W hotelu możesz nadal korzystać z basenu!
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października 2020 zakaz korzystania z basenów nie obejmuje gości hotelowych.

Pałac Nieznanice

Oferta kończy się za : 3 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania w formie bufetu podawane w godz. 7:00-10:00
  • Internet Wi-Fi
  • Bezpłatny parking
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 14:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi obiektu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  87%
  87 % użytkowników rekomenduje obiekt
  7.8/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Warto wiedzieć

  • Ponad 100-letnia posiadłość położona 20 km od Częstochowy
  • Malownicze otoczenie i zaciszna okolica
  • Obiekt otrzymał nagrodę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w dziedzinie usług i przedsiębiorczości oraz nagrodę od Prezydenta miasta Częstochowa za zasługi w dziedzinie rozwoju turystyki
  • Codzienne śniadania w formie urozmaiconego bufetu
  • W klimatycznym SPA w stylu marokańskim do dyspozycji Gości jest: jacuzzi, sauna fińska i gabinet masażu
  • Niemowlę/dziecko poniżej 3 lat na łóżku z rodzicami GRATIS (bez świadczeń)
  • Dostawka dla osoby powyżej 3 lat: 60 zł za dobę (ze świadczeniami)
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe za opłatą 20 zł/doba
  • Bezpłatny parking

  Opis

  Pałac Nieznanice to ponad 100-letnia posiadłość usytuowana na terenie gminy Kłomnice, w odległości około 20 km od Częstochowy. W drugiej połowie XIX wieku majątek Nieznanice odziedziczył Leon Wuensche, którego syn Aureliusz wybudował w czasie I W.Ś. modernistyczną budowę z elementami pseudo renesansowymi. Rodzina Wuensche była bardzo ceniona przez okoliczną ludność, w szczególności za pomoc partyzantom w okresie wojennym. Po wojnie majątek został odebrany na rzecz państwa, a w 1989 w związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi został wpisany do rejestru zabytków dawnego województwa częstochowskiego. Współcześnie Pałac funkcjonuje jako baza noclegowa dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i biznesowych.

  Do dyspozycji Gości oddano eleganckie i przestronne pokoje, każdy rządzony w indywidualnym stylu. Wnętrza są wyposażone w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet oraz prywatną łazienkę z kabiną prysznicową.

  Do Nieznanic zawitała również Magda Gessler, która przeprowadziła rewolucje w tutejszej restauracji. Po zmianach sala restauracyjna i barowa zyskały kameralny klimat i elegancki wystrój w kolorze kawowym. Oprócz tego znajdują się tu także sale Pomarańczowa i Kominkowa, które odznaczają się intymną i przytulną atmosferą. Restauracja oferuje wykwintne posiłki, desery oraz kawę i herbatę. Jest to świetne miejsce na romantyczną kolację, służbowy lunch czy rodzinny obiad.

  Dla Gości potrzebujących chwili relaksu i odnowy przygotowano spa urządzone w stylu marokańskim. Nastrojowe oświetlenie i orientalny wystrój nadają temu miejsce przyjemny klimat. Wśród wielu możliwości jest kąpiel w jacuzzi, seans w saunie fińskiej czy relaksujący masaż.

  Lokalizacja

  Pałaca Nieznanice zlokalizowany jest na terenie gminy Kłomnice w Nieznanicach, około 20 km od Częstochowy.

  Atrakcje

  Jura Krakowsko-Częstochowska to przepiękna kraina o urozmaiconym krajobrazie z charakterystycznymi białymi ostańcami, bogata w zabytki architektury, cenna przyrodniczo i niezwykle atrakcyjna dla rodzinnej rekreacji, ale również dla miłośników sportów ekstremalnych. Popularne centra wspinaczkowe to: Skały Kroczyckie i Podlesickie, Skały Rzędkowickie, Skalne Miasto Podzamcza oraz Dolinki Krakowskie.

  Najbardziej charakterystyczne elementy krajobrazu Jury to warownie, w większości wybudowane w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego dla obrony obszarów przygranicznych. Perełki wśród zamków na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to:

  • Zamek w Ogrodzieńcu (Podzamcze) - okazałe ruiny najpopularniejszej warowni na Jurze z XIV wieku, leżące w samym jej sercu, na Górze Janowskiego,
  • Zamek Bobolice w Bobolicach - pięknie odbudowany cały średniowieczny zamek, leżący w północnej części Jury,
  • Zamek w Mirowie - romantyczna ruina XIV-wiecznej budowli, będąca bratnim zamkiem warowni w Bobolicach,
  • Zamek w Korzkwi - również pięknie utrzymany i rekonstruowany zamek, leżący w południowej części Jury, niedaleko słynnego Ojcowa,
  • Zamek w Ojcowie - jeden ze słynniejszych zamków na Jurze, zwany przez Kazimierza Wielkiego Ociec u Skały na cześć ojca Władysława Łokietka,
  • Zamek Pieskowa Skała - perełka renesansowej architektury w Polsce, cudny zamek zawieszony na skałach ponad drogą.

  Na Jurze powstała niezliczona liczba szlaków turystycznych, zarówno pieszych, rowerowych jak i konnych. Niektóre prowadzą przez cały obszar Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej inne są wytyczone lokalnie. Najdłuższe i najpopularniejsze szlaki to: czerwony szlak orlich gniazd, niebieski szlak warowni jurajskich.

  Jura kryje prawdziwe perełki architektury sakralnej, przyciągające pielgrzymów z całej Polski, a często i zza granicy. Warto je poznać i oczywiście odwiedzić: Jasna Góra w Częstochowie, Sanktuarium w Świętej Annie (Aleksandrówce) na północnym krańcu Jury, Sanktuarium w Leśniowie w Żarkach, Sanktuarium w Pilicy, Sanktuarium w Skarżycach, Sanktuarium w Czernej.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Do Pałacu Nieznanice jadąc od strony Warszawy najlepiej wybrać trasę nr S8 i za Piotrkowem Trybunalskim kontynuować drogą nr E75. W okolicy Bogusławic należy skręcić w lewo w ul. Grabowską, a następnie w Kaspra Denhoffa i dalej ul. Sobieskiego. W miejscowości Borowno trzeba skierować się na ul. Wolności i dalej na ul. Mstowską. Na koniec należy skręcić w lewo w ul. Sobieskiego, przy której znajduje się obiekt.

  Odległości: 20 km od Częstochowy, 125 km od Krakowa, 210 km od Warszawy i 200 od Wrocławia.

  Pociąg i autobus

  Wybierając się do Nieznanic komunikacją miejską najlepiej jechać pociągiem do Częstochowy. Następnie trzeba przesiąść się do autobusu PKS, który jedzie bezpośrednio do miejscowości w 35 min

  Adres

  • Pałac Nieznanice
  • ul. Sobieskiego 22 A
  • 42-270 Nieznanice
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Pałac Nieznanice Elżbieta Lubert
  • ul. Sobieskiego 22 A
  • 42-270Kłomnice
  • NIP: 9491448529
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  87%
  87 % użytkowników rekomenduje obiekt
  7.8/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria