W cenie otrzymujesz
- Codzienne śniadanie w formie bufetu lub serwowane do stolika
- Możliwość nieograniczonego korzystania z kompleksu Wellness: basen, jacuzzi, sauna fińska, turecka, na podczerwień, leżaki i ręczniki basenowe, w godzinach otwarcia kompleksu
- Nielimitowane korzystanie z siłowni w godzinach otwarcia Ambasady Zdrowia i Urody SPA
- Wstęp do hotelowego Klubu Muzycznego Jack's Place (muzyka live lub disco)
- Dostęp do nieodpłatnej przechowalni bagażu i przechowalni sprzętu sportowego
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT
- Doba hotelowa: 16:00 - 12:00
Oferta nie zawiera
- Parking
- Pozostałe usługi hotelu
Warunki rezygnacji
Warto wiedzieć
|
|
|
Opis
Hotel Prezydent znajduje się w Krynicy-Zdroju. Jest położony u podnóża Góry Parkowej przy słynnym krynickim deptaku. Świetna lokalizacja sprawia, że jest miejscem chętnie wybieranym przez Gości. To również jeden z nielicznych w Polsce hoteli dla dorosłych i młodzieży od 12. roku życia. Doskonale sprawdzi się dla osób pragnących odpoczynku w cichej i spokojnej atmosferze. Tradycja i historia hotelu sięgają 1931 roku, kiedy to Prezydent RP Ignacy Mościcki zakochał się w tej przepięknej miejscowości i podjął decyzję o budowie Willi Prezydenckiej.
Obiekt oferuje klimatyzowane pokoje 2-osobowe oraz pokoje z możliwością dostawek. W ich wyposażeniu są TV, WI-FI, klimatyzacja, minibar, sejf oraz szlafroki i kapcie. Z okien pokoi rozpościera się piękny widok na góry, a część z nich dysponuje również balkonem. Każdy pokój posiada prywatną łazienkę z suszarką do włosów, ręcznikami i kosmetykami. Wnętrza urządzono w eleganckim stylu. Zadbano o detale, które nadają wyjątkowego i przytulnego charakteru.
W hotelu mieści się restauracja Magnolia serwująca specjały kuchni regionalnej. Można zjeść tu przepyszne śniadanie, wspaniale przy tym rozpoczynając dzień. Restauracja oferuje wykwintne i lokalne menu, które zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających Gości, a specjalnością są krynickie rydze z patelni oraz pstrąg wędzony w dymie drzewa olchowego. To miejsce, gdzie w cudowny sposób rozpieścimy podniebienie.
Goście mogą także skorzystać z Ambasady Zdrowia i Urody, czyli hotelowej strefy SPA & Welness. Przygotowano szeroki wachlarz zabiegów, które służą pielęgnacji oraz całkowitej regeneracji ciała i umysłu. Znajduje się tu również basen kryty, wokół którego ustawiono leżaki. Można także zażyć przyjemnej kąpieli w jacuzzi oraz wypocząć w saunie fińskiej, tureckiej oraz infrared. Dla Gości lubiących aktywnie spędzać czas i nieco się poruszać jest dostępna siłownia.
W obiekcie znajduje się także Klub Muzyczny Jack’s Place, gdzie wieczorami można spędzić czas ze znajomymi, posłuchać muzyki i świetnie się bawić.
Lokalizacja
Hotel Prezydent znajduje się tuż u podnóża Góry Parkowej przy krynickim deptaku.
Atrakcje
Krynica-Zdrój to wspaniałe uzdrowisko, w którym można udanie wypoczywać przez cały rok. Jest położone między wzniesieniami Beskidu Sądeckiego, w dolinie potoku Kryniczanka, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Przyciąga swym urokiem, brakiem pośpiechu i znakomitym mikroklimatem. Latem można spacerować po beskidzkich szlakach turystycznych, jeździć rowerem, a zimą oddać się jeździe na nartach na Górze Krzyżowej (ośrodek narciarski Henryk Ski), Jaworzynie Krynickiej (najnowocześniejsza kolej gondolowa w Polsce), w Słotwinach (dodatkowa atrakcja w postaci ścieżki w koronach drzew) oraz w Tyliczu. W każdej porze roku warto korzystać z dobroczynnego działania wód mineralnych, zabiegów leczniczych, krytego lodowiska oraz spacerować po uroczym deptaku.
