Hotel Riva Yacht Harbour****

Oferta kończy się za : 11 godz.
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Możliwość anulowania do 7 dni przed przyjazdem
  • Codzienne śniadania
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 15:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Parking
  • Opłata miejscowa
  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  1. Pełną kwotę rezerwacji należy opłacić do 7 dni przed terminem przyjazdu, w przeciwnym przypadku rezerwacja zostaje anulowana, a Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  2. W przypadku anulowania rezerwacji do 7 dni przed przyjazdem Użytkownik otrzyma Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej za pośrednictwem Triverna tytułem rezerwacji.
  3. W przypadku anulowania rezerwacji na mniej niż 7 dni przed przyjazdem lub niewykorzystania pobytu Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  4. Środki Triverna otrzymane w wyniku anulowania rezerwacji można wykorzystać na rezerwację we wszystkich Hotelach biorących udział w akcji Zwrot na Środki, w terminie 365 dni od dnia anulowania rezerwacji.
  5. Środki Triverna nie podlegają wymianie na gotówkę.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  84%
  84 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.2/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Zobacz też ofertę: Jeden nocleg

  • do 7 dni przed przyjazdem możesz bezkosztowo anulować rezerwację i otrzymać Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej tytułem rezerwacji
  • wystarczy, że opłacisz 25% wartości rezerwacji w momencie jej dokonywania
  • na wykorzystanie Środków Triverna masz aż 365 dni
  • środki będą widoczne na Twoim koncie użytkownika w serwisie Triverna

  Poznaj szczegóły oferty Zwrot na Środki Triverna

  Warto wiedzieć

  • Tuż przy nadmorskiej promenadzie i marinie jachtowej
  • Sąsiedztwo najlepszych klubów i restauracji
  • W ofercie codzienne śniadania serwowane od godz. 7:00 do 11:00
  • Bliskość zabytków miasta Hvar
  • Najbardziej słoneczna wyspa Chorwacji
  • Niemowlę / dziecko poniżej 3 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 3-12 lat: gratis (przy wyborze dostawki w systemie)
  • Dostawka dla osoby powyżej 12 lat: 423 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Dostawki możliwe w pokojach junior suite
  • Bezpłatne łóżeczko niemowlęce
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 166 zł za dobę)
  • Minimalna długość pobytu: 4 dni (3 noclegi)

  Opis

  Hotel Riva**** wyróżnia niezwykła lokalizacja tuż przy nadmorskiej promenadzie i luksusowej jachtowej marinie, w sąsiedztwie najlepszych klubów w mieście Hvar. To idealne miejsce dla miłośników imprez oraz osób, które chcą jak najlepiej czuć atmosferę tego cudownego, pełnego zabytków i aktywnego życia miasteczka nad Adriatykiem.

  Hotel oferuje zakwaterowanie w 2-osobowych pokojach typu superior, a także w rodzinnych pokojach typu junior suite, umożliwiających bezpłatny pobyt dwójki dzieci do 12 lat. We wszystkich wnętrzach goszczą hollywoodzkie gwiazdy, które odwiedziły tę słynną wyspę – ich wizerunki dekorują ściany. Każdy pokój jest klimatyzowany, wyposażony w sejf, telewizor z płaskim ekranem i kanałami satelitarnymi, a także prywatną łazienkę z suszarką do włosów. W kameralnych pokojach goście mogą korzystać z bezprzewodowej sieci Wi-Fi oraz całodobowej obsługi.

  Hotelowa restauracja wychodzi wprost na najmodniejszą promenadę Hvaru i równolegle z doskonałą kuchnią oferuje atrakcyjne widoki na jachtowy port. Specjalizuje się w kuchni chorwackiej oraz amerykańskiej i brytyjskiej. Tradycją jest tutaj czas na herbatę oraz doskonały cocktail czy drinka. Ponadto goście hotelu Riva**** mogą korzystać z restauracji Pasta House słynącej z dań kuchni włoskiej oraz śródziemnomorskiej, działającej w porze obiadu i kolacji.

  Lokalizacja

  Hotel Riva**** jest centralnie położony tuż przy marinie i nadmorskiej promenadzie miasteczka Hvar na wyspie o tej samej nazwie. Najwięcej promów na wyspę kursuje ze Splitu.

  Atrakcje

  Hvar to jedna z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego. Jej zbocza porastają lasy sosnowe, winnice, gaje oliwne, sady owocowe oraz słynne pola lawendy. Klimat wyspy charakteryzuje się łagodnymi zimami i ciepłymi latami z 2718 słonecznymi godzinami, co sprawia, że jest to najbardziej słoneczna wyspa w Chorwacji.

  W sąsiedztwie Hvaru od dawna przechodziły liczne szlaki żeglarskie, dzięki czemu wyspa stała się ważnym centrum prowadzenia adriatyckiego handlu. Jej głębokie i bezpieczne zatoki umożliwiały dokowanie i komunikację już w czasach prehistorycznych. W średniowieczu miasto Hvar zyskało na znaczeniu jako główna baza morska Imperium Weneckiego. Dobrobyt pociągnął za sobą rozwój kultury i sztuki, pałace szlacheckie i wiele pięknych budynków użyteczności publicznej. Na wyspie powstał jeden z pierwszych publicznych teatrów w Europie. Dzisiaj jest znaną na całym świecie lokalizacją turystyczną. 150-lecie zorganizowanej turystyki obchodzono na Hvarze w 2018 roku.

  Hvar jest jedyną wyspą 6-krotnie wpisaną na listy dziedzictwa UNESCO, gdzie trafiły: równina Starego Gradu – nienaruszona przez 24 wieki pozostałość po antycznych Grekach; wyjątkowa procesja krzyżowa odbywana od XVI w. w Wielki Czwartek; koronka aloesowa wytwarzana przez benedyktynki z miasta Hvar; dieta śródziemnomorska – kwintesencja zdrowego stylu życia pełnego świeżych ryb i owoców morza, warzyw z własnej hodowli i wina opalonego potężną ilością słońca; klapa – tradycyjne dalmatyńskie śpiewy wielogłosowe oraz mury z kamienia służące do oddzielania działek.

  Co zobaczyć na wyspie Hvar?

  • Miasto Hvar – stolica wyspy i najbliższe otoczenie hotelu pełne jest zabytków i miejsc pięknych widokowo. Jego centrum stanowi plac św. Stefana – największy główny plac w Dalmacji, przy którym mieszczą się katedra i pałac biskupi, mały port dla łodzi oraz wieża zegarowa. Na nabrzeżu znajduje się Teatr Arsenał – jeden z najstarszych publicznych teatrów w Europie, należący do najwyższej kategorii zabytków. Wysoko nad miastem rozciąga się słynna hiszpańska twierdza zbudowana na początku XVI w. To jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych wyspy, oferująca spektakularne widoki na miasto i archipelag
  • Stari Grad – najstarsze miasto w Chorwacji i otaczająca je równina, która w 2008 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie tutaj w 284 r p.n.e. Grecy założyli osadę Faros, w okolicy uprawiając winorośl i oliwki. Wyjątkowym świadectwem tego czasu jest starożytny geometryczny system podziału ziemi, dzielący grunt na prostokątne działki o jednakowej wielkości. W samym mieście czuć także ducha renesansu – najbardziej znanym zabytkiem miasta jest pałac Hektorovića (renesansowego poety i architekta) – twierdza wraz z ogrodem stanowi niezrównaną oazę spokoju
  • Festiwal Lawendy – wyspa słynie z fioletowych pól i licznie wytwarzanych produktów lawendowych. Ich różnorodność najlepiej widać na organizowanym w ostatni weekend czerwca Festiwalu Lawendy w Velo Grablje – w tej pięknej wiosce niedaleko miasta Hvar rozpoczęła się historia lawendy na wyspie
  • Wyspy Paklinskie – to jeden z najpiękniejszych łańcuchów wysp na świecie, składający się z 21 wysp, wysepek, raf i wąskich przesmyków. To wspaniała opcja ucieczki od zgiełku zatłoczonych plaż. Odwiedzając archipelag, można cieszyć się w słońcem i spokojem w ukrytych zatoczkach, pływać w czystym morzu i relaksować się wśród dziewiczej przyrody.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Na wyspę Hvar można się dostać promami z miejscowości Split oraz z Makarskiej. Prom ze Splitu dopływa na północne wybrzeże do miejscowości Stari Grad, skąd do hotelu pozostaje ok. 15 km przez wyspę. Należy jechać lokalną drogą nr 116 do miasteczka Hvar, z głównej ul. Marchija skręcić w lewo ku wybrzeżu w ul. Domovinskog rata i następnie w prawo w ul. Kroz Burak, która doprowadzi do promenady.

  Odległość od Warszawy – 1500 km, Krakowa – 1250 km, Wiednia – 820 km, Zagrzebia – 450.

  Pociąg i autobus

  W sezonie letnim z różnych miast w Polsce południowej, a także z Warszawy, Wrocławia czy Łodzi możliwy jest dojazd autokarem do Makarskiej lub Splitu, skąd kursują promy na wyspę Hvar.

  Adres

  • Hotel Riva Yacht Harbour
  • Obala Riva 27
  • 21450 Hvar
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Suncani Hvar d.d.
  • Ive Milicića 3
  • 21 450 Hvar
  • NIP: HR29834131149
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  84%
  84 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.2/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria

  Lokalizacja:
  Standard: