Green Loft znajduje się w zielonej części Gdyni, blisko lasu, ale także nieopodal portu, stacji kolejowych SKM oraz obwodnicy Trójmiasta.
Wyjątkowość Gdyni polega na połączeniu walorów turystycznych i krajobrazowych z atrakcyjnymi obiektami rekreacyjnymi, zabytkami oraz licznymi wydarzeniami kulturalno-rozrywkowymi. Osoby szukające dobrej zabawy znajdą liczne kluby oferujące tańce do białego rana, poza tym miasto organizuje liczne imprezy muzyczne i eventy artystyczne.
Położenie Gdyni obok Sopotu i Gdańska sprawia, że łatwo jest korzystać z atrakcji całego Trójmiasta. Jednakże sama Gdynia, żeglarska stolica Polski, również ma wiele do zaoferowania. Ulubione miejsce spacerów mieszkańców i turystów stanowi Bulwar Nadmorski – to dwukilometrowa trasa ciągnąca się od Skweru Kościuszki po podnóże Kamiennej Góry. Spacer można kontynuować, idąc plażą do Klifu Redłowskiego, na molo w Orłowie czy nawet do Sopotu.
W Gdyni jest organizowany Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, co na kilka dni czyni miasto polskim Cannes. Podczas festiwalu publiczność może uczestniczyć w pokazach i spotkaniach z gwiazdami. Ponadto w Gdyni odbywa się wiele imprez okolicznościowych: majówka, Dni Europejskie, Noc Świętojańska, pikniki, festiwale szant, zakończenie lata, a także Open'er Festival – plenerowe koncerty na lotnisku Babie Doły, każdego roku gromadzący dziesiątki tysięcy widzów.
Atrakcje Gdyni:
- Muzeum Emigracji – pierwsze w kraju muzeum poświęcone historii polskiej emigracji.
- Okręty wojenne Błyskawica i Dar Pomorza – Błyskawica to najsłynniejszy polski okręt wojenny. W czasie wycieczki po jego wnętrzu można zwiedzić pokład, przedziały maszynowe a także zobaczyć kocioł parowy. Dar Pomorza to najpiękniejszy polski żaglowiec, który odbył ponad 100 podróży i zawinął do prawie 400 portów. Na jego pokładzie szkoliła się młodzież ze Szkoły Morskiej. W 1981 r. zakotwiczył w Gdyni i stał się muzeum.
- Akwarium Gdyńskie – niezwykłe miejsce w centrum miasta, przedstawiające bogactwo flory i fauny mórz i oceanów. Tysiące gatunków ryb i muszli na wyciągnięcie ręki.
- Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej – zaraz po Teatrze Wielkim w Warszawie jest największym teatrem w Polsce pod względem liczby miejsc. W jednym czasie w trzech salach może zasiąść ponad 1580 widzów.
- Muzeum Inkluzji – w tym muzeum zobaczyć można m.in. organizmy zatopione w bursztynie.
- Domek Żeromskiego w Orłowie – tu pisarz przyjeżdżał na wakacje i tworzył swój “Wiatr od morza". Domek przedstawia architekturę z przełomu XVII i XVIII wieku.
- Kościół Michała Archanioła na Oksywiu – jeden z najstarszych kościołów na Pomorzu Gdańskim. Na Kępie Oksywskiej spoczywa wielu zasłużonych dla Gdyni i całego Pomorza.
- Zespół dworsko-krajobrazowy Kolibki – posiadłość należąca kiedyś do króla Jana III Sobieskiego, przydworskie budynki otoczone są Parkiem Marysieńki.