Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.

Geovita Wisła 

Wisła, Śląskie

Wybierz daty pobytu i pokój

krok 1. Wybierz datę przyjazdu
krok 2. Wybierz datę wyjazdu
krok 3. Wybierz pokój
Wisła to górski kurort w Beskidzie Śląskim
Opis
Jak dojechać?
Opinie
Zobacz podobne obiekty
Mercure Szczyrk Resort
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 2 dni
od 559
za noc za pokój 2-os.
PINEA Resort Pobierowo
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 1 dzień
od 199
za noc za pokój 2-os.
Geovita Dźwirzyno
2 posiłki w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 3 dni
od 179
za noc za pokój 2-os.
Puchacz SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 1 dzień
od 169
za noc za pokój 2-os.
Wave Międzyzdroje Resort & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 2 dni
od 499
za noc za pokój 2-os.
Hotel Roberts Port Lake Resort & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 2 dni
od 369
za noc za pokój 2-os.

Opis:

Udogodnienia w obiekcie:

SPASPA
SaunaSauna
MasażeMasaże
Zabiegi odnowy biologicznejZabiegi odnowy biologicznej
Bar / restauracjaBar / restauracja
Sala zabaw dla dzieciSala zabaw dla dzieci
Pokój gierPokój gier
Kącik zabaw dla dzieciKącik zabaw dla dzieci
Ogród / ParkOgród / Park
Plac zabaw dla dzieciPlac zabaw dla dzieci
SiłowniaSiłownia
Pobyt z pupilemPobyt z pupilem
ParkingParking
Płatność kartąPłatność kartą

Lokalizacja:

Geovita Wisła jest położone w spokojnej południowej części cenionego górskiego kurortu w Beskidach.

Atrakcje:

Wisła to jedna z najpiękniejszych turystycznych miejscowości Beskidu Śląskiego. Ceniony ośrodek narciarski i wypoczynkowy. Ten górski kurort jest malowniczo położony w dolinie królowej polskich rzek otoczonej zielonymi zboczami – od zachodu pasma Stożka i Czantorii, a od wschodu pasmem Baraniej Góry. Oferuje liczne szlaki turystyczne i zachwycające piesze wycieczki górskie. Miejscowość rozsławił Adam Małysz oraz zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Każdego roku najlepsi skoczkowie biorą udział w mistrzostwach Polski oraz zawodach Pucharu Świata. Są tutaj rozgrywane konkursy indywidualne oraz drużynowe.

Rozwój miejscowości na przełomie XVI i XVII w. rozpoczęli drwale pozyskujący drewno na opał i gonty dla zamku w Cieszynie oraz okolicznych folwarków. Równolegle na beskidzkich zboczach zaczęło rozwijać się pasterstwo i szałaśnictwo. Liczba osadników szybko wzrastała w połowie XVII w., kiedy schronienia w głębi Beskidu szukały osoby uciekające przed prześladowaniami religijnymi kontrreformacji. Od początku XIX w. zaczęli zjeżdżać tu miłośnicy wypraw turystycznych, chcący dotrzeć do źródeł Wisły. W 1885 r. powstała w Wiśle pierwsza willa wypoczynkowa, po niej kolejne drewniane pensjonaty, a z nimi coraz większy napływ letników. Dzisiaj Wisła jest ważnym ośrodkiem wypoczynkowym, turystycznym oraz sportowym.

Częścią Wisły jest osiedle Malinka, położone po obu stronach potoku o tej samej nazwie, prawostronnego dopływu Wisły. Mieści się tu słynna skocznia i wyciągi narciarskie na zboczach Cieńkowa Niźniego i Czupla. Odkryto tu także źródła wód mineralnych, które na razie nie są eksploatowane.

Najciekawsze atrakcje turystyczne Wisły:

  • Skocznia im. Adama Małysza – duża skocznia narciarska K120 w Wiśle-Malince z możliwością zwiedzania i wyjechania wyciągiem krzesełkowym do kawiarni i punktu widokowego znajdujących się w wieży startowej. Przy parkingu różnorakie pamiątki z Wisły.
  • Muzeum Beskidzkie – mieści się w zabytkowym budynku karczmy w centrum Wisły, przy deptaku. Można obejrzeć wnętrze tradycyjnej izby góralskiej i zapoznać się z warunkami życia górali śląskich.
  • Zamek prezydenta RP – historyczna rezydencja prezydentów RP wzniesiona w stylu modernistycznym w latach 1929-30. Wykorzystywana przez kolejnych prezydentów przybywających do Wisły, ale także udostępniana turystycznie. Istnieje możliwość zwiedzenia obiektu z przewodnikiem, który przybliży historię tego miejsca.
  • Pałacyk myśliwski Habsburgów – wybudowany pod koniec XIX w. dla księcia Fryderyka Habsburga. Pierwotnie był miejscem noclegowym dla polujących przedstawicieli rodu Habsburgów na polanie Przysłop. W 1915 r. w pałacyku gościli cesarz niemiecki Wilhelm II Hohenzollern oraz arcyksiążę Karol Habsburg, późniejszy cesarz Austrii. Od 1925 r. w obiekcie funkcjonowało schronisko górskie, a w 1985 r. drewniany budynek przeniesiono do centrum Wisły, gdzie służy jako siedziba lokalnego oddziału PTTK.
  • Figura Adama Małysza – wykonana z czekolady postać najlepszego skoczka narciarskiego z Wisły, stoi w Domu Zdrojowym przy wiślackim rynku (pl. Hoffa). Upamiętnia Małysza, który pochodzi z Wisły.
  • Wieża widokowa na Baraniej Górze – punkt widokowy na drugim najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego. Z wieży wysokiej na ponad 15 metrów można podziwiać rozległą panoramę gór Polski, Czech i Słowacji. Dojście jest możliwe m.in. niebieskim szlakiem z Wisły Czarne, czerwonym szlakiem z przełęczy Kubalonka, żółtym, a następnie zielonym z doliny Wisełki.
  • Zapora na Jeziorze Czerniańskim – tworzy zbiornik Wisła-Czarne, który jest rezerwuarem wody pitnej oraz służy celom retencyjnym. Powstał w miejscu, gdzie Biała Wisełka łączy się z Czarną Wisełką. Zapora ma 280 m długości i służy jako turystyczny deptak. Łatwy dojazd zapewnia Wiślańska Ciuchcia obwożąca turystów po największych atrakcjach Wisły. Jej przystanek znajduje się przy Jeziorze Czerniańskim.
  • Kaskady Rodła – zespół ok. 25 naturalnych wodospadów i progów rzecznych na Białej Wisełce. Najwyższe wodospady mają po 3,5 oraz 5 m wysokości i są rekordzistami Beskidu Śląskiego. Przy wodospadach prowadzi ścieżka dydaktyczna oraz niebieski szlak turystyczny z Wisły Czarne na Baranią Górę.
  • Centrum Edukacji Ekologicznej – to nowa atrakcja w Wiśle. Wiosną 2020 roku otwarto cieszące się dużą popularnością ogrody Centrum Edukacji Ekologicznej, a jesienią budynek główny Centrum. To miejsce obowiązkowe dla rodzin z dziećmi, wartościowe także dla dorosłych. Ekspozycję oparto o cztery pory roku, a w ogrodach przygotowano różnorodne atrakcje na świeżym powietrzu.
  • Szlak Wiślańskich Niedźwiadków – świetna atrakcja w Wiśle dla dzieci, choć dorośli też doceniają te sympatyczne, kamienne rzeźby. W całej Wiśle można ich znaleźć obecnie 11. Trasa szlaku jest dostępna w punktach informacji turystycznej.

Jak dojechać?

Samochód

Przez Wisłę prowadzi droga wojewódzka nr 941. Wjechawszy nią do miasta od północy, należy przejechać przez centrum, a na rondzie kierować się na Szczyrk (DW nr 942). Jedziemy jeszcze 3,7 km przez Wisłę, przejeżdżając przez dwa mosty. 200 m za trzecim mostem (gdzie w prawo odchodzi droga do Wisły Czarne) skręcamy w prawo do ośrodka Geovita Wisła. Kawałek dalej położona jest skocznia narciarska im. Adama Małysza.

Odległość od Warszawy – 380 km, Krakowa – 120 km, Wrocławia – 250 km.

Pociąg i autobus

Do Wisły można dojechać autobusami PKS m.in. z Bielska-Białej, Cieszyna, Katowic, Krakowa, Kołobrzegu. Koleją można dojechać m.in. z Krakowa, Warszawy, Gliwic, Katowic, Częstochowy. Stacja kolejowa Wisła-Kopydło znajduje się 3,8 km od obiektu.

Adres

Geovita Wisła
Os. Bajcary 14
43-460 Wisła

Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

Oferta prezentowana przez firmę

GEOVITA S.A.
Ogrodowa 31
05-140 Jadwisin
NIP: 5262734680
Triverna
Triverna to ekskluzywny klub hotelowy ze starannie dobranymi ofertami w wyjątkowych cenach specjalnie dla klubowiczów. Korzystając z naszego Klubu masz pewność, że oferowane promocje są unikalnymi okazjami. Możesz zaoszczędzić nawet do 70%.Serwis triverna.pl używa cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Jeżeli chcesz zmienić swoje ustawienia dotyczące plików cookies, kliknij [tutaj], aby otworzyć banner z ustawieniami.