Hotel Koral***

Oferta kończy się za : 2 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania
  • Codzienne lunche
  • Bezpłatny parking
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 14:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  90%
  90 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.8/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Warto wiedzieć

  • Komfortowy Hotel w sąsiedztwie Wieliczki i Krakowa
  • Świetna baza wypadowa dla zwiedzania zabytkowych kopalni soli w Wieliczce i Bochni
  • W pakiecie śniadania i lunche w cieszącej się dobrymi opiniami hotelowej restauracji
  • Niemowlę / dziecko do lat 4 gratis
  • Dostawka dla dziecka w wieku 4-10 lat: 60 zł za dobę (ze świadczeniami)
  • Dostawka dla osób powyżej 10 lat: 70 zł za dobę (ze świadczeniami)
  • Hotel nie akceptuje zwierząt domowych
  • W weekendy w Hotelu mogą odbywać się imprezy okolicznościowe
  • Bezpłatny parking

  Opis

  Hotel Koral położony jest 4,4 km od zabytkowej znanej w całej Polsce, ale i na świecie Kopalni Soli w Wieliczce. Hotel stanowi również dogodną bazę wypadową do zwiedzania atrakcji Krakowa (10 km). Obiekt oferuje swoim gościom duży, monitorowany parking oraz Internet Wi-Fi.

  Obiekt dysponuje wygodnymi i przytulnie urządzonymi pokojami. Na wyposażeniu których znajduje się: Internet Wi-Fi, TV, łazienka z kabiną prysznicową, ręczniki. Wybrane pokoje dysponują tarasem lub balkonem. W Hotelu mieści się w pełni klimatyzowana restauracja, w której serwowane są przysmaki kuchni polskiej i międzynarodowej. W sezonie letnim można miło spędzić czas i zrelaksować się po długim i męczącym dniu w ogródku hotelowym.

  Lokalizacja

  Hotel Koral jest położony w Przebieczanach koło Wieliczki w odległości 4,4 km od kopalni soli. W promieniu 5 km od obiektu goście znajdą kort tenisowy, kort do squasha i kręgielnię. Odległość od najbliższego lotniska, Kraków-Balice, wynosi 25 km. Obiekt zlokalizowany jest przy drodze krajowej 94, na odcinku: Kraków - Tarnów.

  Atrakcje

  Wieliczka słynna jest nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie, za sprawą przepięknej Kopalni Soli, którą odwiedza ponad 1 mln turystów rocznie. Już od XIII wieku miasto znane jest jako ośrodek wydobywczy tego surowca, a kopalnia została założona dzięki Św. Kindze.

  Udostępniona dla turystów Kopalnia Soli w Wieliczce leży przy ul. Daniłowicza 10, niedaleko trasy E-40, około 10 km od Krakowa. Kopalnia to labirynt podziemnych chodników o długości 300 km. Jest to cenny zabytek kultury materialnej i myśli technicznej, dlatego Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Unesco już w 1978 roku, kiedy ta lista została utworzona. Zwiedzanie Kopalni trwa około 2 godzin i odbywa się na kilku alternatywnych trasach. Najbardziej znanym i najpiękniejszym jej fragmentem jest słynna kaplica Św. Kingi. Od 2014 roku dostępna jest tutaj multimedialna Kaplica Św. Jana Pawła II.

  Kopalnia Soli to nie jedyna atrakcja Wieliczki, warto tu również zajrzeć w inne miejsca, by poznać to ciekawe miasto.

  Zamek Żupny w Wieliczce, ul. Zamkowa 8 - tutejszy zamek żupny powstał w XIII wieku, a w wieku następnym, za rządów Kazimierza Wielkiego został on rozbudowany. Później jeszcze wielokrotnie był rozbudowywany i odnawiany, np. po potopie szwedzkim, jednak XIII-wieczne elementy nadal są widoczne. Jak nazwa wskazuje, zamek był siedzibą żupnika - zarządcy krakowskich żup solnych tworzonych przez kopalnie soli w Wieliczce i w Bochni. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Żup Krakowskich - jedno z ważniejszych górniczych muzeów w Polsce.

  Kościół Św. Sebastiana w Wieliczce, ul. św. Sebastiana 23 - zabytkowa drewniana świątynia powstała w XVI wieku jako wotum wdzięczności za ocalenie z epidemii cholery. W środku znajdują się polichromie autorstwa Włodzimierza Tetmajera.

  Kościół Św. Klemensa w Wielicze, ul. Zamkowa 7 - zabytkowy kościół, którego początki sięgają XI wieku. Już w roku 1059 kaplica Św. Klemensa została przebudowana na drewniany kościół, który spłonął wraz z całym miastem w roku 1241 podczas najazdu Tatarów. Odbudowano go 40 lat później, a w 1354 stanął tu murowany gotycki kościół. Świątynia z piękną barokową kaplicą Morsztynów została poważnie uszkodzona w efekcie trzęsienia ziemi pod koniec XVIII wieku, więc na jej fundamentach w XIX wieku zbudowano ówczesny kościół. Obecnie dla turystów udostępniona jest Kaplica Morsztynów w której można zobaczyć najcenniejsze eksponaty z dawnego skarbca.

  Pałac Konopków, Pl. Skulimowskiego - dawny pałac z XVIII wieku, dziś siedziba Instytutu Pamięci Narodowej

  Obraz 3D Solny Świat w Wieliczce, Rynek - niezwykle ciekawy obraz 3D powstał na płycie Rynku Górnego w maju 2012 roku. Malowidło będące nową fascynującą atrakcją Wieliczki jest obecnie największym tego typu obrazem w Polsce i najprawdopodobniej trzecim pod względem wielkości malowidłem na świecie, po niemieckim obrazie na placu Valois w Wilhelmshaven oraz londyńskim Reebok CrosFir. W Polsce obraz obraz tego typu (3D street art) istnieje też na zaporze w Niedzicy

  Tężnia Solankowa, ul. Dembowskiego - nowa atrakcja turystyczna Wieliczki, dostępna od 2014 roku, największa tężnia solankowa na południu Polski, oferuje zdrowotne zwiedzanie na parterze, tarasie widokowym oraz na wieży.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Dojazd do Hotelu Koral jest bardzo prosty. Jadąc autostradą A4 należy zjechać z niej na węźle Wielicka w kierunku Rzeszowa (droga nr 94). Następnie główną drogą trzeba kierować się prosto mijając Wieliczkę. Hotel znajduje się po prawej stronie drogi, wjazd jest oznakowany.

  Odległość od Krakowa to ok. 10 km, od Rzeszowa ok. 140 km, a od Warszawy ok. 300 km.

  Pociąg i autobus

  Hotel Koral znajduje się ok. 4,5 km od przystanku kolejowego Wieliczka Rynek do którego dojedziemy przesiadając się na dworcu Kraków Główny. Ten dystans można pokonać taksówką lub wykupić transfer do Hotelu w cenie 20 zł.

  Adres

  • Hotel Koral
  • Przebieczany 432
  • 32-020Wieliczka
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Hotel - Restauracja Koral
  • Przebieczany 432
  • 32-020Wieliczka
  • NIP: 6792189506
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  90%
  90 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.8/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria

  Lokalizacja:
  Udogodnienia:
  Standard: