Aparthotel Platinum jest położony między Placem Grunwaldzkim a Placem Odrodzenia. Do Zamku Książąt Pomorskich na Starym Mieście można dojść pieszo w 20 min (1,4 km).
Szczecin to nie tylko dzisiejsza, ale też historyczna stolica Pomorza Zachodniego i księstwa pomorskiego. Jest znanym portowym miastem, ze stoczniami, ale uwaga! – wbrew powszechnej opinii nie leży bezpośrednio nad morzem. Jest połączony z Bałtykiem przez Zalew Szczeciński.
Miasto szczyci się wieloma terenami zielonymi i zachęca do spacerów. Tutaj nawet cmentarz (nota bene największy i najpiękniejszy w Polsce) ma bardziej charakter parku niż miejsca wiecznego spoczynku. Wizytówką miasta są Wały Chrobrego, czyli 500-metrowe tarasy widokowe położone nad Odrą. Nazywa się je jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie, można stąd obserwować rozległą panoramę na rzekę oraz port. Do spacerów zapraszają także szczecińskie bulwary z Aleją Żeglarzy oraz Jasne Błonia – szeroki zieleniec sąsiadujący z gmachem Urzędu Miejskiego.
Atrakcje Szczecina:
-
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza – od jesieni 2014 roku to muzyczne centrum miasta ulokowało się w nowej siedzibie, która nawiązuje do tradycji Domu Koncertowego sprzed 130 lat. Jej strzeliste bryły i przeszklona fasada przywodzą na myśl górę lodową w centrum miasta.
- Zamek Książąt Pomorskich – dawna siedziba książąt z dynastii Gryfitów, ulokowana na skarpie nad Odrą. Początki zamku sięgają XIV w. Budynek został w dużym stopniu zniszczony w 1944 roku. Odbudowę w stylu renesansowym (na podstawie wyglądu zamku z XVI w.) zakończono w 1980 roku.
- Podziemne trasy Szczecina – rekonstrukcja schronu lotniczego z drugiej wojny światowej oraz przeciwatomowego z okresu Zimnej Wojny. Budowa schronu przeciwlotniczego dla ludności cywilnej została ukończona przez Niemców w 1941 roku. Schron posiada 2500 m powierzchni i jest największym powojennym cywilnym schronem w Polsce.
- Najstarsze kino na świecie – kto by pomyślał, że znajduje się właśnie w Szczecinie? Ale tak, pierwszy seans w tutejszym kinie odbył się we wrześniu 1909 roku i od tego dnia placówka działa nieprzerwanie, choć zmieniła nazwę i przeszła gruntowny remont. Chlubną historię w 2005 roku potwierdzono wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa.