Hotel mieści się ok. 9 km od ścisłego centrum Győr, w zielonej okolicy, nad własnym jeziorem. 20 min spacerem można dotrzeć do Raby i sporego parku Zúgó.
Győr to miasto na północnym zachodzie Węgier. Założone już przed naszą erą, przez Celtów, ma za sobą ciekawą i burzliwą historię nie tylko zwierzchnictwa węgierskiego, ale też rzymskiego, tureckiego i monarchii Habsburgów. Győr może się poszczycić piękną barokową architekturą, jest zresztą często określane „A barokk városa”, czyli barokowym miastem. To w okresie rozkwitu tego stylu, po odbiciu miasta z rąk tureckich, powstało wiele budynków zachowanych do dzisiaj. Historyczne centrum mieści się na wzgórzu Kaptalan, u zbiegu trzech rzek: Dunaju, Raby i Rábcy.
Győr jest dogodnie położone w połowie drogi między Budapesztem i Wiedniem, w dodatku nieopodal Bratysławy. Wybierając się na city break do którejś z wymienionych wyżej stolic, warto odkryć coś poza utartym szlakiem i zatrzymać się tutaj, by nacieszyć oczy barokowym starym miastem i zrelaksować na rzecznych bulwarach.
Atrakcje Győr:
- Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Győri bazilika) – pierwszy kościół w tym miejscu zbudowano jeszcze w XII w., w stylu romańskim. Dzisiejsza świątynia posiada neoklasyczną fasadę i barokowe, pełne przepychu i złoceń wnętrze. Warto zwrócić uwagę na bogate freski. W kaplicy znajduje się herma św. Władysława I, cenny metalowy relikwiarz z czaszką króla węgierskiego panującego w XI w. Co ciekawe, jego matką była jedna z córek polskiego króla Mieszka II.
- Ratusz – położony przy placu Széchenyi, między dworcem i starym miastem. Zbudowany w XIX w., w stylu neobarokowym, ten ogromny budynek posiada wieżę zegarową i aż 200 pomieszczeń. To tzw. nowy ratusz – w starym, pełniącym wcześniej tę funkcję, mieści się obecnie archiwum.
- Iron Stump house – jedna z najbardziej charakterystycznych kamienic w Győr wzniesiona w XVI w. znajduje się na placu Széchenyi pod numerem 4. Łatwo ją rozpoznać dzięki narożnemu, cylindrycznemu balkonowi. Swą nazwę budynek zyskał jednak dzięki żelaznej belce (iron stump) z powbijanymi gwoździami, wzorowanej na wiedeńskim odpowiedniku Stock im Eisen. Belka ta jest jednym z symboli miasta. Obecnie w środku mieści się muzeum z kolekcją sztuki zgromadzoną przez dziennikarza i korespondenta Patkó Imrego. Dwie trzecie zbiorów to węgierskie grafiki i obrazy, pozostałe artefakty Imre zgromadził podczas swoich podróży po całym świecie. Są to przedmioty codziennego użytku, posągi związane z kultem bóstw, maski i instrumenty pochodzące z Afryki, Azji i Oceanii.