Od początku swej historii Krynica-Zdrój była miejscem spotkań wielu sławnych Polaków, szczególnie malarzy, pisarzy i poetów. Warto wymienić wśród nich choćby Jana Matejkę, Artura Grottgera, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Juliana Tuwima. Nierozerwalnie z miejscowością łączą się nazwiska Jana Kiepury, na cześć którego od 1967 roku w sierpniu jest organizowany festiwal operowy, oraz malarza Epifaniusza Drowniaka, bardziej znanego właśnie jako Nikifor Krynicki.
Słynnych krynickich wód mineralnych można spróbować w Pijalni Głównej, a na lecznicze zabiegi udać się do Nowego Domu Zdrojowego czy Łazienek Borowinowych. Pamiątką po dawnych czasach i uroczej pierwotnej architekturze uzdrowiska są Stare Łazienki Mineralne oraz Stary Dom Zdrojowy z zachowaną oryginalną salą balową.
Atrakcje Krynicy-Zdroju:
- Deptak w Krynicy-Zdroju – centralna część Krynicy, nieco zatłoczona, ale mająca swój klimatyczny urok. Nic zresztą dziwnego – przy deptaku, składającym się z Bulwarów Dietla i części Alei Nowotarskiego, mieszczą się warte uwagi, zabytkowe krynickie budynki. Znajdziemy tu m.in. przypominający pałac Stary Dom Zdrojowy z 1889 roku z pijalnią wody „Mieczysław”, Łazienki Borowinowe z 1881 r., Stare Łazienki Mineralne i piękne, zabytkowe, XIX-wieczne wille, często drewniane.
- Pijalnia Główna – krynicka Pijalnia Główna również mieści się przy deptaku. Skosztujemy tutaj licznych krynickich wód mineralnych: Jana, Słotwinki, Tadeusza, Zdroju Głównego, Zubera. W pijalni mieści się sala koncertowa i ogród zimowy, a egzotyczna roślinność robi wrażenie – zwłaszcza w zimie.
- Góra Parkowa i Park Zdrojowy – wznosząca się na wysokość 742 m n.p.m. Góra Parkowa to jedna z głównych atrakcji Krynicy dla całej rodziny. Na szczyt można wejść żółtym lub niebieskim szlakiem albo wjechać koleją linowo-terenową. Zbudowana jeszcze przed wojną, w 1937 roku, była pierwszym obiektem tego typu w Polsce. Na zboczach Góry Parkowej utworzono Park Zdrojowy ze ścieżkami spacerowymi, Stawem Łabędzim i czterema jeziorkami osuwiskowymi zwanymi Czaplimi Stawami. Na Polanie Bocianowej bije źródełko wody mineralnej „Bocianówka”, której podobno obowiązkowo powinny skosztować kobiety chcące zajść w ciążę. Góra Parkowa posiada liczne atrakcje dla dzieci: kompleks zjeżdżalni rynnowych – Rajskie Ślizgawki, zjeżdżalnię pontonową oraz Park Linowy „Mamut”.
- Muzeum Nikifora – malarz Nikifor Krynicki, a właściwie Epifaniusz Drowniak, to niezwykła postać. Z pochodzenia Łemko, mieszkaniec Krynicy, przez większość życia był uważany przez otoczenie za człowieka z niepełnosprawnością intelektualną i żył w biedzie. Obecnie ma opinię jednego z wybitniejszych na świecie przedstawicieli prymitywizmu. Krynickie muzeum posiada największy zbiór prac Nikifora. Mieści się w zabytkowej, błękitnej willi „Romanówka” przy deptaku. W Krynicy można znaleźć także jego pomnik, na którym został przedstawiony z psem, oraz oryginalny grób. Muzeum Nikifora to świetne miejsce w Krynicy na niepogodę.
- Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew – jedna z nowszych atrakcji Krynicy-Zdroju wybudowana na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) przyciąga wielu turystów. Trudno się dziwić: z monumentalnej drewnianej konstrukcji rozciąga się panorama Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Ścieżki prowadzące na szczyt mają ponad kilometr długości, a sama wieża wznosi się na wysokość 49,5 m. Dodatkową atrakcją jest zjeżdżalnia i ścieżka przyrodniczo-edukacyjna.
- Muzeum Zabawek – czeka tu aż 3500 eksponatów – zabawek wszelkiego typu: od standardowych klocków, lalek i pojazdów, przez te pochodzące z filmów i na parę, po teatrzyki domowe i gry towarzyskie. Zabawki pochodzą z całego świata, ich korzenie sięgają od XIX wieku po lata 90. minionego stulecia. Warto odbyć tę nietypową podróż w czasie.
