Hotel Alkar***

Oferta kończy się za : 7 godz.
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Cena w Triverna
  Cena w hotelu
  Oszczędzasz
  Oferta kończy się za 7 godz. Po tym czasie oferta może nie być dostępna lub jej cena może wzrosnąć.

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania
  • Bezpłatny parking
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 15:00 - 10:30

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna

  Zobacz też ofertę: Pobyt z możliwością bezpłatnej anulacji

  Warto wiedzieć

  • Bliskość najważniejszych miejsc w mieście
  • Czarujący Sinj daje możliwość poznania chorwackiego interioru
  • W ofercie codzienne śniadania w formie bufetu od godz. 6:00 do 10:00
  • Hotel Alkar*** umożliwia wypożyczenie rowerów
  • Łatwo zorganizujesz tutaj wyprawę kajakiem, rowerem, quadem
  • Klimatyzowane pomieszczenia
  • Hotel z restauracją i drink barem
  • Niemowlę / dziecko poniżej 3 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 3-12 lat: gratis (przy wyborze dostawki w systemie)
  • Dostawka dla osoby powyżej 12 lat: 119 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Łóżeczko niemowlęce bezpłatnie
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 47 zł za dobę)
  • Dodatkowa jednorazowa opłata za sprzątanie po zwierzęciu: 15 euro
  • Bezpłatny parking

  Opis

  Otoczony zielenią Hotel Alkar*** zaprasza do spędzenia części chorwackich wakacji w interesującym mieście położonym w głębi lądu, 35 km od Splitu. Każdego roku do malowniczo zatopionego pomiędzy wzgórzami miasteczka Sinj zjeżdżają miłośnicy historycznych rekonstrukcji, by doświadczyć turnieju rycerskiego Sinjska Alka, poza tym terminem można tutaj niespiesznie chłonąć urok chorwackiego interioru.

  Hotel Alkar*** oferuje zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach przeznaczonych na pobyt 1, 2, a nawet 4 osób. Poza 2-osobowymi pokojami w klasach standard i comfort są także pokoje rodzinne umożliwiające zakwaterowanie 4 osób – to połączone wewnętrznymi drzwiami dwie odrębne sypialnie. Wszystkie pokoje znajdują się w zasięgu bezprzewodowej sieci wi-fi, wyposażone są w klimatyzację oraz telewizor. W prywatnej łazience na gości każdego pokoju czekają kosmetyki, ręczniki, suszarka do włosów oraz kabina prysznicowa (lub wanna w pokojach rodzinnych).

  W hotelowej restauracji codziennie rano przygotowywane jest śniadanie w formie bufetu. W dalszej części dnia można zamawiać dania z karty, w której nie brakuje lokalnych specjałów, którymi szczycą się mieszkańcy. Sinj znany jest z pysznych i wyjątkowych potraw, pomiędzy którymi znajdziemy arambaši – roladki z kiszonych liści kapusty faszerowane siekanym mięsem, prosciutto odmiany dalmatyńsko-sinjskiej – smaczna szynka o wyrazistym smaku, na który wpływa m.in. zimny wiatr z pobliskich gór, czy wspaniale komponujące się z nią uštipci – deser smażony na maśle.

  Hotel Alkar*** cenią miłośnicy aktywnego wypoczynku, gdyż tutaj można bezpłatnie korzystać z wypożyczalni rowerów oraz organizować wyspecjalizowane wyprawy kajakarskie, rowerowe, hikingowe czy quadami UTV/ATV, na przykład do źródeł rzeki Cetiny.

  Zaledwie godzina jazdy komunikacją międzymiastową i krótszy przejazd własnym samochodem wystarcza, by dotrzeć stąd do Splitu i na wybrzeże Adriatyku.

  Lokalizacja

  Hotel Alkar*** znajduje się w zielonej części Sinja, 250 m od głównego zabytkowego placu, 35 km od centrum Splitu.

  Atrakcje

  Sinj to atrakcyjne miasto chorwackiego interioru, położone pomiędzy wzgórzami środkowej Dalmacji. Zaledwie 35 km dzieli je od Splitu i wybrzeża Adriatyku, ale widoki doświadczymy tutaj zupełnie inne. Każdego roku Sinj rozsławia Alka – turniej rycerski organizowany na część zwycięstwa nad armią turecką w 1715 roku. Sinjska Alka w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

  Nad miastem górują pozostałości twierdzy położonej na wzniesieniu z piękną panoramą okolicy – krytych czerwonymi dachami zabudowań, zielonych kopułek zalesionych wzgórz oraz wyżej wypiętrzonych nieco bardziej odległych gór.

  Będąc w mieście Sinj, z pewnością należy doświadczyć kawiarnianego ducha miasta – liczba kawiarni w centrum jest rzeczywiście wysoka względem liczby mieszkańców. Kawiarnie szczególnie zapełniają się w okolicy południa, jakby wszyscy mieszkańcy zasiedli nad czarnym trunkiem. By lepiej zapoznać się ze szczegółami Sinjskej Alki, warto odwiedzić dedykowane jej muzeum miejskie.

  Zostając w Sinju na dłużej, można wybrać się na wycieczkę do Splitu, stolicy Dalmacji, który pomimo swojej wielkości i częściowo portowo-przemysłowego charakteru, jest miejscem uroczym, mającym wiele do zaoferowania dzięki różnorodnej architekturze, pięknej promenadzie wysadzanej palmami, zalesionym alejkom spacerowym czy bogatej ofercie gastronomicznej.

  Będąc w tej części Chorwacji, warto zapoznać się z bogactwem przyrodniczym kraju i odwiedzić któryś z parków narodowych: PN rzeki Krka czy PN archipelag Kornati albo zorganizować spływ przez kanion rzeki Cetiny.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Z prowadzącej na południe chorwackiej autostrady należy zjechać na węźle 25 Dugopolje i kierować się za znakami na Sinj. Dojechawszy do miasta ulicą bana Jelacica, należy skręcić w prawo w długą ul. Splitską, za którą należy jechać prosto aż do skrzyżowania ul. Zagrebackiej z ul. Vrlicką, w którą należy skręcić w lewo. Hotel znajduje się 300 m dalej.

  Odległość od Warszawy – 1420 km, Krakowa – 1210 km, Zagrzebia – 360 km.

  Pociąg i autobus

  W sezonie letnim niektóre miasta z Polski oferują transport autobusem do Splitu, bywają także loty na tamtejsze lotnisko. Ze Splitu średnio co godzinę odjeżdżają autobusy do miasta Sinj. Przejazd trwa godzinę.

  Adres

  • Hotel Alkar
  • ul. Vrlicka 50
  • 21230 Sinj
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Opinię może dodać wyłącznie osoba, która zarezerwowała i zrealizowała pobyt w obiekcie za pośrednictwem Triverna.pl. Dzięku temu mamy pewność, że opinie rzetelnie opisują pobyt w obiekcie.

  Opinie prezentujemy dla hoteli, które zostały ocenione przez naszych użytkowników co najmniej 3 razy.

  Informacja dla konsumentów

  Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Pambi - Tabak d.o.o., Vrlicka ulica 50, 21230 Sinj, NIP: HR87728956905

  Usługodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację usług hotelowych objętych ofertą jest Hotel Alkar. Triverna za pośrednictwem serwisu www.triverna.pl umożliwia jedynie dokonywanie rezerwacji usług hotelowych i pośredniczy w zawarciu umowy na usługi hotelowe. Triverna nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji.

  Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług hotelowych można zgłaszać bezpośrednio do hotelu lub za pośrednictwem Triverna na adres: reklamacje@triverna.pl - Triverna następnie przekaże Państwa uwagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia ich wpłwu, do hotelu. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada hotel.

  Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu www.triverna.pl jest Triverna. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu możecie Państwo zgłaszać na adres: reklamacje@triverna.pl. Triverna rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 10 dni roboczych od ich wpływu.

  Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania Serwisu znajdziecie Państwo w regulaminie i zakładce "Jak działamy".

  Hotel spełnia kryteria