lokalnego przysmaku – jego historią, przepisem i legendą.
Warto wybrać się także poza centrum, aby zobaczyć:
- Państwowe Muzeum na Majdanku – Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady, czyli muzeum martyrologiczne powstałe w 1944 roku na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin
- Muzeum Wsi Lubelskiej – ciekawy skansen gromadzący zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego. W 2013 roku na terenie skansenu ukończono rekonstrukcję miasteczka sprzed II wojny światowej (z ratuszem, posterunkiem policji, lodziarnią i domem żydowskiego cadyka)
- Browar Perła – znajduje się pomiędzy centrum miasta, a Majdankiem. W 2014 roku udostępniono do zwiedzania podziemia browaru, mieszczące się w zmodernizowanym dawnym klasztorze Ojców Reformatów. Przejście trasy turystycznej, zapoznanie się z historią miejsca oraz procesem warzenia piwa, kończy degustacja
Jak dojechać?
Hotel Alter znajduje się w murach Starego Miasta, obok Bramy Grodzkiej, przy ślepo zakończonej ul. Grodzkiej, dlatego, by do niego dojechać, należy nieco pokluczyć po wąskich uliczkach lub zaparkować na parkingu pod zamkiem i podejść 150 m. By dojechać pod sam hotel, wjechawszy do centrum Lublina drogą krajową 82 od zachodu, należy skręcić z Alei Solidarności w prawo w ul. Wodopojną, następnie w drugą w lewo ul. Bajkowskiego i znowu w lewo w ul. Lubartowską. Jesteśmy w granicach starego miasta, gdzie obowiązują ograniczenia w ruchu. Następnie należy skręcić w prawo w ul. Noworybną, ponownie w prawo w ul. Rybną. Przejechawszy pod Bramą Rybną, trzeba skręcić w lewo w docelową ul. Grodzką i jechać nią niemal do końca. Hotel mieści się po lewej stronie.
Odległość od Warszawy – 160 km, Krakowa – 270 km, Wrocławia – 460 km.
Do Lublina dojeżdżają pociągi i autobusy z wielu miast Polski. Hotel Alter położony jest 2,3 km od dworca kolejowego Lublin Główny oraz zaledwie 350 m od Dworca Głównego PKS przy Alei Tysiąclecia.
Adres
- Hotel Alter
- ul. Grodzka 30
- 20-112 Lublin
Oferta prezentowana przez firmę
- Alter JMS Sp. z o.o. Sp.k.
- ul. Grodzka 30
- 20-112Lublin
- NIP: 9462599183
Hotel spełnia kryteria
Promocję przegląda właśnie 16 osób