Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.
Wybierz daty pobytu i pokój
Wyspa Rab położona jest na terenie Kvarneru, naprzeciwko górującego na stałym lądzie masywu Velebit. Dzięki urozmaiconej linii brzegowej wyspa oferuje sporą liczbę ładnych plaż. To znakomite miejsce dla tych, którzy wybierają się do Chorwacji, by się zrelaksować, odpocząć i niewiele robić. Nawet w szczycie sezonu nie spotkasz tu tłumów.
Najbardziej znaną plażą na wyspie Rab jest Rajska Plaża. Znajduje się przy Loparze, w szerokiej zatoce. Plaża jest długa i piaszczysta, a w jej pobliżu można skryć się przed słońcem w sosnowym zagajniku. Rajska Plaża jest bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi, gdyż na długim odcinku morze jest dość płytkie, a woda ciepła. Po przeciwnej stronie miasteczka mieści się plaża Lopar, także z płytkim wejściem do wody. Na wschód od Loparu znaleźć można intrygującą plażę o wiele mówiącej nazwie Sahara. Wygląda rzeczywiście jak fragment pustyni, z niedużą ilością suchawych niskich roślin. Nieopodal miasta Rab, w Suhej Puncie, położonych jest kilka plaż ukrytych w niewielkich skalistych zatoczkach. Jedną z popularniejszych jest dedykowana naturystom plaża FKK Kandarola.
Turystycznym centrum i najważniejszym miastem wyspy jest miasto Rab znajdujące się w jej zachodniej części nad dwoma zatokami. Na wąskim, podłużnym półwyspie zachowała się stara i ciekawa, choć niewielka starówka z placem św. Krzysztofa (Trg Sv. Kristofora), który jest patronem całej wyspy. Z placu rozciąga się widok na mury miejskie. Przy zachodnim krańcu cypla wznosi się katedra maryjna, którą wyróżnia prosta bryła z białego kamienia. W jej wnętrzu przechowywana jest m.in. czaszka św. Krzysztofa. Stojąca obok katedry dzwonnica mierzy 26 m wysokości. Najpiękniejszym miejscem spacerowym Rabu jest Park Komrčar zajmujący północną część półwyspu. Mówi się o nim jako o jednym z najpiękniejszych w Chorwacji.
Swoistą ciekawostką są organizowane z Rabu wycieczki na pobliską wyspę Goli Otok, gdzie w czasach Jugosławii działał obóz pracy i więzienie dla przeciwników ówczesnej władzy i ustroju.