Hotel Solina***

Oferta kończy się za : 2 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Możliwość anulowania do 7 dni przed przyjazdem
  • Codzienne śniadania w formie bufetu w restauracji "U Wodnika" w godz. 8:00-10:00 (poniżej 15 osób śniadania serwowane)
  • Możliwość korzystania z kompleksu saun, jacuzzi, łaźni parowej i sali fitness (zgodnie z dostępnością)
  • 10% rabatu na wybrane zabiegi WELLNESS
  • Dostęp do hotelowej strefy zabaw dla dzieci (zgodnie z dostępnością)
  • Bezpłatny parking
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 16:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Opłata klimatyczna
  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  1. Pełną kwotę rezerwacji należy opłacić do 7 dni przed terminem przyjazdu, w przeciwnym przypadku rezerwacja zostaje anulowana, a Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  2. W przypadku anulowania rezerwacji do 7 dni przed przyjazdem Użytkownik otrzyma Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej za pośrednictwem Triverna tytułem rezerwacji.
  3. W przypadku anulowania rezerwacji na mniej niż 7 dni przed przyjazdem lub niewykorzystania pobytu Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  4. Środki Triverna otrzymane w wyniku anulowania rezerwacji można wykorzystać na rezerwację we wszystkich Hotelach w serwisie Triverna, w terminie 365 dni od dnia anulowania rezerwacji.
  5. Środki Triverna nie podlegają wymianie na gotówkę.

  UWAGA! Przy wyborze płatności bonem turystycznym

  • pkt. 1. powyżej zmienia brzmienie na: Pełną kwotę rezerwacji (w tym płatność Bonem Turystycznym) należy opłacić do 7 dni przed terminem przyjazdu, w przeciwnym przypadku Hotel może anulować rezerwację, a Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  • W przypadku anulowania rezerwacji do 7 dni przed przyjazdem płatność bonem oraz kwotę wpłaconą bezpośrednio w Hotelu zwraca Hotel.
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  93%
  93 % użytkowników rekomenduje obiekt
  7.5/10
  Średnia ocena naszych klientów
  • do 7 dni przed przyjazdem możesz bezkosztowo anulować rezerwację i otrzymać Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej tytułem rezerwacji
  • wystarczy, że opłacisz 25% wartości rezerwacji w momencie jej dokonywania
  • na wykorzystanie Środków Triverna masz aż 365 dni
  • środki będą widoczne na Twoim koncie użytkownika w serwisie Triverna

  Poznaj szczegóły oferty Zwrot na Środki Triverna

  Warto wiedzieć

  • Malownicze położenie nad brzegiem Jeziora Myczkowskiego - jedyne 350 m do zapory w Myczkowcach
  • Doskonała destynacja dla osób lubiących aktywne formy spędzania czasu
  • Codzienne śniadania w formie bufetu
  • Możliwość dokupienia obiadokolacji w drugim kroku rezerwacji w cenie 55zł/os. powyżej 12r.ż, 40zł/os. poniżej 12r.ż
  • Dostęp do kompleksu saun, jacuzzi, łaźni parowej oraz sali fitness
  • Niemowlęta / dzieci poniżej 4 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Brak dostawek
  • Możliwość zakwaterowania w pokojach maksymalnie 4-os.
  • Obiekt nie akceptuje zwierząt domowych
  • Bezpłatny parking
  • Tu zrealizujesz Polski Bon Turystyczny

  Opis

  Hotel Solina Resort & SPA*** położony jest w Myczkowcach, malowniczej miejscowości w Bieszczadach nad jeziorem Myczkowskim. Luksusowe pokoje, kulinarne rozkosze w hotelowej restauracji i kawiarni oraz kompleks SPA & Wellness, przez cały rok zachęcają do wypoczynku, turystyki i relaksu. Magiczne i dzikie Bieszczady przyciągają miłośników przyrody oraz turystów spragnionych wyciszenia.

  Hotel Solina dysponuje pokojami oraz apartamentami na wysokim poziomie. Wszystkie pokoje są wyposażone w: telefon, telewizor, radio, lodówkę, łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym i kosmetykami do pielęgnacji. Niektóre pokoje posiadają balkony. W ogólnodostępnym hollu przy recepcji, kawiarni i drink barze dostępny jest bezprzewodowy Internet.

  Hotelowa restauracja U Wodnika oferuje specjały regionu bieszczadzkiego przygotowane w oparciu o oryginalne przepisy galicyjskich mistrzów kuchni. W menu znajdują się również akcenty kuchni polsko-żydowskiej, bojkowskiej i łemkowskiej. W kawiarni Rajski Ogród goście skosztują wyrobów cukierniczych, których receptury bazują na klasycznych przepisach galicyjsko-austriackich. W ofercie znajduje się szeroka gama deserów lodowych, ciast, tortów, koktajli cukierniczych czy deserów talerzowych.

  Strefa Wellness & SPA zapewnia relaks i odnowę biologiczną, kojąc ciało i umysł. Do dyspozycji gości jest jacuzzi na 6 osób, łaźnia parowa, kompleks saun (na podczerwień z koloro i aromaterapią oraz fińska z panelami solnymi), sala fitness z bieżnią, stepperem, urządzeniami wioślarskimi, crosstrainerami, rowerkami treningowymi (wszystkie urządzenia firmy Kettler), przytulna strefa relaksu wyposażona w wygodne leżanki połączona z muzykoterapią oraz basen rekreacyjny (o wymiarach 9/4,5/1,3 m) z przeciwfalą, masażem powietrznym i oświetleniem podwodnym (czynny od maja do października). Ponadto skorzystać można z relaksujących masaży, zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i na ciało na bazie markowych kosmetyków AA Prestige Institute.

  Hotel Solina posiada szeroką ofertę dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Recepcji Głównej można wypożyczyć kije do Nordic Walking, piłki, a także zaopatrzyć się w mapy szlaków pieszych i rowerowych po okolicy. Skorzystać można ze stołu do ping ponga, kręgielni, a zimą z profesjonalnej narciarni. Dla dzieci udostępniono plac zabaw pod gołym niebem z huśtawkami, domkami, zjeżdżalniami i piaskownicą.

  Lokalizacja

  Okolice Hotelu Solina słyną z doskonałych walorów wypoczynkowych. Charakteryzują się bardzo dobrymi warunkami nasłonecznienia i przewietrzenia, co sprzyja wypoczynkowi i korzystnie wpływa na ludzki organizm.Tutejszy krajobraz działa kojąco na psychikę, a bardzo bogata szata roślinna wpływa korzystnie na warunki bioklimatyczne. Rozległe tereny leśne, akweny wodne i duża bioróżnorodność mają znaczenie klimatotwórcze.

  Atrakcje

  Bieszczady pod względem przyrodniczym należą do najcenniejszych regionów Europy. Najwięcej atrakcji zgromadzonych jest na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i jego otuliny. Weszły one w skład Międzynarodowego Rezerwatu Przyrody Karpaty Wschodnie utworzonego w ramach programu UNESCO i europejskiej sieci Natura 2000.

  Zalew Myczkowiecki jest miejscem wyjątkowym zarówno pod względem turystycznym, jak i przyrodniczym. Malowniczo położony, otoczony trzema rezerwatami przyrody, mieści się na 200 ha. powierzchni. Obejmuje około 11 mln m3 wody, jest więc zdecydowanie mniejszy niż Zalew Soliński. Zalew udostępniono turystom, to atrakcyjne miejsce dla miłośników kajakarstwa i wędkarstwa, jednak temperatura wody nie sprzyja kąpielom.

  Zespół elektrowni wodnych Solina-Myczkowce jest jedną z największych atrakcji w regionie. Na zespół składa się: zapora wodna typu grawitacyjnego w Solinie, zapora ziemna w Myczkowcach, elektrownia szczytowo-pompowa w Solinie, elektrownia wyrównawcza w Myczkowcach, zbiornik wyrównawczy Zalew Myczkowiecki oraz największy sztuczny zbiornik wodny w kraju Zalew Soliński.

  Zapora w Solinie jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w kraju. Obiekt zachęca do spacerów po koronie zapory jak i zwiedzania jej wnętrza. Potężna konstrukcja ma 82 m wysokości, 664 m długości i waży około 2 miliony ton, jej kubatura wynosi 760 000 m3. Jest to pierwsza zapora sekcyjna w Polsce, składa się 43 piętnastometrowych sekcji. Często określa się ją, jako zaporę mokrą, ponieważ między sekcjami znajdują się dylatacje zabezpieczone wtopioną w beton gumą SITA.

