Hotel Tisno****

Oferta kończy się za : 19 godz.
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Możliwość anulowania do 7 dni przed przyjazdem
  • Codzienne śniadania
  • Dostęp do zewnętrznego basenu
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 15:00 - 10:30

  Oferta nie zawiera

  • Parking
  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  1. Pełną kwotę rezerwacji należy opłacić do 7 dni przed terminem przyjazdu, w przeciwnym przypadku rezerwacja zostaje anulowana, a Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  2. W przypadku anulowania rezerwacji do 7 dni przed przyjazdem Użytkownik otrzyma Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej za pośrednictwem Triverna tytułem rezerwacji.
  3. W przypadku anulowania rezerwacji na mniej niż 7 dni przed przyjazdem lub niewykorzystania pobytu Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  4. Środki Triverna otrzymane w wyniku anulowania rezerwacji można wykorzystać na rezerwację we wszystkich Hotelach biorących udział w akcji Zwrot na Środki, w terminie 365 dni od dnia anulowania rezerwacji.
  5. Środki Triverna nie podlegają wymianie na gotówkę.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  99%
  99 % użytkowników rekomenduje obiekt
  10/10
  Średnia ocena naszych klientów
  • do 7 dni przed przyjazdem możesz bezkosztowo anulować rezerwację i otrzymać Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej tytułem rezerwacji
  • wystarczy, że opłacisz 25% wartości rezerwacji w momencie jej dokonywania
  • na wykorzystanie Środków Triverna masz aż 365 dni
  • środki będą widoczne na Twoim koncie użytkownika w serwisie Triverna

  Poznaj szczegóły oferty Zwrot na Środki Triverna

  Warto wiedzieć

  • Kameralny, butikowy hotel rodzinny z wyjątkową atmosferą
  • 100 metrów od plaży
  • W pakiecie codzienne śniadania serwowane od godz. 7:00 do 10:00
  • Urocza dalmatyńska miejscowość i sąsiedztwo wyspy Murter
  • Obiekt z zewnętrznym basenem
  • Hotel posiada drink bar
  • Dostawka dla dziecka w wieku 16-18 lat: 235 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Dostawka dla osoby powyżej 18 lat: 235 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Bezpłatne łóżeczko niemowlęce
  • Obiekt nie akceptuje zwierząt domowych
  • Parking dodatkowo płatny na miejscu

  Opis

  Hotel Tisno**** to mały butikowy hotel położony w Tisno – dalmatyńskiej wiosce zajmującej malowniczą cieśninę między lądem, a wyspą Murter w środkowej Dalmacji. Ten rodzinny hotel, którego obsługa i atmosfera zapadają gościom w pamięć i są przez nich wysoko cenione, był pierwszym zabytkowym hotelem w regionie Szybenika (budynek pochodzi z 1898 roku). Słynie z łączenia współczesnego komfortu z przytulnym miejscem wakacyjnego pobytu oraz zachowaniem elegancji i klimatu oryginalnej budowli. Zarządzany z sercem przez rodzinę Gracin hotel oferuje 9 luksusowych pokoi, odkryty basen i bar. Takich hoteli w Chorwacji, położonych nad samym morzem, jest zaledwie kilka, goście czują się w nim jak w domu.

  W przyjemnych i przytulnych wnętrzach urządzono pokoje, do których chce się wracać. Właściciel starannie dobrał meble, korzystając z usług lokalnych producentów. Wszystkie pokoje wyposażone są w mini bar, sejf, biurko, telewizor oraz znajdują się w zasięgu bezprzewodowej sieci internetowej. W łazience nie brakuje suszarki do włosów ani ręczników. 4-osobowe pokoje junior suite to apartamenty z oddzielnymi sypialniami oraz częścią dzienną z dodatkową kanapą.

  W hotelu serwowane jest obfite i pyszne śniadanie. Aby zapewnić najlepszą domową atmosferę, oferowana jest wysokiej jakości lokalna kuchnia wykorzystująca świeże miejscowe produkty. W lobby barze goście mogą odkrywać i delektować się wyśmienitymi winami Sibenik-Knin.

  Dużym walorem hotelu jest bliskość morza oraz niespieszny klimat uroczego dalmatyńskiego powietrza. Hotel wielokrotnie był nagradzany w różnych kategoriach, m.in. uplasował się na 2 miejscu wśród 25 najlepszych małych hoteli w Chorwacji w 2016 roku, znalazł się też w czołówce pięciu najbardziej romantycznych hoteli w Chorwacji, od 2014 roku regularnie otrzymuje Certyfikat Jakości Tripadvisor.

  Lokalizacja

  Hotel Tisno**** znajduje się w środkowej Dalmacji, 25 km na północ od Szybenika, w miasteczku Tisno, ok. 30 metrów od ruchomego mostu łączącego ląd z wyspą Murter, 50 m od centrum miejscowości, nad samym morzem.

  Atrakcje

  Dalmacja jest najwyżej cenioną turystycznie krainą historyczną w Chorwacji. Rozciąga się wzdłuż wybrzeża Adriatyku, oferujac niezapomniane widoki jasnych skał wapiennych, wyrastających nad kontrastującymi wodami morza. Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona, charakteryzuje się licznymi zatokami oraz wyspami, zaś miasta pełne są wysokiej klasy zabytków oraz przyjemnych miejsc do rozkoszowania się smakiem lokalnych potraw, owoców morza czy kawy, której picie przy stoliczkach z widokiem na ulicę stanowi ważny rytuał w życiu mieszkańców.

  Tisno to niewielka dalmatyńska miejscowość położona w cieśninie między lądem i wyspą Murter. Właśnie tutaj znajduje się ruchomy most umożliwiający dojazd na wyspę bez korzystania z przeprawy promowej, a także przepływ łodzi i statków. Na wyspie Murter znajdują się trzy malownicze wioski: Jezera (3 km od hotelu), Betina i Murter (8 km od Tisno), do których można wybrać się na spacer. W samej miejscowości Tisno znajduje się XVI-wieczny kościół z piękną dzwonnicą i cenioną wczesnogotycką figurą maryjną. Architektura miasteczka wywodzi się ze stylu włoskiego z willami i pałacami. Dziś Tisno to nowoczesne miejsce, dzięki zasobom leczniczego błota w zatoce Makirina zajmujące istotną rolę w turystyce zdrowotnej.

  Wyspa Murter jest zamieszkiwana od średniowiecza. W 2 połowie XV w., chcąc obronić Murter przed inwazją turecką, rząd wenecki zdecydował się na budowę fortów i murów w miejscu najbliższym lądowi. Choć stałych mieszkańców jest obecnie tylko dwa tysiące, to w sezonie wyspa zapełnia się urlopowiczami, którzy chętnie wybierają tę wyjątkową destynację. Spragnionych słońca na Murter przyciągają piękne naturalne plaże, uprawy drzewek oliwkowych i figowych oraz marina zapewniająca ponad 350 miejsc do cumowania jachtów. Długość linii brzegowej wyspy wynosi 42,6 km. Miejscowość Murter stanowi najlepszą bazę wypadową dla rejsów w kierunku zachwycającego archipelagu Kornati – jednego z najbardziej wartościowych przyrodniczo obszarów Chorwacji. W skład archipelagu wchodzi niemal 150 wysp, których właścicielami mają być właśnie mieszkańcy wyspy Murter. Ludzie od zawsze związani z morzem. Z wyspy organizowane są liczne rejsy umożliwiające zapoznanie się z niepowtarzalnością Kornatów.

  Nasyceni spacerami po okolicy, plażami i rejsami powinni wsiąść w samochód i zwiedzić okolicę:

  • Szybenik (25 km) – zabytkowe miasto z katedrą św. Jakuba – arcydziełem kamieniarstwa, która dominuje pośród wąskich, dających cień, uliczek. Stare miasto jest ciasno zabudowane, tworząc tajemniczą atmosferę dla spragnionych je odkryć. Atrakcją miejscowości położonej nad zatoką z wąskim wyjściem w morze jest także twierdza św. Michała, oferująca widok na amfiteatralnie rozłożone miasto. Wejście do twierdzy polecamy w dzień, który nie jest nadmiernie upalny
  • Aquapark Dalmatia – położony 6 km na południe od Szybenika zapewnia atrakcje wodne głównie dla najmłodszych. Szaleństwa na zjeżdżalniach, w „deszczowej twierdzy” czy 200-metrowej rwącej rzece pozwolą aktywnie spędzić wakacyjny dzień, a dzieciaki stracą rachubę czasu. Po sąsiedzku z aquaparkiem odtworzono tradycyjną dalmacką wioskę, w spokojnej atmosferze której można docenić etnograficzne dziedzictwo tej części Chorwacji
  • Park Narodowy Krka (35 km) – miejsce niezwykłe, jeden z piękniejszych parków narodowych Chorwacji, utworzony w środkowym i dolnym biegu rzeki Krka, która słynie z wodospadów i bystrzyn. Ścieżki spacerowe ułożone wzdłuż rzeki oraz przez jej koryto pozwalają zapomnieć o panującym w innych miejscach upale. Poza największymi wodospadami (Roszki Slap i Skradinski Buk), na terenie parku znajdują się także jezioro z wyspą mieszczącą założony w 1445 roku klasztor franciszkanów, liczne XIX-wieczne młyny wodne czy pozostałości elektrowni wodnej, która była jedną z pierwszych tego typu konstrukcji na świecie (uruchomiona w 1895 roku). Na terenie parku kursują statki wycieczkowe.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Z Polski można kierować się na Zagrzeb przez Czechy, Austrię (Graz) i Słowenię lub przez Słowację i Węgry. Od stolicy Chorwacji pozostaje już mniej niż 350 km, główną autostradą A1, prowadzącą na południe, należy trzymać się kierunku na Split aż do zjazdu 20 – Pirovac. 20 km przed punktem docelowym zjeżdżamy drogą 59 w stronę wybrzeża, przetnąwszy Magistralę Adriatycką, dojezdżamy do miasteczka Tisno, w którym znajduje się most, prowadzący na wyspę Murter. Minąwszy most z lewej strony, zobaczymy Hotel Tisno**** po prawej stronie.

  Odległość od Warszawy – 1350 km, Krakowa – 1160 km, Zadaru – 60 km, Splitu – 120 km.

  Pociąg i autobus

  Lotnisko w Zadarze znajduje się 60 km od hotelu Tisno****. Miejscowość jest połączona z Szybenikiem lokalnymi busami kursującymi na wyspę Murter.

  Adres

  • Hotel Tisno
  • ul. Zapadna Gomilica 8
  • 22240 Tisno
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Male Vole d.o.o.
  • Kroz Smrdecac 5
  • 21000 Split
  • NIP: HR56729239979
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  99%
  99 % użytkowników rekomenduje obiekt
  10/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria

  Lokalizacja:
  Standard: