Opis:
Udogodnienia w obiekcie:
Basen kryty SPA Bar / restauracja Ogród / Park Plac zabaw dla dzieci Siłownia Pobyt z pupilem Winda Parking Płatność kartą Lokalizacja:
Okolice hotelu to teren wręcz stworzony do spacerów czy sportowej aktywności. Są tu ścieżki przeznaczone dla rowerów, trasy dla ludzi uprawiających jogging, nordic walking oraz dla tych, którzy preferują jazdę na rolkach. Znajdują się tu także korty tenisowe. W parku nadmorskim przylegającym do hotelu, położony jest kołobrzeski amfiteatr, który w okresie letnim gości największe polskie gwiazdy oraz jest miejscem wyjątkowych wydarzeń artystycznych: koncertów, spektakli, występów kabaretowych, imprez przygotowanych z myślą o całej rodzinie.
Atrakcje:
Kołobrzeg to jedno z najbardziej znanych miast uzdrowiskowych nad polskim morzem. Posiada wyjątkowy mikroklimat, czyste powietrze, źródła solankowe i złoża borowiny. Malownicze krajobrazy oraz tutejsza flora i fauna niezmiennie zachwycają przez cały rok. Dzięki temu Kołobrzeg stanowi świetną i cenioną lokalizację na wypoczynek i odnowę. Fani sportów wodnych mogą skorzystać m.in. z oferty szkółek windsurfingu.
Kołobrzeg jest aktualnie czwartym największym miastem województwa zachodniopomorskiego. Leży w dolinie rzeki Parsęty, która oddziela Wybrzeże Słowiński od Wybrzeża Trzebiatowskiego. Był jedną z najstarszych osad na Pomorzu Zachodnim. Niestety 95% miasta uległo zniszczeniu w wyniku bitwy o Kołobrzeg w 1945 roku. W 1967 roku Kołobrzeg otrzymał formalnie status uzdrowiska, choć pierwszy zakład leczniczy powstał tu już w 1803 roku.
Atrakcje Kołobrzegu:
-
Ekopark Wschodni – wyjątkowo atrakcyjna część wybrzeża. Różnorodny przyrodniczo teren jest położony bezpośrednio wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Przebiega przezeń niebieski szlak turystyczny. W lesie znajdują się liczne tereny podmokłe, pomniki przyrody oraz trasy piesze i rowerowe.
-
Latarnia morska – architektoniczna wizytówka miasta. Latarnia w Kołobrzegu powstała w 1945 roku w miejscu dawnej latarni w forcie Ujście. Jej wysokość wynosi 26 metrów. Z budowli można podziwiać piękną panoramę okolicy i morza. Światło latarni widoczne jest z 30 km.
-
Molo – jedno z najbardziej znanych w Polsce. Ma 220 metrów długości i oferuje przepiękny widok na morski horyzont. Tutaj można przywitać i pożegnać się z Bałtykiem. Z mola w każdą stronę wiedzie nadmorska promenada.
-
Ratusz neogotycki z XIX w. – centrum nowej „starówki” Kołobrzegu. Wyglądem przypomina średniowieczny zamek z wieżami i strzelniczymi blankami. Wewnątrz znajduje się Galeria Sztuki Współczesnej, w podziemiach o gotyckich sklepieniach mieści się kawiarnia, wokół sporo punktów gastronomicznych. Centrum Kołobrzegu zachowało zabytkowy układ ulic, ale architektura jedynie udaje starą zabudowę.
-
Fortyfikacje twierdzy – znajdują się w różnych miejscach miasta. Kołobrzeg od XVII do XIX wieku miał charakter miasta-twierdzy. Wówczas zbudowano największe fortyfikacje. Również w czasie II wojny światowej Kołobrzeg pełnił rolę obronną.
-
Muzeum Oręża Polskiego – istnieje od 1963 r. Są w nim prezentowane unikalne i bogate zbiory militariów, od czasów wczesnego średniowiecza do współczesności, ułożone w porządku chronologicznym.