  Zapora w Myczkowcach ma odmienną konstrukcję. To wał ziemny z iłowym jądrem i betonową częścią przepływową o wysokości 17,5 m i długości 460 m. Zapora pełni również funkcję deptaka.

  Zalew Soliński to pod względem ilości zgromadzonej wody jeden z największych w Polsce sztucznych akwenów. Imponująca jest też jego powierzchnia obejmująca 22 km2, głębokość dochodzi tu do60 m. Przepiękna linia brzegowa zwana przez wielu bieszczadzkimi fiordami ma około 150 km długości. Zapora w Solinie przegrodziła San i jego dopływ Solinkę, jezioro ma, więc specyficzny kształt - składa się z części centralnej i dwóch malowniczych odnóg. Jedna z nich to dzika odnoga ciągnąca się na około 26 km w głąb dawnej doliny Sanu. Natomiast okolice dawnej doliny Solinki są przeważnie zurbanizowane i skomercjalizowane.

  Jezioro jest sztucznie zarybiane, stanowi więc znakomite miejsce do wędkowania. Zalew udostępniono turystom, ale należy pamiętać, że znajduje się tu strefa ciszy. Jest on idealnym miejscem do żeglowania, wieją tu zmienne wiatry bryzowe, a linia brzegowa jest bardzo urozmaicona. Zażywać kąpieli można tylko w wyznaczonych i strzeżonych miejscach, ponieważ Zalew Soliński jest jednym z najbardziej niebezpiecznych akwenów wodnych w kraju.

  Po jeziorze pływają statki białej floty. Szczególnie atrakcyjny, najdłuższy i wiodący najbardziej malowniczą trasą jest godzinny rejs statkiem "Tramp" mającym swoją przystań w Polańczyku.

  Kamieniołom w Bóbrce to jeden z najatrakcyjniejszych punktów widokowych w tej części gór Sanocko-Turczańskich. Rozpościera się z niego panorama na Jezioro Myczkowieckie i Solińskie oraz malownicze Bieszczady. Kamieniołom obejmuje część Kozińca (521 m n.p.m.), sąsiaduje z krajobrazowym rezerwatem przyrody, a powstał na potrzeby budowanej w latach 1960-1968 zapory w Solinie. Eksploatowano tu twardy piaskowiec krośnieński, który na miejscu przerabiano na kruszywo. Do dziś zachowała się część maszyn. Kamieniołom w Bóbrce jest udostępniony dla turystów.

  Wyciągi i trasy narciarskie - zimową porą okolica przyciąga amatorów białego szaleństwa. Do bogatej infrastruktury narciarskiej należą: wyciągi Laworta i Gromadzyń oraz trasy narciarskie o łącznej długości ponad 10 km w Ustrzykach Dolnych (oddalonych o około 20 km), Stacja Narciarska Lesko-Ski na Weremieniu (7 km od hotelu) oraz położone w większej odległości wyciągi z doskonałymi trasami w Puławach i Karlikowie.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Należy kierować się na Rzeszów i dalej na Sanok. W Sanoku należy skręcić na Lesko i Ustrzyki Dolne (DK 84). W miejscowości Uherce Mineralne należy skręcić w prawo na Myczkowce. Wjazd do Hotelu Solina znajduje się naprzeciwko zapory.

  Odległość od Sanoka wynosi 25 km, od Rzeszowa - ok. 100 km, od Krakowa - 240 km, a od Warszawy - 395 km.

  Pociąg i autobus

  Do Myczkowiec można dojechać autobusem PKS lub prywatnych przewoźników m.in. z Leska, Sanoka czy Rzeszowa. Hotel Solina znajduje się w odległości ok. 200 m. od przystanku PKS.

  Adres

  • Hotel Solina
  • Myczkowce k. Soliny 1
  • 38-623 Myczkowce
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Elbest sp. z o.o.
  • ul. 1 Maja 63
  • 97-400 Bełchatów
  • NIP: 7691949726
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  93%
  93 % użytkowników rekomenduje obiekt
  7.5/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Dla lubiących spokój: cisza, odludzie, a jednak wszędzie szybko można dojechać :)

  Basia 2015-04-24

  Hotel spełnia kryteria