Radisson Hotel & Suites Gdańsk****

Oferta kończy się za : 2 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania
  • Codzienne obiadokolacje
  • Dostęp do strefy fitness oraz basenu (zgodnie z dostępnością)
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 15:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Parking
  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  90%
  90 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.5/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Warto wiedzieć

  • Luksusowy Hotel w świetnej lokalizacji
  • Zabytkowe Stare Miasto w zasięgu spaceru
  • Dla gości dostęp do strefy fitness oraz możliwość skorzystania z basenu (należy mieć własny ręcznik, istnieje możliwość wypożyczenia, koszt: 10 zł brutto)
  • W ofercie codzienne śniadania podawane od godz. 7 do 10:30
  • Hotel posiada restaurację oraz lobby bar
  • Obiekt zaopatrzony w windę i przystosowany dla osób niepełnosprawnych
  • Niemowlę / dziecko poniżej 4 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Brak dostawek
  • Możliwość zakwaterowania w pokojach maksymalnie 4-os.
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 100 zł za dobę)
  • Parking dodatkowo płatny, brak możliwości wcześniejszej rezerwacji
  • Minimalna długość pobytu: 3 dni (2 noclegi)

  Opis

  Radisson Hotel &Suites, Gdańsk to nowy hotel położony w sercu Gdańska na Wyspie Spichrzów. Jest doskonale zlokalizowany przy zabytkowym Głównym Mieście oraz w pobliżu licznych atrakcji turystycznych. W budynek hotelu wkomponowano pozostałości spichlerzy Deo oraz Woli Łeb, a szczególny nacisk położono na wysoką jakość naturalnych materiałów, takich jak bursztyn bałtycki, ceramika, cegły oraz duże ilości przeszkleń i stali. Hotelowi Goście mogą korzystać ze strefy spa, basenu, baru, restauracji, centrum konferencyjno-bankietowego.

  Budynek łączący historię z nowoczesnością oferuje ponad trzysta pokoi i apartamentów, które są inspirowane skandynawską gościnnością. Pokoje w klasie standard są klimatyzowane, mają ponad 20 m2, sejf, telewizor, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz dostęp do sieci Wi-Fi. Łazienki wyposażone są w kosmetyki, ręczniki i suszarki do włosów (poza reżimem COVID-owym).

  W hotelowych restauracjach można spróbować przysmaków polskiej kuchni i międzynarodowych specjałów. Restauracja Deo jest miejscem, w którym każdy gość będzie mógł przyjemnie rozpocząć dzień dzięki pożywnemu śniadaniu w formie bufetu, obejmującemu szeroki wybór zimnych i ciepłych posiłków, począwszy od tradycyjnych polskich dań, na międzynarodowych klasykach kończąc (w czasach COVID śniadanie jest serwowane). Stylowe wnętrze restauracji ze ścianami z cegieł oraz bursztynowymi akcentami tworzy pogodną atmosferę i napawa gości dobrym nastrojem na cały dzień. Na lunch, obiad lub orzeźwiający koktajl i przyjemne rozmowy najlepiej wybrać hotelowy lobby bar.

  Radisson Hotel &Suites znajduje się w kompleksie Deo Plaza, gdzie można znaleźć szeroki wybór sklepów i restauracji. Kompleks w naturalny sposób kontynuuje tradycje architektoniczne charakterystyczne dla starego Gdańska, które zostały wzbogacone o nowoczesne akcenty. Hotel posiada ekskluzywną strefę SPA, fitness oraz przytulny basen z dyszami wodnymi.

  Lokalizacja

  Hotel znajduje się na Wyspie Spichrzów, przez Zielony Most sąsiadującą ze słynnym Długim Targiem, Zieloną Bramą, Drogą Królewską i wszelkimi atrakcjami centrum Starego Miasta.

  Atrakcje

  Gdańsk urzeka piękną architekturą i niepowtarzalną atmosferą. Dlatego na jego urokliwych uliczkach spotkamy turystów z całej Europy. Tutaj historia przeplata się z nowoczesnością, a odrestaurowanym zabytkom towarzyszą współczesne realizacje, liczne kawiarnie, restauracje oraz uliczni artyści. Świetna lokalizacja Hotelu Marina Club pozwala odczuć niezwykły klimat gdańskich wysp, Mariny, zadbanego centrum Starego Miasta, ale też znaleźć spokojne zaułki śródmieścia. Hotel położony jest na zrewitalizowanej Wyspie Spichrzów. Jego lokalizacja daje także możliwość spacerowania po mniej popularnym turystycznie Dolnym Mieście z późnogotyckim kościołem św. Barbary, Bramą Żuławską, stadionem żużlowym, Akademią Muzyczną, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia czy kamienną śluzą i bastionami położonymi w południowej części wyspy.

  Przebywając w Gdańsku nieco dłużej, warto wyjść poza ścisłe centrum Starego Miasta i poznać historię Westerplatte, Twierdzy Wisłoujście, Stoczni Gdańskiej, Muzeum Bursztynu oraz zobaczyć molo w Brzeźnie, oddalone od słynnego sopockiego zaledwie o 5 km spacerem wzdłuż plaży.

  W centrum Gdańska warto zobaczyć:

  • Ulica Długa i Długi Targ – najpiękniejsze ulice tworzące Trakt Królewski. Biegną one od Złotej do Zielonej Bramy i wzdłuż Motławy ku znanemu Żurawiowi. Przy nich stoją Ratusz i Dwór Artusa oraz popularna Fontanna z Neptunem
  • Żuraw (ul. Szeroka 67/68) – w średniowiecznej Europie służył do przeładunku towarów oraz stawiania masztów i był jednocześnie bramą miejską. Dziś jest symbolem miasta i siedzibą oddziału Narodowego Muzeum Morskiego
  • Bazylika Mariacka – widoczna niemal z każdego zakątka centrum miasta, największa gotycka świątynia wzniesiona z cegły. Nazywana "koroną Gdańska", stanowi jego chlubę, a zarazem wspaniały punkt widokowy dla tych, którzy zdecydują się na wspinaczkę po schodach ukrytych w wieży
  • Ołowianka – wspaniale zrewitalizowana wyspa, od 2017 roku połączona kładką z nabrzeżem Motławy. Jej nazwa pochodzi od dawnych magazynów ołowiu sprowadzanego z podkrakowskiego Olkusza. Na początku XVII wieku na wyspie wybudowano królewski spichlerz, obecnie wykorzystywany jako hotel, pod koniec XIX wieku powstała zaś nowoczesna elektrociepłownia miejska, która przed 30 laty wygasiła działalność i po kompleksowym remoncie przetransformowała się w Polską Filharmonię Bałtycką. Zupełnie współcześnie zaś na wyspie zagościło koło widokowe AmberSky
  • Europejskie Centrum Solidarności – otwarte w 2014 roku przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo
  • Trójmiejski Park Krajobrazowy – jeden z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce, z przewagą lasów sosnowych, utworzony na wysoczyźnie morenowej Pojezierza Kaszubskiego. Na obszarze parku i jego otuliny znajduje się aż 10 rezerwatów przyrody, 166 pomników przyrody i 3 obszary w ramach sieci Natura 2000. Przez park poprowadzono siedem znakowanych szlaków turystyki pieszej, osiem ścieżek rowerowych oraz dwie ścieżki przyrodnicze.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Dojeżdżając do Gdańska trasą A1 i S6, należy zjechać z Obwodnicy Trójmiasta na węźle Gdańsk Południe w drogę S7, którą dojedzie się do węzła Gdańsk Port. Na nim należy skierować się na północ, czyli zjechać na DK 89. Na kolejnym węźle (przed korytem Martwej Wisły) należy zjechać na centrum w DW 501, która doprowadzi w okolicę stadionu żużlowego i do ul. Podwale Przedmiejskie, która doprowadzi na Wyspę Spichrzów. Przed drugim mostem należy skręcić w prawo w ul. Chmielną i jechać nią 350 m aż do Hotelu Radisson, mieszczącego się po lewej stronie.

  Odległość od Warszawy – 330 km, Krakowa – 550 km, Wrocławia – 490 km.

  Pociąg i autobus

  Do Gdańska łatwo dotrzeć pociągiem lub autobusem z wielu miejsc w Polsce. Najbliższa stacja PKP (Gdańsk Główny) oraz dworzec autobusowy oddalone są o 1,6 km.

  Adres

  • Radisson Hotel & Suites Gdańsk
  • ul. Chmielna 10
  • 80-748 Gdańsk
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Deo Hotel Sp. z o.o. Sp.k.
  • ul. Knyszyńska 16A/2
  • 80-180 Gdańsk
  • NIP: 5833314802
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  90%
  90 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.5/10
  Średnia ocena naszych klientów