Apartamenty znajdują się 200 m od plaży, oddzielone od niej tylko pasem roślinności.
Świnoujście – najdalej wysunięte na północny zachód miasto w Polsce to prawdziwy nadmorski kurort, dysponujący sanatoriami, zakładami przyrodoleczniczymi, znakomitą bazą pobytową dla kuracjuszy i turystów. Oferta kulturalna adresowana do gości uzdrowiska jest w stanie zadowolić każdego turystę. W amfiteatrze, Muszli Koncertowej i na Promenadzie Nadmorskiej odbywają się liczne imprezy: koncerty, festiwale, międzynarodowe projekty muzyczne i teatralne. Zadbano też o warunki do uprawiania sportu i aktywnej turystyki – lądowej i morskiej. Szlaki piesze, rowerowe, kajakowe umożliwiają nabywanie sprawności przy jednoczesnym kontakcie z nadmorską przyrodą.
Do licznych atrakcji Świnoujścia bez wątpienia należą plaża i kąpielisko. Latem wody Bałtyku w rejonie Świnoujścia są najcieplejsze na polskim wybrzeżu i zachęcają do morskich kąpieli. Szeroka plaża na wyspie Uznam od 2006 roku otrzymuje certyfikat Błękitnej Flagi, świadczący o bezpieczeństwie i czystości kąpieliska.
Atrakcje Świnoujścia:
-
Park Zdrojowy z XIX w., wykonany według projektu architekta ogrodów królewskich m.in. w Berlinie i Poczdamie, Petera Josefa Lene. Posiada roślinność śródziemnomorską ze starodrzewiem liczącym ok. 150 lat.
-
Latarnia morska z 1858 roku, najwyższa nad Bałtykiem (68 m). Na taras widokowy prowadzi 308 schodów. Mieści się tutaj wystawa latarnictwa i ratownictwa morskiego.
-
Falochrony z początku XIX wieku – zachodni wraz ze stawą „Młyny” (znakiem nawigacyjnym w kształcie wiatraka), centralny o długości przeszło 1400 metrów wgłąb morza.
-
Dawny ratusz – siedziba Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Znajdują się tam zbiory prezentujące historię rybołówstwa, dzieje miasta i regionu, stare przyrządy nawigacyjne, okazy fauny morskiej.
-
Forty – Fort Zachodni, Fort Wschodni z ekspozycją i Fort Anioła – wybudowany w latach 1854-58 na wzór Mauzoleum Hadriana (dzisiejszy Zamek Św. Anioła w Rzymie).
-
Woliński Park Narodowy – miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku miasta i rozkoszować się czystym powietrzem oraz wszechobecną naturą. W parku wyznaczone zostały szlaki turystyczne oraz ścieżki rowerowe, umożliwiające odwiedzającym kontakt z przyrodą.
-
Kościół pw. Chrystusa Króla – wzniesiony w XVIII w. na miejscu gotyckiej świątyni. W nawie głównej drewniany model statku-korwety z 1881 r. podwieszony do sufitu.
-
Wieża widokowa po byłym kościele protestanckim Marcin Lutra, zniszczonym pod koniec II wojny światowej.
-
Podziemne miasto – dawniej ściśle tajne, podziemne stanowisko dowodzenia polskich generałów. Dziś można je zwiedzać w towarzystwie przewodnika. Kompleks położony w lesie na wyspie Wolin pomiędzy stacją kolejową Świnoujście-Przytór, a plażą: 300 metrów od drogi S3 i przystanku komunikacji miejskiej.
-
Gotycki kościół – zbudowany w XV w. na wyspie Karsibór, wewnątrz wyjątkowo cenne wyposażenie, m.in. ołtarz z XV w. i ambona z XVII w. Kościół usytuowany jest w miejscu historycznej przeprawy przez Świnę do Przytoru, na prastarym szlaku handlowym wokół Bałtyku.