- Park Słotwinka z pijalnią – wzdłuż ulicy Piłsudskiego w Krynicy mieści się park, do którego przeniesiono najstarszy budynek Krynicy: pijalnię „Słotwinka” z 1806 r. Nazywana też Chińskim Pawilonem, do 1971 roku stała w miejscu obecnej Pijalni Głównej. Obok pijalni znajdziemy zabytkowy, pawilon dla orkiestry, który obecnie jest siedzibą Restauracji Koncertowej. W Parku Słotwinka warto poszukać też tężni solankowej, do której woda jest dostarczana specjalnie z kopalni soli w Bochni.
- Jaworzyna Krynicka – świetna atrakcja dla lubiących górskie wędrówki. Wejście zielonym lub czerwonym szlakiem z Krynicy na szczyt Jaworzyny (1114 m n.p.m.) trwa około 3 godzin. Po odpoczynku w schronisku PTTK w okolicy szczytu warto udać się dalej – do Bacówki Nad Wierchomlą, skąd można zejść prosto do Muszyny. Dla lubiących górskie widoki, ale niekoniecznie wędrówki, polecamy wjazd koleją gondolową na Jaworzynę. Na dachu górnej stacji kolejki utworzono taras widokowy na Jaworzynie Krynickiej.
- Szlak Cerkwi Łemkowskich – na terenie gminy Krynica poprowadzono szlak łączący zabytkowe obiekty sakralne zamieszkujących niegdyś te tereny Łemków. Szlak wiedzie z Krynicy Słotwiny (cerkiew Opieki Bogurodzicy) przez Berest, Polany, Piorunkę, Czyrną, Mochnaczkę, Tylicz, Muszynkę, Powroźnik, by zakończyć się w Krynicy-Zdroju (cerkiew św. Włodzimierza Wielkiego oraz cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła). Warto zwrócić uwagę na cerkiew św. Jakuba w Powroźniku, docenioną wpisem na listę UNESCO.
Jak dojechać?
Jadąc od strony Krakowa, Warszawy czy Śląska najlepiej kierować się z Krakowa autostradą A4 do węzła w Brzesku, gdzie należy skręcić na drogę nr 75 w stronę Nowego Sącza i Krynicy. Po dojechaniu tą drogą, a następnie drogą nr 981, do Krynicy należy trzymać się głównej ulicy (Piłsudskiego) i pojechać prosto w ul. Pułaskiego, a następnie prosto Aleją Nikifora. Następnie należy skręcić w lewo do Hotelu Prezydent.
Odległość od Warszawy to około 390 km, z Krakowa jest to około 140 km, a z Katowic około 220 km.
Dojazd do Krynicy pociągiem z większych polskich miast nie stanowi problemu, jednak jest to dość długa podróż. Zazwyczaj będzie potrzebna jednak potrzebna przesiadka w Krakowie lub Tarnowie. Warto rozważyć też licznie kursujące z Krakowa autobusy, czas jazdy jest bowiem krótszy i wynosi około 3 godzin. Odległość z Hotelu Prezydent na dworzec kolejowy i autobusowy to niecałe 2 km.
Adres
- Hotel Prezydent
- Al. inż. Nowotarskiego 3
- 33-380 Krynica-Zdrój
Opinię może dodać wyłącznie osoba, która zarezerwowała i zrealizowała pobyt w obiekcie za pośrednictwem Triverna.pl. Dzięki temu mamy pewność, że opinie rzetelnie opisują pobyt w obiekcie.
Opinie prezentujemy dla hoteli, które zostały ocenione przez naszych użytkowników co najmniej 3 razy.
Informacja dla konsumentów
Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Jacek Urbańczyk Firma Consultingowa Promotor, Widłakowa 52, 30-380 Kraków , NIP: 6760014293
Usługodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację usług hotelowych objętych ofertą jest Hotel Prezydent. Triverna za pośrednictwem serwisu www.triverna.pl umożliwia jedynie dokonywanie rezerwacji usług hotelowych i pośredniczy w zawarciu umowy na usługi hotelowe. Triverna nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji.
Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług hotelowych można zgłaszać bezpośrednio do hotelu lub za pośrednictwem Triverna na adres: reklamacje@triverna.pl - Triverna następnie przekaże Państwa uwagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia ich wpływu, do hotelu. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada hotel.
Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu www.triverna.pl jest Triverna. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu możecie Państwo zgłaszać na adres: reklamacje@triverna.pl. Triverna rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 10 dni roboczych od ich wpływu.
Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania Serwisu znajdziecie Państwo w regulaminie i zakładce "Jak działamy".
Hotel spełnia kryteria
Promocję przegląda właśnie 19 osób