Promocję przegląda właśnie 9 osób

Łódź, Łódzkie

Hotel Tobaco***

Oferta wyprzedana

Wybierz datę przyjazdu

Legenda (najedź):

Wybierz datę wyjazdu

Legenda (najedź):

Wybierz pokój

Pozostało 5 pokoi!Il. pokoi
Osób
Dzieci
Niemowląt

Oferta wyprzedana

Zaloguj się by dodać do ulubionych.

Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
97%
97% użytkowników rekomenduje obiekt
8.8
/10
Średnia ocena naszych Klientów

Warto wiedzieć

 • Najlepsze wnętrze hotelu w Europie - nagroda w konkursie European Property Awards 2014
 • Pofabryczny, loftowy klimat i komfort na miarę XXI wieku
 • Świetna lokalizacja w centrum Łodzi
 • W pakiecie codzienne śniadania
 • Niemowlę do lat 3 gratis (na łóżku z rodzicami)
 • Dostawka dla dziecka w wieku 4-10 lat: 50 zł za dobę (ze śniadaniem)
 • Dostawka dla osoby powyżej 10 lat: 70 zł za dobę (ze śniadaniem)
 • Hotel akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 50 zł za dobę)

Opis

Hotel Tobaco to butikowy obiekt w centrum Łodzi. Hotel powstał w dawnej fabryce wełny, która po wojnie stała się siedzibą Wytwórni Papierosów. Tobaco to połączenie surowości industrialnej architektury z energetyzującymi, designerskimi wnętrzami oraz nowoczesnymi rozwiązania architektonicznymi. Hotel Tabaco został nagrodzony w konkursie European Property Awards 2014. Otrzymał nagrodę w dwóch kategoriach: Najlepsze wnętrze hotelu w Polsce oraz Najlepsze wnętrze hotelu w Europie.

Hotel Tobaco to starannie zaprojektowane pokoje utrzymane w pofabrycznym, loftowym klimacie. Wspaniałe wzornictwo, energetyzująca paleta barw oraz komfort to cechy wyróżniające to miejsce. Wszystkie pokoje są wyposażone w: Internet Wi-Fi, telefon, TV LCD, łazienkę z suszarką do włosów, zestawem kosmetyków i ręczników. Deska do prasowania i żelazko dostępne są na życzenie.

Wielokrotnie nagradzana Restauracja u Kretschmera promuje kuchnię regionalną, inspirowaną wpływami Łodzi Czterech Kultur. W menu znajdują się dania z kuchni polskiej, rosyjskiej, niemieckiej i żydowskiej w nowoczesnej formie. Restauracja oferuje tylko i wyłącznie zdrową żywność opartą na naturalnych i najświeższych składnikach. Oprócz tradycyjnej kuchni a'la carte restauracja organizuje również degustacje, warsztaty kulinarne, przyjęcie okolicznościowe oraz imprezy tematyczne z muzyką na żywo. Goście mają również możliwość skorzystania z bogatej karty win i alkoholi.

Do dyspozycji gości pozostaje także strefa relaksu z sauną fińską i mini siłownią.

Lokalizacja

Hotel Tobaco znajduje się w centrum Łodzi, tuż obok Atlas Areny i Nowej Hali Targów EXPO. Otoczony jest zabytkowymi kamienicami i budynkami pofabrycznymi. Od 1895 r. mieściła się w nim wytwórnia tkanin i wyrobów wełnianych Karola Kretschmera.

Atrakcje

Jedną z największych atrakcji wartych odwiedzenia w Łodzi jest sławna ulica Piotrkowska. Prawie cała ulica wyłączona jest z ruchu kołowego i można się po niej poruszać jak po deptaku. Zwraca uwagę ciekawa architektura starych kamienic a także mnóstwo restauracji i pubów (latem ogródków). Na ulicy Piotrkowskiej znajduje się łódzka aleja gwiazd, a w niej odciśnięte dłonie prawie wszystkich znanych polskich aktorów. Latem 'Pietryna' tętni życiem i jest jedną z najbardziej zatłoczonych ulic Łodzi.

Kolejną atrakcją Łodzi jest Zoo, w którym można obejrzeć m.in. lwy, tygrysy, słonia, foki, rybki, ptaki itd. W łódzkim Zoo zobaczyć można około 2000 zwierząt z 677 gatunków. Łódź posiada też piękny Ogród Botaniczny i to nie mały bo 67 ha. W ogrodzie m.in. zwiedzić można: ogród Japoński, rośliny ozdobne, alpinarium, rośliny lecznicze i przemysłowe.

Zdecydowanie najnowszym miejscem, które warto odwiedzić w Łodzi jest stara elektrownia EC-1, a właściwie wybudowane w jej murach planetarium.

Nie można też nie wstąpić do łódzkiego 'Muzeum Włókiennictwa', które mieści się w pięknej Białej Fabryce. Znajdują się w nim maszyny tkackie, a także można dowiedzieć się w jaki sposób produkowano tkaniny w przeszłości, a jak odbywa się ten proces dzisiaj.

Kolejną wyjątkową atrakcją Łodzi jest Pałac Herbsta, w którym mieści się również muzeum sztuki. Pałac ten był mieszkaniem jednego z właścicieli fabryk włókienniczych w Łodzi. Tuż obok znajduje się też osiedle pracowników fabryki i sama fabryka.

Jak dojechać?

Samochód

Hotel Tobaco znajduje się w centrum Łodzi, nieopodal skrzyżowania al. Włókniarzy i al. Mickiewicza, gdzie należy wjechać na al. Włókniarzy kierując się na północ, by po chwili skręcić w prawo w ul. Kopernika. Na ulicy Kopernika postawiony jest zakaz wjazdu, nie dotyczy on jednak wjazdów docelowych (w tym do hotelu). Na parking hotelowy należy wjeżdżać bramą 64 (oznaczona różowymi flagami TOBACO).

Odległość od Warszawy to 140 km, od Krakowa - 240 km, a od Gdańska - 320 km.

Pociąg i autobus

Do Łodzi można bez problemów dojechać pociągiem z głównych miast Polski. Hotel Tobaco znajduje się w odległości 700 m od dworca Łódź Kaliska. Odległość tę można łatwo pokonać tramwajem linii 12 i 12A - należy przejechać 2 przystanki i wysiąść na Kopernika - Tobaco Park.

Adres

Hotel Tobaco
ul. Kopernika 64
90-553 Łódź

Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

Oferta prezentowana przez firmę

ARCHE sp. z o.o.
ul. Puławska 361
02-801 Warszawa
NIP: 8211639335

Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
97%
97% użytkowników rekomenduje obiekt
8.8
/10
Średnia ocena naszych Klientów
Oferta zawiera
 • Codzienne śniadania
 • Korzystanie z sauny i siłowni
 • Internet Wi-Fi
 • Podatek VAT
 • Doba hotelowa: 14:00 - 10:00
Oferta nie zawiera
 • Parking
 • Pozostałe usługi hotelu
Warunki rezygnacji

Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.