W cenie otrzymujesz
- Możliwość anulowania do 7 dni przed przyjazdem
- Codzienne śniadania
- Bufet kawowo-herbaciany w godzinach 8-21
- Możliwość korzystania z mini Spa (zgodnie z dostępnością)
- Dostęp do zewnętrznego placu zabaw dla dzieci
- Dostęp do kuchni, kącika zabaw, bilarda i piłkarzyków
- 10% rabatu na wypożyczenie rowerów
- Rabaty na bilety: 10 % do Term Bania, 15 % do Term Chochołowskich, 20 % do Gorącego Potoku w Szaflarach, 10 % do Term Bukovina
- Bezpłatny parking
- Opłata klimatyczna
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT
- Doba hotelowa: 16:00 - 11:00
Oferta nie zawiera
- Pozostałe usługi hotelu
Warunki rezygnacji
- Pełną kwotę rezerwacji należy opłacić do 7 dni przed terminem przyjazdu, w przeciwnym przypadku rezerwacja zostaje anulowana, a Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
- W przypadku anulowania rezerwacji do 7 dni przed przyjazdem Użytkownik otrzyma Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej za pośrednictwem Triverna tytułem rezerwacji.
- W przypadku anulowania rezerwacji na mniej niż 7 dni przed przyjazdem lub niewykorzystania pobytu Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
- Środki Triverna otrzymane w wyniku anulowania rezerwacji można wykorzystać na rezerwację we wszystkich Hotelach biorących udział w akcji Zwrot na Środki, w terminie 365 dni od dnia anulowania rezerwacji.
- Środki Triverna nie podlegają wymianie na gotówkę.
UWAGA! Przy wyborze płatności bonem turystycznym
- pkt. 1. powyżej zmienia brzmienie na: Pełną kwotę rezerwacji (w tym płatność Bonem Turystycznym) należy opłacić do 7 dni przed terminem przyjazdu, w przeciwnym przypadku Hotel może anulować rezerwację, a Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
- W przypadku anulowania rezerwacji do 7 dni przed przyjazdem płatność bonem oraz kwotę wpłaconą bezpośrednio w Hotelu zwraca Hotel.
W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.
Zobacz też ofertę: Oferta ze śniadaniami i obiadokolacjami (min. 2 noclegi)
Zobacz też ofertę: Boże Ciało 2022 ze śniadaniami (min.3 noclegi)
- do 7 dni przed przyjazdem możesz bezkosztowo anulować rezerwację i otrzymać Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej tytułem rezerwacji
- wystarczy, że opłacisz 25% wartości rezerwacji w momencie jej dokonywania
- na wykorzystanie Środków Triverna masz aż 365 dni
- środki będą widoczne na Twoim koncie użytkownika w serwisie Triverna
Poznaj szczegóły oferty Zwrot na Środki Triverna
Warto wiedzieć
|
|
|
Opis
Markowy Dworek jest eleganckim pensjonatem położonym w Białce Tatrzańskiej u podnóża Tatr. Wyróżnia go lokalizacja na skraju miejscowości zapewniająca wypoczynek w ciszy i spokoju połączony z kameralną atmosferą.
Pokoje w Markowym Dworku utrzymane są w neutralnych kolorach brązu i beżu. W każdym znajduje się telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów telewizji satelitarnej. W nowoczesnych łazienkach zamontowano prysznice i suszarki do włosów. Niektóre pokoje posiadają również część wypoczynkową, a większość dysponuje balkonem z widokiem na góry. W całym obiekcie można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu.
Dla swoich Gości Markowy Dworek przygotował ogród z nastrojową altanką, leżakami oraz miejscem na urządzenie grilla. Dzieci mogą korzystać z placu zabaw wyposażonego w huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownicę, ściankę wspinaczkową, dwa domki z ruchomym wiszącym mostem oraz trampolinę.
W pensjonacie znajdują się również mały pokój zabaw dla dzieci, sala z bilardem i piłkarzykami oraz przechowalnia sprzętu narciarskiego. Do dyspozycji gości jest także ogólnodostępna kuchnia.
Markowy Dworek nie posiada restauracji z daniami z karty, oferuje jednak codzienne śniadania i obiadokolacje z nutą regionalną serwowane w kameralnej jadalni. Dostępny jest także bufet kawowo-herbaciany.
Lokalizacja
Białka Tatrzańska jest malowniczo położoną podhalańską wsią pełną niepowtarzalnej kultury góralskiej. Markowy Dworek położony jest na skraju miejscowości, jedynie 250 m. od rzeki Białka. Oferuje wypoczynek w ciszy i spokoju wraz z zapierającymi dech w piersiach widokami.
Atrakcje
W Białce Tatrzańskiej są dwie główne atrakcje - nowoczesny ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska oraz kompleks basenów geotermalnych Terma Bania. Oprócz odwiedzenia tych niezwykle atrakcyjnych miejsc warto wybrać się na spacer po miejscowości i okolicy.
Litwinowa Grapa, inaczej Czarna Góra (903 m n.p.m.) to niezwykle urokliwe miejsce, które warto odwiedzić, będąc w Białce Tatrzańskiej, roztacza się stąd olśniewająca panorama obejmująca Gorce, Pieniny, Babią Górę, a przede wszystkim wspaniałe szczyty Tatr polskich i słowackich.
Wierchowa Droga zwana również Drogą Królewską, uważana za jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych prowadzi przez białczańskie wierchy. I jak głosi legenda, miejscowi górale przeprowadzili nią króla Jana Kazimierza uciekającego przed Szwedami na Węgry.
Przełom Białki tzw. Skałki - rezerwat przyrody koło miejscowości Krempachy, Nowa Biała i Trybsz w województwie małopolskim. Rezerwat obejmuje krótki przełom rzeki Białki, pomiędzy skałkami Kramnicą (688 m n.p.m., wysokość względna 65 m) na prawym brzegu i Obłazową (670 m n.p.m., wysokość względna 47 m) na lewym. Prócz tych dwóch większych skał występują jeszcze dwie mniejsze. Formalnie rzecz biorąc rezerwat należy do dwóch mezoregionów geograficznych: Kramica znajduje się w Pieninach Spiskich, Obłazowa w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej. Granicą między tymi mezoregionami jest Białka. Faktycznie jednak obydwie te skały są tego samego pochodzenia i stanowiły kiedyś jeden masyw, zostały rozcięte przez Białkę, która utworzyła w nich przełom o szerokości 100 m. Jej koryto wyścielone jest przyniesionymi z Tatr i obrobionymi podczas tego transportu otoczakami granitowymi.
Nowy, murowany kościół parafialny, wzniesiony po przeciwnej stronie drogi, powstał w 1921 roku z inicjatywy ks. Jana Madeja, konsekrowany został 7 sierpnia tego samego roku. Znajduje się w nim piękny barokowy krzyż ołtarzowy, wykonany z niegdyś srebrzonej miedzianej blachy, przeniesiony ze starego kościółka.
Zabytkowy, drewniany kościół pochodzi z XVII w. Zbudowany przez miejscowych cieśli: Jędrzeja Topora i Jana Chlipalskiego, na miejscu strawionego przez pożar kościółka z roku 1636. Na ścianach świątyni resztki polichromii z XIX w. Polichromowany ołtarz główny ozdobiony jest barokową figurą NMP Niepokalanie Poczętej i figurami świętych oraz obrazem św. Jana Chrzciciela na Puszczy z ok. 1780 r. Nieopodal stoi kostnica z I połowy XIX w. Rosnące w pobliżu kościoła lipy są pomnikami przyrody.
Jak dojechać?
Najłatwiej dojechać drogą nr 47 (popularną Zakopianką), z której w Nowym Targu trzeba skręcić w drogę nr 49. Markowy Dworek znajduje się na końcu miejscowości (wjazd tuż za znakiem końca terenu zabudowanego).
Odległość od Krakowa to ok. 100 km i 20 km od Zakopanego.
Najwygodniej będzie dojechać pociągiem do Nowego Targu lub do Zakopanego i tam przesiąść się w autobus bezpośrednio do Białki Tatrzańskiej.
Adres
- Markowy Dworek
- ul. Kaniówka 28
- 34-405 Białka Tatrzańska
Oferta prezentowana przez firmę
- Marek Krzysztof - Wynajem pokoi
- ul. Kaniówka 28
- 34-405 Białka Tatrzańska
- NIP: 7361045418
Hotel spełnia kryteria
Promocję przegląda właśnie 22 osoby
Markowy Dworek to miejsce godne polecenia. Przemili właściciele - pomocni we wszystkim, przepyszne jedzenie, czyste, ładne pokoje, do dyspozycji gości plac zabaw z trampoliną dla dzieci, leżaki, bilard, piłkarzyki
Karina 2015-08-26