Hotel Diament Economy ***

Oferta kończy się za : 3 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Nocleg
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 14:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

  Uwaga: płatność Bonem Turystycznym. Hotel wymaga podania numeru bonu do 24 godzin od dokonania rezerwacji. Przy 3 nieudanych próbach kontaktu z Gościem (w tym minimum 1 kontakt mailowy) hotel ma prawo anulować rezerwację. Klientowi nie przysługuje prawo zwrotu wpłaconych środków.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS oraz decyzji hotelu. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  82%
  82 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.1/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Warto wiedzieć

  • Hotel w centrum Gliwic, blisko dworca, Palmiarni i Rynku
  • W dalszych krokach rezerwacji istnieje możliwość rozszerzenia pakietu o śniadania w Restauracji Poziom+ w Hotelu Diament Plaza oddalonym o 100 m
  • Niemowlę / dziecko poniżej 5 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 5-11 lat: 55 zł (za dobę)
  • Brak dostawek dla osób powyżej 11 lat
  • Bezpłatne łóżeczka niemowlęce
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 50 zł za dobę)
  • Parking dodatkowo płatny: 40 zł/doba
  • Tu zrealizujesz Polski Bon Turystyczny

  Opis

  Hotel Diament Economy to kameralny hotel klasy ekonomicznej, położony w ścisłym centrum Gliwic. Komfortowe wnętrza pokoi, profesjonalna obsługa oraz restauracja zaspokoją oczekiwania zarówno gości biznesowych, jak i turystów. Hotel usytuowany jest w samym sercu miasta, wśród zabytkowych kamienic, na głównej ulicy handlowej Gliwic, w bliskim sąsiedztwie Rynku i dworca PKP oraz najważniejszych atrakcji turystycznych. Dogodna lokalizacja pozwala na swobodne poruszanie się po mieście.

  Pokoje są przytulnie urządzone i podłączone do bezprzewodowego internetu. W każdym pokoju mieści się telewizor oraz biurko do pracy, a na nim zestaw do parzenia kawy i herbaty. W łazience wyposażonej w kabinę prysznicową na Gości czekają ręczniki, kosmetyki oraz suszarka do włosów.

  Goście hotelowi zapraszani są na posiłki do restauracji Poziom+ w Hotelu Diament Plaza, oddalonym o 100 m.

  W hotelu Diament Economy znajduje się także salon fryzjerski oraz gabinet kosmetyczny. Parking strzeżony mieści się w odległości 150 m.

  Lokalizacja

  Hotel zlokalizowany przy ul. Zwycięstwa – głównej handlowej ulicy Gliwic, 400 m od dworca kolejowego i 250 m od Parku Chopina z Palmiarnią Miejską

  Atrakcje

  Gliwice to śląskie miasto o burzliwej historii, które w granicach Polski znajduje się dopiero od 1945 roku, co wyraźnie widać w miejscowej zabudowie, w której dominują piękne kamienice przywołujące na myśl miasta Niemiec. Gliwice liczą niespełna 200 tysięcy mieszkańców i leżą ok. 30 km od Katowic. Wizytówką miasta jest Palmiarnia, swymi korzeniami sięgająca 1880 roku. Oprócz tysięcy roślin, podziwiać można także pawilon akwarystyczny, w którym pływają ryby słodkowodne z Amazonii, Tanganiki, rzek Polski oraz południowo-wschodniej Azji. Palmiarnia nieustannie zbiera świetne recenzje. Między Palmiarnią a hotelem mieści się Park Chopina z przyjemnymi alejkami.

  Mówi się, że Gliwice mają najpiękniejszy rynek i kamienice na Śląsku. Na środku Rynku stoi ratusz otoczony kolorowymi kamienicami, odbudowanymi po zniszczeniach wojennych, niektóre mają podcienia i arkady, jest gdzie przysiąść na kawę. Spacerując po ulicach gliwickiej starówki można znaleźć ciekawe detale architektoniczne, pozostałości dawnych murów miejskich, Zamek Piastowski (jeden z najstarszych obiektów w mieście, obecnie muzeum z bezpłatnym wstępem), gotycki kościół Wszystkich Świętych czy Willę Caro – jedną z ważniejszych XIX-wiecznych rezydencji miasta.

  Miejsca, które warto odwiedzić poza ścisłym centrum:

  • Radiostacja gliwicka – najwyższa drewniana konstrukcja na świecie. Mierzy 111 metrów, zbudowana została z drewna modrzewiowego i tysięcy mosiężnych śrub. Przy radiostacji działa muzeum, a wieżę otacza park sensoryczny. Radiostacja znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki, bywa nazywana śląską wieżą Eiffla
  • Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła – neogotycka świątynia z wysokiej klasy organami, w której często organizowane są koncerty. Nieopodal Zamku Piastowskiego
  • Park Chrobrego – ulubione miejsce spacerowe gliwiczan, zadbany teren rekreacyjny, idealny, by odpocząć od zgiełku miasta. Po sąsiedzku mieści się nowoczesna hala sportowo-widowiskowa Arena Gliwice
  • Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice i Muzeum Odlewnictwa Artystycznego – Nowe Gliwice to zrewitalizowany kompleks byłej kopalni, w którym obecnie mieszczą się biura, ośrodki edukacyjne i kulturalne oraz Muzeum Odlewnictwa Artystycznego, prezentujące rzadkie zabytki z bogatej kolekcji żeliwa artystycznego

  Jak dojechać?

  Samochód

  Do Gliwic można dojechać autostradami A4 i A1, drogami krajowymi 78 oraz 88. Hotel Diament Economy znajduje się w centrum miasta, nieopodal Drogowej Trasy Średnicowej, z której należy zjechać odpowiednio wcześniej tak, by móc skręcić w ul. Zwycięstwa (pod samym skrzyżowaniem Trasa poprowadzona jest w tunelu). Hotel znajduje się przy ul. Zwycięstwa 42, a strzeżony parking na ul. Kłodnickiej 4 (150 m na południe od hotelu, nieopodal hotelu Diament Plaza).

  Odległość od Warszawy – 310 km, Krakowa – 105 km, Wrocławia – 160 km.

  Pociąg i autobus

  Do Gliwic kursują pociągi i autobusy z różnych miejsc w Polsce. Dworzec kolejowy, na którym zatrzymują się pociągi wszystkich klas – od regionalnych po IC, znajduje się zaledwie 450 m od hotelu, dworzec autobusowy zaś 2,9 km.

  Adres

  • Hotel Diament Economy
  • ul. Zwycięstwa 42
  • 44-100 Gliwice
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Hotele Diament S.A.
  • ul. Dąbrowskiego 50
  • 44-100Gliwice
  • NIP: 6450000606
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  82%
  82 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.1/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria

  Lokalizacja:
  Standard: