W cenie otrzymujesz
- Codzienne śniadania
- Bezpłatny parking
- 2 butelki piwa lokalnego na pobyt
- Kredki i kolorowanki dla dzieci
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT
- Doba hotelowa: 14:00 - 12:00
Oferta nie zawiera
- Pozostałe usługi hotelu
Warunki rezygnacji
W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.
Zobacz też ofertę: Min. 5 noclegów, niższe ceny
Warto wiedzieć
|
|
|
Opis
Dobrze wyposażone, stylowe apartamenty znajdują się w zadbanej kamienicy w centrum Białegostoku, nieopodal Rynku Kościuszki, pałacu Branickich i innych atrakcji stolicy Podlasia.
Apartamenty przygotowane są na goszczenie 3 lub 4 osób, w pełni wyposażone, z aneksem kuchennym i łazienką. W apartamentach zainstalowano TV led oraz szybki internet. W aneksie kuchennym wyposażonym tak, by od razy móc z niego korzystać, nie brakuje lodówki, zmywarki i innych urządzeń oraz naczyń. W łazience znajduje się pralka, ręczniki oraz kosmetyki.
Śniadanie serwowane jest do pokoju na podstawie dokonania wyboru z menu, podawane jest do godz. 11, dzięki czemu dzień można rozpocząć w dogodnej dla siebie porze. Obiekt nie posiada własnej restauracji, ale lokalizacja w centrum miasta nie pozwala na pozostanie głodnym. Do kawiarni i piekarni jest zaledwie 150 metrów, a rozmaite restauracje i browar oddalone są o 3 minuty spacerem.
Hotel posiada własny parking z ograniczoną liczbą miejsc, dlatego wymagane jest zgłoszenie w drugim kroku rezerwacji.
Lokalizacja
Kamienica Zamenhofa położona jest w centrum Białegostoku, blisko skwerów spacerowych, Rynku Kościuszki i pałacu Branickich.
Atrakcje
Białystok to stolica Podlasia – krainy, w której czas płynie wolniej, a ludzie cieszą się ze spotkania drugiego człowieka. Choć miasto kryje w sobie liczne atrakcje, stanowi także świetną bazę wypadową do odkrywania okolicy. Stolica województwa podlaskiego to bogate kulturowo miasto, w którym od wieków współistnieją przedstawiciele różnych wyznań i grup etnicznych oraz narodowych. Wpływa na to sąsiedztwo Białorusi czy Litwy. Będąc w Białymstoku na pewno trzeba zobaczyć otoczony ogrodem i parkiem barokowy pałac Branickich, nawiązujący stylem do francuskich pałaców królewskich. Mieszkając w Kamienicy Zamenhofa, warto zapoznać się z postacią, którą opiewa jej nazwa – Centrum im. Ludwika Zamenhofa prezentuje historię języka esperanto oraz jego twórcy, na ul. Zamenhofa 26 znajduje się poświęcony mu duży mural.
Życie w centrum miasta koncentruje Rynek Kościuszki z ratuszem i bazyliką archikatedralną. Warto wybrać się także ku cerkwi św. Ducha – największej prawosławnej cerkwi w Polsce, z pięcioma kopułami, a wewnątrz freskami i rozbudowanym ikonostasem, lub na wzgórze św. Rocha, na którym dominuje modernistyczny kościół wzniesiony jako pomnik Odzyskania Niepodległości, będący świetnym punktem widokowym.
Przez Białystok poprowadzono rozmaite trasy spacerowe, zapoznające z mniej znaną spuścizną miasta, np. Szlak Dziedzictwa Żydowskiego, Szlak architektury PRL czy Szlak architektury drewnianej. Ciekawe może być także wyszukiwanie murali, w tym bardzo znanego, przedstawiającego dziewczynkę z konewką. Na jednodniowe i dłuższe wycieczki zapraszają tereny cenne przyrodniczo: Białowieski Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, Narwiański czy Wigierski PN oraz Puszcza Knyszyńska.
Podróżując po okolicy, warto zobaczyć:
- Tykocin (33 km) – atrakcyjna turystycznie miejscowość z bogatą historią, pięknie położona nad Narwią, z ciekawym układem urbanistycznym, przywołującym charakter żydowskich miasteczek, uliczkami wyłożonymi kamieniem, zadbanymi drewnianymi domami, pięknie dekorowaną wewnątrz Wielką Synagogą i licznymi zabytkami
- Supraśl (15 km) – malutkie uzdrowisko, miejsce lokalnych przysmaków – babki i kiszki ziemniaczanej. Słynie z unikalnego Muzeum Ikon, Muzeum Sztuki Drukarskiej, monasteru, pałacu, bulwarów nad rzeką czy siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej
- Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej (6 km) – zlokalizowany pod miastem skansen, który ukazuje jak wyglądała podlaska wieś w połowie XIX wieku. Na 27 hektarach zgromadzono ponad 30 drewnianych obiektów, poza chałupami i stodołami także wiatraki, dwory, spichlerze, ule oraz przydrożne krzyże i kapliczki
- Narwiański Park Narodowy (25 km) – obejmuję bagienną dolinę górnej Narwi, zwaną „polską Amazonką”, prezentuje unikatowy system rzeki wielokorytowej i umożliwia zapoznawanie się z nim dzięki szlakom wodnym przeznaczonym dla kajakarzy. Na obrzeżach i w otulinie parku znajdują się trasy rowerowe
- Kruszyniany (55 km) – tutaj można spotkać i porozmawiać z potomkami Złotej Ordy. Miejscowość znajduje się na Szlaku Tatarskim, poświęconym polskim muzułmanom od setek lat związanych z tą ziemią. W restauracji Tatarska Jurta można spróbować niepowtarzalnych smaków kołdunów i pierekaczewnika.
Jak dojechać?
Wjechawszy do Białegostoku od zachodu, należy cały czas kierować się na centrum, by al. Jana Pawła II dojechać do al. Solidarności, a następnie al. Piłsudskiego, z której należy skręcić w prawo w ul. Icchoka Malmeda i zaraz w lewo w ul. Białą. Kamienica Zamenhofa jest obiektem narożnym, znajdującym się sto metrów dalej po prawej stronie.
Odległość od Warszawy – 200 km, Krakowa – 490 km, Wrocławia – 530 km.
Dojazd do Białegostoku komunikacją autobusową, a zwłaszcza kolejową, dostępny jest z wielu miast w Polsce. Główny dworzec kolejowy (i sąsiadujący z nim autobusowy) oddalony jest o 2 km od obiektu.
Adres
- Kamienica Zamenhofa
- ul. Zamenhofa 29
- 15-435 Białystok
Oferta prezentowana przez firmę
- Future House Sp. z o.o.
- ul. Ludwika Zamenhofa 29
- 15-435Białystok
- NIP: 5423242925
Hotel spełnia kryteria
Promocję przegląda właśnie 9 osób