Aparthotel Oberża

Oferta kończy się za : 4 godz.
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Nocleg w klimatyzowanym pokoju
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 15:00 - 10:00

  Oferta nie zawiera

  • Parking
  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  97%
  97 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.5/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Warto wiedzieć

  • Aparthotel o wyjątkowym klimacie
  • Świetna lokalizacja w kultowej dzielnicy Kazimierz
  • Możliwość dokupienia śniadania w drugim kroku rezerwacji (35 zł/os) serwowanego od godz. 7:30 do 10
  • Klimatyzowane pomieszczenia
  • Certyfikat „Małopolska bezpieczna turystyka”
  • Hotel posiada restaurację oraz drink bar
  • Niemowlę / dziecko poniżej 3 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami)
  • Brak dostawek
  • Możliwość zakwaterowania w pokojach maksymalnie 2-os.
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 60 zł jednorazowo)
  • Brak własnego parkingu, miejsca parkingowe przy ulicy w strefie płatnego parkowania

  Opis

  Aparthotel Oberża zajmuje ponad 200-letnią kamienicę na krakowskim Kazimierzu. Szczyci się tym, że tutaj każdy detal ma duszę, a każdy pokój swój indywidualny design. Obiekt powstał w sercu Kazimierza – przez wielu nazywanego najpiękniejszą dzielnicą Krakowa, pomiędzy zabytkowym Starym Miastem i nieodkrytym Podgórzem. Okolica pełna jest życia w każdej porze dnia i nocy, między kawiarniami, knajpami, restauracjami można wprost przebierać.

  Pokoje zostały urządzone „po krakowsku”, w starym stylu Belle Epoque, tak, by można w nich było prawdziwie odpocząć. Przygotowano je w standardzie ekonomicznym (16 m2) oraz deluxe (19 m2). Jak w prawdziwej krakowskiej kamienicy, na każdym piętrze można korzystać ze wspólnej części balkonowej, sprzyjającej integracji. Pokoje są klimatyzowane, wyposażone w TV i wi-fi, dodatkowo w pokojach typu deluxe czas umilają ekspres do kawy i czajnik. Łazienki wyposażone są w najpotrzebniejsze kosmetyki, ręczniki oraz suszarkę do włosów.

  W hotelu znajduje się klimatyczna restauracja z niebanalną kuchnią i ciepłą obsługą oraz drink bar. Codziennie rano przygotowywane są tu śniadania dla hotelowych gości, włącznie z lżejszym menu dla najmłodszych.

  Lokalizacja

  Aparthotel Oberża jest świetnie zlokalizowany przy ul. Miodowej na krakowskim Kazimierzu, gdzie lokalne knajpki i zabytki są w zasięgu ręki, ale blisko stąd także pieszo na Wawel czy Rynek Główny.

  Atrakcje

  Kraków – klejnot na turystycznej mapie Polski – nieprzerwanie przyciąga turystów krajowych i zagranicznych. Królewskie miasto oferuje rozrywki dla ciała i duszy, daje także możliwość poznawania atrakcji województwa małopolskiego. Centralna lokalizacja Aparthotelu Oberża w samym sercu krakowskiego Kazimierza stwarza niepowtarzalną okazję do poczucia wyjątkowej atmosfery tej dzielnicy o bogatej historii, ale też dzisiaj prowadzącej aktywne życie. Kazimierz to dawne miasto sąsiedzkie Krakowa, które od końca XV wieku zaczęli zamieszkiwać Żydzi, skierowani tutaj przez króla Jana Olbrachta. Stworzyli barwną społeczność z centrum na ul. Szerokiej. Do dziś pozostało po nich wiele śladów, poszukiwanych przez turystów indywidualnych oraz wycieczki z całego świata. Pamiętajmy jednak, że miasto zamieszkiwali także chrześcijanie, po których zachowały się potężne gotyckie świątynie ważne dla historii kraju – kościół Bożego Ciała przy pl. Wolnica, kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty z klasztorem ojców augustianów po drugiej stronie ul. Krakowskiej oraz najbliżej Wawelu bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława – kompleks sakralny paulinów na Skałce, obowiązkowe miejsce wizyt królów i papieża Jana Pawła II.

  Stąd Kraków można przemierzać pieszo we wszystkich kierunkach. Na spacerach po dzielnicy Kazimierz i odkrywaniu uroków jej zaułków, kawiarni i knajpek można spędzić kilka przyjemnych dni. Kilkuminutowy spacer doprowadzi na bulwary wiślane, wzdłuż których także kwitnie życie, barki oferują wypoczynek i napoje, zaś z drugiej strony Wisły przyciąga Podgórze – kolejna z dzielnic, w których krakowianie lubią spędzać czas, a turyści licznie odwiedzają muzea: Fabrykę „Emalia” Oskara Schindlera, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej czy położoną w intrygującym budynku nad Wisłą Cricotekę – Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora. Kazimierz z Podgórzem połączone są dwoma mostami oraz kładką pieszo-rowerową, która w ostatnich latach stała się wdzięcznym tłem fotograficznym, wizytówką okolicy i swoistą galerią artystyczną. Kierując się w drugą stronę, wystarczy 10 minut, by przez zacieniony pierścień Plant dojść na Stare Miasto, na Rynek Główny, nad którym co godzinę rozbrzmiewa hejnał mariacki. Wokół reprezentacyjnego placu można przysiąść w którymś z licznych ogródków, napawać się widokiem dorożek, kwiaciarek oraz spacerujących turystów i mieszkańców, którzy równie często zaglądają do centrum swojego miasta.

  Szczególnie polecamy:

  • Zapoznanie się z ofertą kulturalną aktualnie proponowaną w Krakowie (liczne koncerty, wystawy, spotkania dyskusyjne, festiwale, seanse kinowe, przedstawienia teatralne, wydarzenia sportowe i inne)
  • Przejście dawną Drogą Królewską – traktem prowadzącym od unikalnego XV-wiecznego Barbakanu, przez fragment zachowanych murów miejskich, handlową ulicę Floriańską, Rynek Główny, wiekową ulicę Grodzką i urokliwą ulicę Kanoniczą aż do Zamku Królewskiego na Wawelu, dumnie górującego nad zakolem Wisły
  • Odszukanie wszystkich zachowanych synagog Kazimierza oraz śladów po mezuzach w odrzwiach dawnych żydowskich domów, znalezienie żydowskich cmentarzy i spacer pomiędzy macewami, spróbowanie przysmaków koszernej kuchni
  • Centrum miasta oraz jego okolicę można poznawać z poziomu dwóch kółek. Rowerem warto wybrać się po bulwarach wiślanych także do Tyńca czy na Bielany, gdzie nad doliną Wisły dominują klasztory benedyktynów oraz kamedułów
  • Eksploracja Małopolski z perspektywy Krakowa, to możliwość zwiedzenia powszechnie znanych Kopalni Soli w Wieliczce czy obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, ale także mniej popularnych Kopalni Soli w Bochni, zabytków ze Szlaku Architektury Drewnianej, twierdz na Szlaku Orlich Gniazd, Pustyni Błędowskiej, drewnianych kościołów wpisanych na Listę UNESCO (najbliższy w Dębnie Podhalańskim) oraz zawitania w przyjemnie zielone góry – Beskidy, które wyrastają na południe od miasta.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Będąc w Krakowie, należy kierować się do centrum miasta, w okolicę skrzyżowania ul. Dietla i Starowiślnej. To właśnie z ul. Starowiślnej można skręcić w jednokierunkową ul. Miodową, przy której po lewej stronie znajduje się Aparthotel Oberża. Poruszając się samochodem po dzielnicy Kazimierz, należy pamiętać o ograniczeniach w ruchu oraz strefie płatnego parkowania.

  Odległość od Warszawy – 300 km, Poznania – 450 km, Wrocławia – 270 km.

  Pociąg i autobus

  Połączenia autobusowe i kolejowe z Krakowem oferuje wiele miast w Polsce. Dworzec kolejowy Kraków Główny oraz dworzec autobusowy MDA znajdują się po sąsiedzku, 1,7 km od Aparthotelu. Tramwajem spod dworca można dojechać na przystanek Miodowa, 270 m od hotelu.

  Adres

  • Aparthotel Oberża
  • ul. Miodowa 25
  • 31-055Kraków
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Mieszko Ledwos Oberża Sąsiadów
  • ul. Miodowa 25
  • 31-055Kraków
  • NIP: 6792662859
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  97%
  97 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.5/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria