Hotel Aquarius Conference Wellness & Spa *** jest położony w sąsiedztwie Ciechocinka, bezpośrednio przy zjeździe nr 13 z autostrady A1.
Ciechocinek to jedno z największych i najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Leży na tzw. Białych Kujawach, na lewym brzegu Wisły, pomiędzy Toruniem a Włocławkiem. Historia ciechocińskich źródeł solankowych sięga zamierzchłych czasów, najstarsze zapiski o nich pochodzą z XIII wieku. Datą przełomową w historii Ciechocinka był rok 1836, kiedy w miejscowym zajeździe zainstalowano cztery miedziane wanny lecznicze. Z solankowych kąpieli skorzystało wtedy 120 osób. Dało to początek Zakładowi Zdrojowemu, który był zalążkiem uzdrowiska. Od tego czasu miasto zaczęło zyskiwać sławę jako uzdrowisko.
Atrakcje Ciechocinka i okolicy:
-
Tężnie solankowe – unikatowa i największa w Europie drewniana konstrukcja do odparowywania wody z solanki, zaprojektowana w latach 20. XIX wieku przez Jakuba Graffa – profesora Akademii Górniczej w Kielcach. W Ciechocinku zbudowano trzy tężnie ustawione w kształcie podkowy.
- Fontanna „Grzybek” – usytuowana w centrum miasta pełni nie tylko funkcję ozdoby uzdrowiska, ale jest także obudową głębokiego na 414 metrów odwiertu solanki, źródła nr 11. Właśnie stąd solanka jest pompowana na ciechocińskie tężnie.
- Pijalnia Wód Mineralnych – mieści się w Parku Zdrojowym, powstała w latach 1880-1881 w formie krytej galerii spacerowej. Zbudowana z drewna w stylu szwajcarskim do dziś zachwyca elewacją zdobioną drewnianą ażurową koronką. W okresie międzywojennym została przebudowana, obecnie mieści także salę koncertową i kawiarnię “Bristol”. Pijalnia Wód Mineralnych należy do najstarszych obiektów w Ciechocinku.
- Grota solankowa – naturalne inhalatorium wewnątrz tężni nr 2, na zbiorniku solankowym, wśród bali wypełnionych tarniną.
- Ciechociński deptak sław – atrakcja kurortu, zawierająca tablice upamiętniające znane postacie.
- Toruń – zaledwie 20 km dzieli Ciechocinek od miasta pełnego średniowiecznych zabytków, smacznych pierników i współczesnych atrakcji.