Strona główna
Hotele: Strzelinko
Dolina Charlotty Resort & SPA

Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.

Dolina Charlotty Resort & SPA 

Strzelinko, Pomorskie

Wybierz daty pobytu i pokój

krok 1. Wybierz datę przyjazdu
krok 2. Wybierz datę wyjazdu
krok 3. Wybierz pokój
Dolina Charlotty posiada kryty basen
Opis
Jak dojechać?
Opinie
Zobacz podobne obiekty
Dolina Charlotty Resort & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 2 dni
od 536
za noc za pokój 2-os.
Wave Międzyzdroje Resort & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Dzieci jadą gratis
Oferta kończy się za 1 dzień
od 769
za noc za pokój 2-os.
Medical Sensus
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Dzieci jadą gratis
Oferta kończy się za 3 dni
od 199
za noc za pokój 2-os.
Puchacz SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Dzieci jadą gratis
Oferta kończy się za 3 dni
od 279
za noc za pokój 2-os.
Mielno Hotel Boutique
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Dzieci jadą gratis
Oferta kończy się za 2 dni
od 199
za noc za pokój 2-os.
Dwór Elizy SPA Medical
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Dzieci jadą gratis
Oferta kończy się za 1 dzień
od 487
za noc za pokój 2-os.

Opis:

Udogodnienia w obiekcie:

Basen krytyBasen kryty
Brodzik dla dzieciBrodzik dla dzieci
JacuzziJacuzzi
SPASPA
SaunaSauna
MasażeMasaże
WellnessWellness
Bar / restauracjaBar / restauracja
Sala zabaw dla dzieciSala zabaw dla dzieci
Pokój gierPokój gier
Kącik zabaw dla dzieciKącik zabaw dla dzieci
Animacje dla dzieciAnimacje dla dzieci
Ogród / ParkOgród / Park
Plac zabaw dla dzieciPlac zabaw dla dzieci
Boisko sportoweBoisko sportowe
KręgielniaKręgielnia
SiłowniaSiłownia
Salka fitnessSalka fitness
Sporty wodneSporty wodne
KlimatyzacjaKlimatyzacja
Pobyt z pupilemPobyt z pupilem
WindaWinda
Dla niepełnosprawnychDla niepełnosprawnych
Parking strzeżony / monitorowanyParking strzeżony / monitorowany
ParkingParking
Płatność kartąPłatność kartą
Małpi gajMałpi gaj

Lokalizacja:

Dolina Charlotty Resort & SPA znajduje się w pomorskiej miejscowości Strzelinko, pomiędzy Słupskiem i Ustką (ok. 12 km od obu miejscowości). Obiekt jest położony nad Jeziorem Zamełowskim.

Atrakcje:

Strzelinko to niewielka wieś w województwie pomorskim. Jej zaletą jest Jezioro Zamełowskie, czyste powietrze i idealne do spacerów czy biegania lasy. Kto zapragnie miejskich atrakcji, może podjechać do nadmorskiej Ustki albo Słupska. Oba miasta są oddalone od Strzelinka o około 12 km.

Ustka to piękna nadmorska miejscowość w samym centrum wybrzeża. 15-tysięczne miasto jest położone na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Należy do najpopularniejszych nadbałtyckich miejscowości wypoczynkowych w Polsce, nie tylko w czasie wakacji. Wiele osób przyjeżdża tutaj, by zadbać o zdrowie, bowiem Ustka posiada status uzdrowiska. W mieście działają liczne zakłady lecznictwa wykorzystujące lokalne złoża solanki i dobroczynnego torfu. W wakacje na terenie miasta działają morskie kąpieliska. Plaża w Ustce jest jedną z najpiękniejszych i najszerszych w Polsce. Morski brzeg jest tu łagodny, co sprzyja wypoczynkowi rodzin z dziećmi. Wzdłuż plaży wiedzie atrakcyjna, ponad dwukilometrowa promenada.

Wyróżnikiem Ustki jest jej zabudowa związana z morzem: zabytkowa latarnia morska wybudowana z cegły pod koniec XIX wieku, dawne osiedle rybackie z przełomu wieków, port morski z przystanią żeglarską, falochron wcinający się w morze na około 100 m oraz molo. Wzdłuż portowego kanału stoją galeony – statki, które zabierają wczasowiczów w rejs po morzu. Atrakcją portu jest też nowoczesna kładka, łącząca oba brzegi Słupi. Wieczorem jest widowiskowo iluminowana.

Atrakcje Ustki:

  • Latarnia morska – usytuowana po wschodniej stronie falochronu, u ujścia Słupi do morza. Jej wysokość to 19,5 m, a na szczyt prowadzą betonowe i metalowe schodki. Składa się z ośmiokątnej wieży oraz przylegającego do niej budynku latarników. Z góry można podziwiać piękną panoramę. Dla takiego widoku warto odwiedzić to miejsce!
  • Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym – jedna z największych atrakcji bałtyckiego wybrzeża. Największy zespół wydm znajduje się na Mierzei Łebskiej, pomiędzy brzegiem morza i jeziorem Łebsko. Najłatwiejszy dostęp do parku wiedzie od strony Łeby. Wytyczono wygodną dojściową trasę turystyczną. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będzie przejazd minikolejką.
  • Park krajobrazowy Dolina Słupi – jeden z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce (1981). To doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej i kajakowej w otoczeniu urozmaiconej rzeźby terenu o licznych walorach przyrodniczych. Przez najciekawsze miejsca Doliny Słupi prowadzą szlaki turystyczne oraz ścieżki przyrodnicze wyznaczone przez Park.
  • Muzeum Chleba – istnieje od ponad 20 lat dzięki pasji piekarza i cukiernika z Ustki. Jego piekarnię, działającą nieprzerwanie od 1945 roku, można odwiedzić tuż przy muzeum. Odkrywa tajniki procesu wytwarzania chleba oraz wyrobów piekarniczych z dawnych czasów, kiedy nie było nowoczesnych maszyn. Najstarszym eksponatem muzeum jest stół do przerabiania ciasta piernikowego. Zobaczymy tu również lodówkę, która działa bez użycia prądu oraz wiele innych ciekawych przedmiotów.
  • Pomnik syrenki usteckiej – jest usytuowany na kamiennym molo na wschodnim falochronie portu, niedaleko latarni morskiej. Syrenka jest wykonana z mosiądzu i gości w Ustce od 2010 roku.
  • Muzeum Minerałów – zlokalizowane w starym bunkrze, przy dolnej promenadzie nadmorskiej. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć kolekcje minerałów i muszli morskich z całego świata. Znajduje się tu m.in. największy kryształ górski w Polsce czy odlew szkieletu dinozaura i jajo dinozaura. Wizyta w muzeum to z pewnością atrakcja dla dzieci, ale i dorosłych.
  • Promenada nadmorska – wybudowana na wydmach w 1875 roku. Ciągnie się wzdłuż piaszczystej plaży od portu do Traktu Solidarności. Oferuje piękny widok na morze i sprzyja przyjemnym spacerom. To jedno z tych miejsc, w którym wspaniale tętni życie. Można tutaj kupić pamiątki w sklepikach, napić się dobrej kawy lub zjeść pyszny posiłek w kawiarniach i barach.
  • Bunkry Blüchera – obowiązkowy punkt dla wielbicieli historii. To kompleks niemieckich bunkrów, powstałych w latach 30. XX wieku. Znajdują się przy zachodnim falochronie portowym. Działa tu także Interaktywny Bunkier, gdzie można zobaczyć manekiny, mundury, broń oraz wyposażenie bunkrów w połączeniu z efektami multimedialnymi i filmami 3D.
  • Muzeum Ziemi Usteckiej – to tutaj można dowiedzieć się ciekawych informacji o historii Ustki, począwszy od XIX wieku. Na wystawie stałej wśród eksponatów są m.in. dawne fotografie, przedmioty codziennego użytku i zabytki techniki. Część ekspozycji opowiada także o nieistniejącej już Stoczni „Ustka”.
  • Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela – został wybudowany pod koniec XIX wieku, zastępując użytkowaną od XIV wieku świątynię Jana Chrzciciela i św. Mikołaja. Na początku był kościołem protestanckim, dopiero po II wojnie stał się katolickim. To istotny zabytek w Ustce, który warto zobaczyć. Można tu podziwiać niesamowitą neogotycką architekturę.

Słupsk to zabytkowe miasto położone 18 km od Morza Bałtyckiego, nad rzeką Słupią. Prawa miejskie uzyskał już w XIII w. i był siedzibą książąt pomorskich.

Atrakcje Słupska:

  • Ratusz miejski – neogotycka siedziba władz miasta, z której codziennie w południe rozbrzmiewa hejnał, a z tarasu widokowego na wieży rozciąga się widok na panoramę miasta
  • Zamek Książąt Pomorskich – renesansowy zamek z ozdobną wieżą, wzniesiony w XVI w., był siedzibą książąt pomorskich. Dziś mieści Muzeum Pomorza Środkowego z wystawami stałymi: „Skarby książąt pomorskich”, „Z przeszłości Słupska”, „Sztuka dawna Pomorza” i oryginalną “Przy wspólnym stole, czyli sztućce i akcesoria kulinarne od XVII do XXI wieku” oraz czasowymi.
  • Kościoły gotyckie (Mariacki i św. Jacka) z zabytkowym wyposażeniem z różnych epok
  • Najstarsza czynna winda w Europie – drewniany dźwig osobowy w Domu Towarowym pochodzi z 1910 roku.
  • Kolekcja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza – największym zbiorem obrazów artysty opiekuje się Muzeum Pomorza Środkowego. Obecnie trwa rewitalizacja XIX-w. spichlerzy, w których będą udostępnione prace Witkacego.
  • Baszta Czarownic– ceglana baszta wybudowana w XV w. jako część obwarowania miasta. Później została przekształcona na więzienie, w którym przetrzymywano i torturowano kobiety oskarżone o czary przed spaleniem na stosie – stąd jej nazwa. Ostatnią przetrzymywaną tu rzekomą czarownicą była Trina Papisten, którą spalono na stosie w 1701 r. Jej imieniem nazwano jedno z rond w Słupsku.

Jak dojechać?

Samochód

Do Słupska można dojechać trzema drogami krajowymi. Wybierając autostradę A1, a następnie drogę nr 6, przed wjazdem do Słupska należy zjechać na ul. Gdańską, potem kolejno skręcić w ul. Klonową (w prawo) i ul. Hołdu Pruskiego (w lewo). Za rondem należy wjechać na ul. Kościuszki, a za mostem skręcić w prawo w ul. Bałtycką. Trzeba kontynuować drogą nr 21 i skręcić za słupskim Salonem Fabrycznym. Po ok. 1,3 km należy skręcić w prawo i kontynuować aż do Strzelinka, gdzie znajduje się obiekt.

Odległości: 450 km od Warszawy, 720 km od Krakowa, 470 km od Wrocławia i 12 km od Ustki.

Pociąg i autobus

Pociągiem najlepiej jechać w kierunku Gdyni, a następnie przesiąść się do pociągu jadącego do Słupska. Do obiektu z miasta można dojechać autobusem nr 17 i wysiąść na przystanku Strzelinko 7. Dolina Charlotty znajduje się 15 minut pieszo od przystanku.

Adres

Dolina Charlotty Resort & SPA
Strzelinko 14
76-200 Strzelinko

Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

Oferta prezentowana przez firmę

Tourtrend Sp. z o. o.
ul. Strzelinko 14
76-200 Słupsk
NIP: 8392932977
Triverna
Triverna to ekskluzywny klub hotelowy ze starannie dobranymi ofertami w wyjątkowych cenach specjalnie dla klubowiczów. Korzystając z naszego Klubu masz pewność, że oferowane promocje są unikalnymi okazjami. Możesz zaoszczędzić nawet do 70%.Serwis triverna.pl używa cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Jeżeli chcesz zmienić swoje ustawienia dotyczące plików cookies, kliknij [tutaj], aby otworzyć banner z ustawieniami.