Hotel Chersin****

Oferta kończy się za : 16 godz.
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Oferta kończy się za16 godz. Po tym czasie oferta może nie być dostępna lub jej cena może wzrosnąć.

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 14:00 - 11:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych państwowych. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  85%
  85 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.2/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Warto wiedzieć

  • Rodzinny hotel, nowoczesne wnętrza w zabytkowym budynku
  • Tutaj poznasz prawdziwy urok życia na Istrii
  • W pakiecie codzienne śniadania serwowane od godz. 7:30 do 10:30
  • Bliskość morza i plaży
  • Klimatyzowane pomieszczenia
  • Hotel posiada znakomitą, klimatyczną restaurację
  • Niemowlę / dziecko poniżej 5 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami)
  • Brak dostawek
  • Możliwość zakwaterowania w pokojach maksymalnie 2-os.
  • Obiekt nie akceptuje zwierząt domowych
  • Parking dodatkowo płatny: 45 zł/doba

  Opis

  Heritage Chersin to mały i uroczy hotel rodzinny znajdujący się w centrum pięknego rybackiego miasteczka Fažana na chorwackim półwyspie Istria, naprzeciwko Parku Narodowego Wysp Brijuni. Hotel mieści się w 500-letnim budynku objętym ochroną UNESCO, zaledwie 100 metrów od morza i pięknych plaż. Prowadzi go rodzina Chersin, która posiada wieloletnie doświadczenie i zapewni Państwu przyjemny pobyt oraz trwałe wspomnienia.

  Pokoje hotelu Chersin udanie łączą zabytkowy budynek z nowoczesnymi wnętrzami, ich design jest ponadczasowy. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, posiadają łazienkę z prysznicem i wysokiej jakości kosmetykami hotelowymi. Każdy pokój jest wyposażony w lustro, telewizor i bezprzewodowy internet.

  Kuchnia Istrii jest określana jako spotkanie cywilizacji śródziemnomorskiej i środkowoeuropejskiej przy lampce doskonałego wina. Jej wybornych smaków można spróbować w tutejszej znakomitej restauracji Da Nonna, która oferuje potrawy bazujące na rybach, owocach morza, makaronach, oliwkach, specjalizująca się w istryjsko-włoskich specjałach oraz winach. Na tarasie restauracji można delektować się także domowymi ciastami, poranną kawą czy popołudniowym kieliszkiem wina.

  Hotel jest kameralny i pozwala znakomicie poczuć urok śródziemnomorskich, niezadeptanych miasteczek, tutaj można poczuć prawdziwe życie mieszkańców Istrii, obserwować kulisy codziennych trudów rybaków oraz działalność targu rybnego.

  Lokalizacja

  Hotel mieści się nad Adriatykiem, na południowym skrawku półwyspu Istria, w malowniczym miasteczku Fažana, zaledwie 8 km od miasta Pula.

  Atrakcje

  Fažana to urocze miasteczko z wąskimi uliczkami i ładną promenadą, licznymi kafejkami i kolorowymi kamieniczkami oraz mnóstwem łódeczek kołyszących się na morzu. To miejscowość, w której można poczuć prawdziwe życie mieszkańców Istrii. Istria to półwysep leżący w północnej części Morza Adriatyckiego, w większości należący do Chorwacji, a częściowo także do Słowenii i Włoch, od północy otoczony jest pasmem górskim. Sam półwysep także jest górzysty, łatwo na nim wejść w kontakt ze zjawiskami krasowymi. Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, który doskonale sprzyja wypoczynkowi w okresie letnim, ale także wiosną czy jesienią. Okolica obfituje w rozmaite możliwości spędzania czasu.

  Miejsca, które warto odwiedzić w okolicy:

  • Pula – największe miasto Istrii z historią sięgającą 3000 lat. Najsłynniejsze antyczne zabytki Puli to z pewnością robiący wielkie wrażenie rzymski amfiteatr (jeden z trzech najlepiej zachowanych amfiteatrów starożytnego Rzymu), świątynia Augusta z I w., Łuk Triumfalny Sergiusza oraz Forum. Ale Pula to także nowoczesne miasto, pełne lokali gastronomicznych i sklepików z pamiątkami
  • Park Narodowy Brijuni – wycieczka składa się z rejsu na wyspę (stateczki wypływają bezpośrednio z Fažany) oraz zwiedzania atrakcji na samej wyspie, w tym terenu posiadłości, która stanowiła letnią rezydencję jugosłowiańskiego marszałka Josipa Broza Tity, parku safari, pozostałości rzymskiej willi z I wieku p.n.e.
  • Rovinj – uważane nie tylko za najpiękniejsze miasto Istrii, ale jedno z bardziej urokliwych w całej Chorwacji. Bywa określane mianem chorwackiego Saint Tropez. To idealny cel jednodniowej wycieczki, podczas której warto znaleźć czas na wypłynięcie w morze łodzią i zobaczenie kolorowej zabudowy wzgórza z perspektywy wody. Nad miastem góruje wieża katedry św. Eufemii. Z kilku muzeów działających w Rovinj warto zwrócić uwagę na interaktywne Batana Eco Museum – poświęcone lokalnym tradycjom rybackim, a nazwą nawiązujące do drewnianej łodzi z płaskim dnem
  • Poreč – historyczne miasteczko położone nad Adriatykiem, obfituje w zabytki z przeszłości, w tym bazylikę, która należy do najcenniejszych bizantyjskich budowli na świecie, w której zachowały się niezwykłe mozaiki. Główna ulica starego miasta ze swymi gotyckimi pałacami i współczesnymi kawiarniami i lodziarniami stanowi wspaniałe miejsce na spacer. 7 km od Poreča znajduje się również warta odwiedzenia jaskinia Baredine, zamieszkiwana przez endemiczny gatunek ryby żyjącej tylko na obszarach krasowych
  • Motovun – na samotnym wzgórzu nad doliną rzeki, w głębi półwyspu, dumnie wznosi się średniowieczne miasto otoczone starymi murami, do którego wchodzi się przez gotycką bramę. Wygląd miasta pozostał niezmieniony od XII wieku. Motovun słynie z cenionych trufli, na których degustację przyjeżdżają koneserzy z różnych stron oraz corocznego festiwalu filmowego.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Na półwysep Istria można wygodnie dojechać autostradami Austrii oraz Słowenii, gdzie za miejscowością Dragonja wjeżdża się na terytorium Chorwacji. Stamtąd autostrada A9 prowadzi ku Puli. Zjazd nr 8 kieruje już ku Fažanie, do której pozostało zaledwie 8 km. Główną ulicą dojedzie się do centrum spokojnego miasteczka, gdzie znajduje się plac Piazza Grande, przy którym można zaparkować samochód i wejść do hotelu.

  Odległość od Warszawy – 1250 km, Krakowa – 1000 km, Wrocławia – 1100 km.

  Pociąg i autobus

  W okresie letnim z niektórych miast w Polsce możliwy jest dojazd do miasta Pula oddalonego o 8 km. Z Puli kursuje lokalna komunikacja, którą można dojechać do Fažany.

  Adres

  • Hotel Chersin
  • Piazza Grande 8
  • 52212Fažana
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Kersin Turizam d.o.o.
  • Piazza Grande 8
  • 52212Fazana
  • NIP: HR29474786818
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  85%
  85 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.2/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria

  Lokalizacja:
  Standard: