Hotel Diament Bella Notte***

Oferta kończy się za : 14 godz.
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Oferta kończy się za14 godz. Po tym czasie oferta może nie być dostępna lub jej cena może wzrosnąć.

  W cenie otrzymujesz

  • Nocleg
  • Nieograniczone korzystanie z Term Cesarskich: basen, jacuzzi, sauna sucha, sauna parowa, sala fitness (nieczynne do odwołania)
  • 20% rabatu na zabiegi i masaże w SPA Hotelu Diament Arsenal Palace
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 14:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

  Uwaga: płatność Bonem Turystycznym. Hotel wymaga podania numeru bonu do 24 godzin od dokonania rezerwacji. Przy 3 nieudanych próbach kontaktu z Gościem (w tym minimum 1 kontakt mailowy) hotel ma prawo anulować rezerwację. Klientowi nie przysługuje prawo zwrotu wpłaconych środków.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS oraz decyzji hotelu. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  85%
  85 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.8/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Warto wiedzieć

  • Kompleks hotelowy ze strefą SPA Termy Cesarskie
  • W dalszych krokach rezerwacji istnieje możliwość rozszerzenia pakietu o śniadania podawane w sąsiednim Hotelu Diament Arsenal Palace
  • Możliwość nieograniczonego korzystania z Term Cesarskich w godzinach otwarcia: basen, jacuzzi, sauna, sala fitness (nieczynne do odwołania)
  • 20% rabatu na zabiegi i masaże w SPA Hotelu Diament Arsenal Palace
  • Niemowlę / dziecko poniżej 5 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 5-12 lat: 55 zł (za dobę)
  • Brak dostawek dla osób powyżej 12 lat
  • Niemowlę/dziecko poniżej 5 lat i dostawki bez wyżywienia
  • Bezpłatne łóżeczka niemowlęce
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 100 zł za dobę)
  • Parking dodatkowo płatny: 40 zł/doba

  Opis

  Hotel Diament Bella Notte to część wygodnego kompleksu hotelowego, tworzonego wraz z Hotelem Diament Arsenal Palace, posiadającego relaksacyjną strefę SPA zwaną Termami Cesarskimi oraz centrum konferencyjne. Hotel jest dogodnie usytuowany na granicy Katowic i Chorzowa, w bezpośrednim sąsiedztwie atrakcyjnego Parku Śląskiego, gdzie znajdują się największe i najstarsze planetarium w Polsce, Górnośląski Park Etnograficzny, Stadion Śląski, ogród zoologiczny oraz inne miejsca warte odwiedzenia. Do centrum Katowic (do słynnego Spodka) jest stąd zaledwie 5 km.

  W hotelu Diament Bella Notte przygotowano 45 komfortowych pokoi, zapewniających pełen relaks. Pokoje wyposażone są w telewizor, telefon, biurko oraz dostęp do sieci Wi-Fi. W łazience z prysznicem znajduje się suszarka do włosów oraz zestaw kosmetyków.

  Kompleks hotelowy dysponuje Restauracją Cesarską z dwupoziomową częścią gastronomiczną oraz trzema salami restauracyjnymi (mieści się ona w Hotelu Diament Arsenal Palace). W Restauracji Cesarskiej Goście mogą zasmakować wyśmienitej kuchni polskiej i regionalnych specjałów jak i spróbować kuchni śródziemnomorskiej. Menu bogate jest w lekkie i zdrowie dania przygotowywane ze starannie wyselekcjonowanych produktów. Do Restauracji Cesarskiej przylega taras letni wraz z Tajemniczym Ogrodem. To jednocześnie osłonięte od wiatru i słonecznego żaru miejsce oferuje swoim Gościom prawdziwe zacisze w sercu Aglomeracji Śląskiej. Taras dostępny jest w sezonie od późnej wiosny do wczesnej jesieni.

  Wyjątkową atrakcją dostępną dla gości Hotelu Diament Bella Notte są relaksujące Termy Cesarskie, zlokalizowane w sąsiednim Hotelu Diament Arsenal Palace. W Termach Cesarskich można korzystać z basenu z przeciwprądem, hydromasażami i kaskadą, sauny fińskiej, łaźni parowej, jacuzzi, strefy fitness, gabinetów masażu oraz strefy relaksu, gdzie w ciszy i w towarzystwie aromaterapii można wypocząć i zrelaksować się na leżakach.

  Lokalizacja

  Hotel znajduje się w Chorzowie, blisko Parku Śląskiego, 5 km od centrum Katowic, nieopodal autostrad A4 i A1 oraz drogi krajowej 79, 6 km od stacji kolejowej Katowice, 2,4 km od stacji Chorzów Batory

  Atrakcje

  Górny Śląsk obfituje w ciekawe zabytki techniki, często unikalne na skalę europejską, i z nimi kojarzy się w pierwszej kolejności. Chorzów posiada jednak także atrakcje przyrodnicze, takie jak zespoły przyrodniczo-krajobrazowe Uroczysko Buczyna oraz Żabie Doły, a także zespół akwenów Amelung i jeden z największych parków miejskich w Europie – Park Śląski. Stąd już tylko nieco ponad 60 km na beskidzkie szlaki.

  Park Śląski nazywany jest zielonymi płucami Górnego Śląska, inhaluje okolicę już od niemal 70 lat. Centralna część parku ma charakter leśny z siecią alejek i traktów pieszych sprzyjających wyciszeniu oraz rekreacji ruchowej, pozostała część parku ma charakter kulturalno-rekreacyjny i znajdują się tam takie obiekty jak Stadion Śląski, Śląski Ogród Zoologiczny, wesołe miasteczko (najstarszy park rozrywki w kraju, przeszedł gruntowną renowację w 2017 roku), planetarium, kąpielisko, sztuczna plaża, Górnośląski Park Etnograficzny, kolej parkowa, rosarium (największy różany ogród w Polsce), ogród bylinowy, hala wystawowa, siłownia na świeżym powietrzu, ośrodek tenisowy, stadion GKS Katowice oraz liczne kawiarnie, bary, fontanny i rzeźby.

  Miejsca, które warto odwiedzić w okolicy:

  • Planetarium Śląskie – największe i najstarsze planetarium i obserwatorium astronomiczne w Polsce. Zostało założone 4 grudnia 1955 roku. „Sercem” Planetarium Śląskiego jest potężny projektor, ważący ponad 2 tony i przy pionowym ustawieniu mierzący 5 m wysokości. Odtwarza on wygląd nieba z dowolnego miejsca na Ziemi o dowolnej porze, naśladując rzeczywisty firmament. Ekranem projekcji jest największa w kraju kopuła o średnicy 23 metrów. Widownia może pomieścić 400 osób. W zespole budynków Planetarium Śląskiego znajdują się także obserwatorium astronomiczne, kilkumetrowy zegar słoneczny, stacja klimatologiczna i stacja sejsmologiczna
  • Stadion Śląski – jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych stadionów w Polsce, przebudowany w 2011 roku, wcześniej pełnił funkcję stadionu narodowego reprezentacji Polski w piłce nożnej. Zwiedzanie stadionu jest możliwe z przewodnikiem na trzech trasach – krótkiej, która obejmuje wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA, a także przejście tunelem zawodniczym wprost na murawę; trasa średnia poszerzona jest o wizytę w loży VIP oraz w galerii, gdzie można zobaczyć m.in. zdjęcia największych sław, które wystąpiły na stadionie; najdłuższa trasa to dodatkowo projekcja w stadionowym kinie oraz zwiedzanie Sali Muzealnej. Osoby, które wybiorą tę trasę odwiedzą również stadionowy komisariat policji oraz trybunę prasową
  • Górnośląski Park Etnograficzny – skansen znajdujący się na terenie Parku Śląskiego, nieopodal Centrum Handlowego AKS. Park etnograficzny posiada blisko 70 zabytkowych drewnianych obiektów architektury wiejskiej i małomiasteczkowej. Obszar skansenu wynosi 22 ha. Zgromadzone zabytki budownictwa ludowego pochodzą z pięciu podregionów Górnego Śląska (beskidzkiego, podgórskiego, pszczyńsko-rybnickiego, przemysłowego i lublinieckiego) oraz regionu Zagłębia Dąbrowskiego
  • Szyb Prezydent – od 1933 roku przez 60 lat pełnił swą funkcję, zakończywszy działalność, wieża wyciągowa dołączyła do obiektów znajdujących się na Szlaku Zabytków Techniki i obecnie uczestniczy w wielu wydarzeniach kulturalnych, m.in.: koncertach, wystawach i warsztatach. Ponadto na samej górze Szybu utworzona została platforma widokowa. Wystarczy pokonać dwieście schodów, aby cieszyć się niezwykłym widokiem. Nazwa szybu, przez pierwsze 4 lata zwanego Wielkim Jackiem, oddaje cześć prezydentowi Ignacemu Mościckiemu
  • Spodek w Katowicach – Hala Widowiskowo-Sportowa, charakterystyczna budowla o nietypowym kształcie przypominającym latający spodek, pochodzi z 2 połowy XX wieku. Organizowane są w niej liczne imprezy sportowe i kulturalne. Kolejny obok Stadionu Śląskiego obiekt goszczący zarówno sportowców jak i największe gwiazdy muzyki

  Jak dojechać?

  Samochód

  Hotel Diament Bella Notte zlokalizowany jest nieopodal drogi krajowej 79 między centrum Katowic i Chorzowa, blisko Stadionu Śląskiego, na który można się kierować. Jadąc od strony Katowic, należy minąć stadion po prawej stronie i z DK 79 skręcić w prawo w plac AKS, a następnie w lewo w ul. Paderewskiego, na początku której po prawej stronie znajduje się hotel.

  Odległość od Warszawy – 290 km, Krakowa – 80 km, Wrocławia – 190 km.

  Pociąg i autobus

  Przez Chorzów przebiega wiele linii autobusowych o różnych relacjach, na stacji kolejowej Chorzów Batory zatrzymują się liczne pociągi kursujące po trasie Katowice – Gliwice. Z tego dworca do hotelu jest 2,4 km. Dworzec kolejowy w Katowicach oddalony jest o 6 km od hotelu.

  Adres

  • Hotel Diament Bella Notte
  • ul. Paderewskiego 35
  • 41-500 Chorzów
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Hotele Diament S.A.
  • ul. Dąbrowskiego 50
  • 44-100Gliwice
  • NIP: 6450000606
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  85%
  85 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.8/10
  Średnia ocena naszych klientów