Promocję przegląda właśnie 9 osób

Sprawdź inne promocje w obiekcie: Wakacje 2018Jeden NoclegPoznaj Miasto
Nowy Sącz, Małopolskie

Gościniec Galicyjski

Oferta kończy się za: 3 dni

Wybierz datę przyjazdu

Legenda (najedź):

Wybierz datę wyjazdu

Legenda (najedź):

Wybierz pokój

Pozostało 5 pokoi!Il. pokoi
Osób
Dzieci
Niemowląt

CENA JUŻ OD za noc dla 2 osób:
Suma:
179
Oszczędność:
41
Rabat:
19
%

Zaloguj się by dodać do ulubionych.

Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
100%
100% użytkowników rekomenduje obiekt
8.6
/10
Średnia ocena naszych Klientów

Warto wiedzieć

 • Obiekt zlokalizowany w przestrzeni muzealnej będącej filią Sądeckiego Parku Etnograficznego
 • "Małopolska Trasa Smakoszy – certyfikacja regionalnych karczm małopolski jako element podnoszenia jakości usług turystycznych"
 • Codzienne śniadania
 • W drugim kroku rezerwacji możliwość rozszerzenia pakietu o obiadokolacje: 35 zł za osobę
 • Zniżka na zwiedzanie Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego
 • Niemowlę/dziecko do 3 lat na łóżku z rodzicami gratis (bez świadczeń)
 • Brak możliwości dostawek
 • Możliwość bezpłatnego wypożyczenia łóżeczka niemowlęcego
 • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe: 30 zł za dobę
 • Bezpłatny parking

Opis

Gościniec Galicyjski zlokalizowany jest 3 kilometry od centrum Nowego Sącza, w Miasteczku Galicyjskim, czyli niezwykłej przestrzeni muzealnej będącej filią Sądeckiego Parku Etnograficznego. Zarówno budynki, jak i rynek oraz uliczki tworzące Miasteczko Galicyjskie są wiernym odwzorowaniem zabudowy galicyjskiej z przełomu XIX i XX wieku. Wizyta w tym miejscu pozwala więc poczuć klimat austro-węgierskiej prowincji sprzed lat.

Do dyspozycji gości oddanych zostało 17 pokoi gościnnych wyposażonych zgodnie ze standardami 3-gwiazdkowego hotelu. W każdym pokoju znajduje się: oddzielna łazienka z kabiną prysznicową lub wanną, telefon oraz dostęp do bezprzewodowego internetu WiFi. Niemal z każdego okna roztaczają się piękne widoki na uliczki Miasteczka Galicyjskiego. Warto wspomnieć, że na życzenie gości przygotowano pokoje EKO, czyli pozbawione wszelkich urządzeń emitujących promieniowanie, które może być szkodliwe, takich jak: odbiorniki TV, czy monitory (goście mogą bezpłatnie wypożyczyć odbiornik TV na czas pobytu).

Pobyt w Miasteczku warto uprzyjemnić sobie wizytą w Cesarsko-Królewskiej Kawiarni Galicyjskiej, gdzie delektować się można aromatem świeżo parzonej kawy. Z kolei sytą strawę goście znajdą w Gospodzie Galicyjskiej mieszczącej się w budynku - replice karczmy żydowskiej z Orawki z przełomu XIX i XX wieku. Tutejsze menu łączy w sobie tradycyjne receptury z czasów Franciszka Józefa I z akcentami kuchni austriackiej, węgierskiej i niemieckiej.

W tym miejscu nie można się nudzić. Spacerując klimatycznymi uliczkami można odwiedzić dawną aptekę, atelier fotografa i zakład zegarmistrzowski, zajrzeć do fryzjera i garncarza oraz dowiedzieć się, jak działał magiel. Dopełnieniem tej wspaniałej lekcji historii jest dwór szlachecki z Łososiny Górnej (rekonstrukcja oryginału) oraz remiza strażacka, gdzie za drewnianymi wrotami odnaleźć można dawne wozy, węże gaśnicze, bosaki, hełmy.

Lokalizacja

Gościniec Galicyjski zlokalizowany jest 3 kilometry od centrum Nowego Sącza i około 4 km od dworca.

Atrakcje

Nowy Sącz, położony u stóp Beskidu Sądeckiego oraz Wyspowego, w widłach rzek Dunajca i Kamienicy Nawojowskiej, to jedno z najstarszych miast w Małopolsce. Nic więc dziwnego, że obfituje w zabytki i miejsca opowiadające bogatą historię tych terenów. Sercem miasta jest ratusz, który został odbudowany po pożarze pod koniec XIX wieku.

Coraz popularniejszą atrakcją w regionie jest Sądecki Park Etnograficzny prezentujący drewnianą architekturę i tradycyjną kulturę ludową historycznej Sądecczyzny. Liczy on około 20 hektarów i skupia 68 obiektów m.in. zagrody chłopskie, XVII-wieczny dwór szlachecki, folwark dworski.

Warto zobaczyć:

 • Mury miejskie - fragmenty średniowiecznych umocnień, na które składają się resztka muru z basztą przy zamku, mur obronny koło Bazyliki św. Małgorzaty (20 m długości i 5 m szerokości), mur przy ul. Zakościelnej, reliktowa część wału ziemnego (ul. Matejki)
 • Bazylika Św. Małgorzaty (Pl. Kolegiacki)
 • Kościół Św. Heleny - drewniany kościół z XVII wieku
 • Dom Gotycki - zabytkowy dom z przełomu XV i XVI wieku, siedziba Muzeum Okręgowego

Jak dojechać?

Samochód

Jadąc samochodem od strony Krakowa należy kierować się drogą wojewódzką nr 966 w stronę ulicy Tymowskiej i kontynuować wzdłuż Zapotocza. Następnie trzeba skręcić w lewo w ulicę Szkolną, po chwili w prawo w Sądecką i dalej drogą krajową nr 75. Na rondzie należy zjechać w ul. Wincentego Witosa i po 3 km skręcić w lewo w ulicę Lwowską.

Odległość od Warszawy - 360 km, od Krakowa - 110 km, od Wrocławia - 380 km

Pociąg i autobus

Do Nowego Sącza najlepiej dojechać pociągiem lub autobusem. Gościniec Galicyjski znajduje się około 4 km od dworca. Odległość tą najlepiej pokonać taksówką.

Adres

Gościniec Galicyjski
Ul. Lwowska 226
33-300 Nowy Sącz

Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

Oferta prezentowana przez firmę

Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Rytro Sp. z o.o.
Rytro 302
33-343 Rytro
NIP: 7342977664

Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
100%
100% użytkowników rekomenduje obiekt
8.6
/10
Średnia ocena naszych Klientów
Oferta zawiera
 • Codzienne śniadania
 • Zniżka na zwiedzanie Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego
 • Bezpłatny parking
 • Internet Wi-Fi
 • Podatek VAT
 • Doba hotelowa: 14:00 - 12:00
Oferta nie zawiera
 • Pozostałe usługi hotelu
Warunki rezygnacji

Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.