Stare Kino Cinema Rooms

Oferta kończy się za : 3 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Nocleg
  • Bezpłatne seanse filmowe wg repertuaru dostępnego w recepcji
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 15:00 - 11:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi obiektu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  85%
  85 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.9/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Zobacz też ofertę: Pozostałe terminy (ze śniadaniami)

  Warto wiedzieć

  • Stare Kino Cinema Rooms położony jest w samym sercu Łodzi
  • Klimatyczne i przestronne apartamenty, każdy indywidualnie urządzony
  • Sala kinowa, w której codziennie wyświetlany jest film
  • I miejsce w konkursie Interior Design Awards - za najlepszy projekt wyposażenia wnętrz 2018
  • II miejsce w konkursie Hotel z Pomysłem, w kategorii - Obiekt w mieście oraz Obiekty w Budynkach Zabytkowych 2015
  • Niemowlę / dziecko poniżej 4 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 4-18 lat: 40 zł (za dobę)
  • Dostawka dla osoby powyżej 18 lat: 40 zł (za dobę)
  • Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka niemowlęcego w cenie: 20 zł/doba (w drugim kroku rezerwacji)
  • Dostawka dostępna wyłącznie w apartamentach typu Studio
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 40 zł za dobę)
  • Parking dodatkowo płatny: 30 zł/doba; bez możliwości rezerwacji miejsc
  • Tu zrealizujesz Polski Bon Turystyczny

  Opis

  Stare Kino Cinema Rooms to jedyny w Polsce hotel o filmowym charakterze. Mieści się w eklektycznej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 120 zaprojektowanej w stylu z początków XX wieku, w której przed ponad stu laty bracia Krzemińscy uruchomili pierwszy w Polsce kinematograf.

  Stare Kino Cinema Rooms oferuje swoim gościom nowoczesne, filmowe apartamenty dedykowane kultowym postaciom filmowym bądź aktorom. W obiekcie nie ma dwóch takich samych pokoi - każdy z nich jest niepowtarzalny, komfortowy i magiczny. Najlepsze filmy kina światowego zainspirowały do stworzenia apartamentów z motywami postaci takich jak Vito Corleone bądź James Bond lub aktorów takich jak Marylin Monroe czy Audrey Hepburn. Apartamenty wyposażone są w: Internet bezprzewodowy, telewizor, zestaw powitalny (kawa, herbata, butelka wody) oraz czajnik. Każdy z pokoi posiada prywatną łazienkę z kabiną prysznicową suszarką do włosów, kosmetykami oraz ręcznikami.

  Codziennie rano na miejscu serwowane jest wyborne śniadanie w formie bufetu, na które składa się wiele różnorodnych składników. Na gości czeka duży wybór świeżych owoców i warzyw, szerokiej gamy serów, wędlin, domowych past przygotowywanych na miejscu, zdrowych przekąsek, dań ciepłych, słodkich dodatków, jogurtów, musli, orzechów oraz wypiekanego na miejscu pieczywa. W restauracyjnym menu znajdują się potrawy kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu, urozmaicone elementami kuchni międzynarodowej. Jednakże największą inspiracją pozostają regionalne smaki - kuchni łódzkiej.

  Dla gości dodatkowo w obiekcie mieści się bar Stopklatka, w którym można skosztować najsłynniejszych drinków bohaterów filmowych, a także klasycznych propozycji alkoholi. Dodatkowo w barze znajduje się szeroka oferta piw regionalnych pochodzących z Browaru Piwoteka.

  Hotel swoim gościom oferuje bezpłatne, wyjątkowe seanse filmowe czy organizację prywatnych, kameralnych pokazów. Istnieje również możliwość bezpłatnego wypożyczenia odtwarzacza DVD do pokoju wraz z filmami z bogatej kolekcji filmów.

  Lokalizacja

  Stare Kino Cinema Rooms mieści się w środkowej części Polski, w województwie łódzkim, w Łodzi. Obiekt znajduje się w dobrze skomunikowanej części miasta, co w znaczący sposób ułatwia podróżowanie i eksplorowanie go.

  Atrakcje

  Łódź - miasto kina, filmu, aktorów oraz reżyserów. To właśnie tutaj mieści się popularna szkoła filmowa, a dokładniej Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera. Ciekawostką związana z kinem w Łodzi jest też oczywiście Aleja Gwiazd Łódzkiej Drogi Sławy, znajdująca się na głównym trakcie - ulicy Piotrowskiej.

  Na ciekawą podróż w przeszłość, również tę niedawną zapraszają fantastyczne łódzkie Muzea - Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Kinematografii czy Muzeum Historii Miasta Łodzi w pałacu Poznańskiego. Muzeum Historii Sztuki prezentuje natomiast zbiór sztuki nowoczesnej, bo Łódź to interesujący twór, w którym miesza się historia starych fabryk z teraźniejszością nowoczesnych technologii.

  Kto nie ma wiele czasu na zwiedzanie stolicy regionu, musi chociaż przejść się osławioną ulicą Piotrkowska, ciągnąca się na długości niemal 5 km. To taka Łódź w pigułce, bowiem wokół tego traktu rozwijało się miasto i skupiły się charakterystyczne budowle. Majestatycznie wznoszą się tu piękne odnowione secesyjne i eklektyczne kamienice, wille i okazałe pałace dawnych przedsiębiorców, wreszcie zespoły XIX-wiecznej architektury przemysłowej z Białą Fabryką na czele. Stoi tu również wspaniała archikatedra. Można też tu zobaczyć modne ostatnio rzeźby, pomniki i inne twory malej architektury, np. ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Misia Uszatka itp. Na ścianach zabytkowych budynków natomiast rosną jak grzyby po deszczu ogromne murale.

  Łódź to także miasto imprez kulturalnych o międzynarodowej renomie. Wśród nich najciekawsze to: Fashion Week, Light Move Festiwal, Fotofestiwal.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Do Łodzi można łatwo dojechać z większości zakątków Polski dzięki autostradom A2 i A1. Jadąc od strony Warszawy i Gdańska należy zjechać z autostrady na węźle Stryków - kierunek Łódź, ul. Strykowska (trasa 14). Ulica Strykowska przechodzi w ul. Kopcińskiego, z której należy skręcić w prawo w ul. Nawrot, za chwilę znów w prawo w ul. Przędzalnianą i w lewo w ul. Tuwima. Po ok. 1,5 km. Należy skręcić w lewo w ul. Piotrkowską (koniecznie jest posiadanie ze sobą karty uprawniającej do przejazdu ul. Piotrkowską - do uzyskania po kontakcie z recepcją). Wjazd na parking znajduje się po lewej stronie pod napisem STOPKLATKA.

  Odległość od Warszawy to jedynie 130 km, od Poznania i Katowic po 200 km, a od Gdańska 320 km.

  Pociąg i autobus

  Do Łodzi można bez problemów dojechać pociągiem z głównych miast Polski. Stare Kino Cinema Residence oddalony jest od dworca Łódź Kaliska o 3 km, które najlepiej pokonać taksówką.

  Adres

  • Stare Kino Cinema Rooms
  • ul. Piotrkowska 120
  • 90-006 Łódź
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • RR Office sp. z o.o.
  • ul. Duńska 1g
  • 91-204 Łódź
  • NIP: 9471933500
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  85%
  85 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.9/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria