Wybierz daty pobytu i pokój
Obiekt zweryfikowany
Obiekt A. Liebeskind Boutique Hotel spełnia standardy Triverna
Nowoczesne wnętrza w starej skrupulatnie odrestaurowanej kamienicy i świetnej lokalizacji nieopodal Rynku to kwintesencja tego, co w Krakowie najlepsze. A. Liebeskind Boutique Hotel pozwala zamieszkać w ciepłych wnętrzach z udogodnieniami wykorzystującymi nowoczesną technologię w kamienicy z tradycjami i długą historią. Miej krakowskie Stare Miasto na wyciągnięcie ręki.
Z dbałością odnowione ściany kamienicy znanego krakowskiego dorożkarza Adolfa Liebeskinda mieszczą ciepłe, klasyczne pokoje z nowoczesnymi rozwiązaniami. Goście mogą tutaj zatrzymać się w 2-osobowych pokojach lub 4-osobowym apartamencie. Wszystkie wnętrza są klimatyzowane, wyposażone w sejf, mini lodówkę, TV i dostęp do wifi, ich okna wychodzą na miasto. W łazienkach zadbano o ręczniki, kosmetyki, suszarki do włosów.
Hotel nie posiada restauracji, Goście mogą jednak skorzystać z codziennych śniadań, a w najbliższym sąsiedztwie są zarówno restauracje, jak i bary, kawiarnie oraz sklepy spożywcze.
Atutami hotelu są jego autentyczna kameralność i przytulność wnętrz oraz świetna lokalizacja – pomiędzy Małopolskim Ogrodem Sztuki a Domem Mehoffera, po sąsiedzku z restauracyjno-klubowym zagłębiem na Dolnych Młynów, Teatrem Bagatela, a za nim Plantami i krakowskim Rynkiem.
W cenie otrzymujesz:
Doba hotelowa
15:00 - 11:00Oferta nie zawiera:
Warunki rezygnacji
Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.16 m2
maks. 2 osoby
20 m2
maks. 2 osoby
30 m2
maks. 4 osoby
Kraków dzieli wstęga Wisły. Królowa polskich rzek przepływa pod Wawelem, opływa znane dzielnice Kazimierz i Podgórze. Tam także na turystów czekają rozliczne atrakcje. Dalej od centrum położona jest Nowa Huta. Powstała jako niezależne miasto i do dziś zachowuje odrębny charakter. Miłośnicy sanktuariów na pewno dotrą do Łagiewnik oraz do Mogiły. Czekają tam Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wielbicieli pięknych widoków ucieszą krakowskie kopce, z których można podziwiać panoramę miasta. Szczególnie cenione są Kopiec Krakusa i Kopiec Kościuszki. Układ Krakowa sprzyja spacerom oraz przejażdżkom rowerowym. Bez większych problemów można także korzystać z komunikacji miejskiej.
W każdej ze wspomnianych dzielnic znajdują się warte odwiedzenia muzea. Najpopularniejsze z nich to Fabryka Emalia Oskara Schindlera w Podgórzu i sąsiadujący z nią MOCAK. W centrum bogate zbiory prezentuje Muzeum Narodowe przy krakowskich Błoniach. Jego reprezentacyjny oddział, Galeria Sztuki Polskiej, mieści się w Sukiennicach pośrodku Rynku. Pod nim interaktywna placówka Rynek Podziemny. Zabytkowe budynki w sąsiedztwie zajmuje unikalne Muzeum Książąt Czartoryskich. To obiekt w iście europejskiej skali. Z drugiej strony Rynku warto zobaczyć Collegium Maius. W najstarszej siedzibie krakowskiego uniwersytetu mieści się Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesujące zbiory posiada także m.in. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Mangha. Poza centrum miasta na pewno warto wybrać się do Muzeum Nowej Huty i Muzeum Lotnictwa Polskiego.
Kraków – co warto zobaczyć?
Atrakcje Krakowa Stare Miasto
Dużą kolekcję muzealną można podziwiać na Wzgórzu Wawelskim. Znaczna część dawnej królewskiej siedziby jest udostępniana turystycznie. Zobaczymy tam m.in. wnętrza komnat królewskich. Na takie wyposażenie i dekoracje mogli pozwolić sobie tylko monarchowie. Sam zamek także jest potężną atrakcją. Na wzgórzu zamkowym pałac królewski z pięknymi krużgankami sąsiaduje z katedrą wawelską. W niej odbywały się uroczyste śluby i pogrzeby. Pod nią pochowani są władcy Polski.
Na Starym Mieście przetrwało wiele zabytków – wspaniałych kościołów, dostojnych kamienic. Unikalną atrakcją jest zachowany fragment murów miejskich. Ich część stanowił malowniczy Barbakan. Nad Rynkiem górują wieże Kościoła Mariackiego. Z wyższej z nich co godzinę rozbrzmiewa hejnał mariacki. To wyjątkowa dźwiękowa wizytówka Krakowa. Słychać go w każdym zakątku Rynku, który pełni rolę centrum kulturalno-rozrywkowego. Otaczają go restauracje, kawiarnie, kluby. W podziemiach ratusza działa jedna ze scen teatralnych, a w Pałacu Pod Baranami kino. Przyjeżdżając do Krakowa, warto sprawdzić repertuar Teatru Słowackiego, Teatru Starego czy Teatru Bagatela.
Atrakcje na krakowskim Kazimierzu
Rozpoznawaną dzielnicą Krakowa jest Kazimierz. To barwne miejsce o niezwykłej atmosferze. Wieczorami mieszkańcy i turyści spotykają się w tutejszych klubach. Nie brak tu modnych restauracji ani klimatycznych kawiarni. Kultowe stały się już zapiekanki z Okrąglaka na Placu Nowym.
Kazimierz powstał jako sąsiedzkie miasto Krakowa w czasach króla Kazimierza Wielkiego. Władcy zawdzięcza swą nazwę. Od końca XV w. miasto zaczęli zamieszkiwać Żydzi, skierowani tu z Krakowa przez króla Jana Olbrachta. Stworzyli prężną społeczność z centrum na ul. Szerokiej. Do dziś pozostało po nich wiele śladów, poszukiwanych przez turystów z całego świata. Na Kazimierzu zachowały się dawne synagogi oraz cmentarze. W chrześcijańskiej części dominują potężne gotyckie świątynie. Blisko Wawelu znajduje się kompleks paulinów na Skałce. Był on obowiązkowym miejscem wizyt królów i papieża Jana Pawła II.
Atrakcje Krakowa za darmo
Atrakcje Krakowa dla dzieci
Zapisz się na newsletter i zyskaj!
Najlepsze oferty, podróżnicze inspiracje, prezenty na urodziny.