Ośrodek Geovita znajduje się na wysokim brzegu Zalewu Zegrzyńskiego w miejscowości Jadwisin, zaledwie 35 km od Warszawy.
Jadwisin to spokojna miejscowość rekreacyjno-letniskowa położona tuż nad Zalewem Zegrzyńskim. Mieści się pomiędzy Zegrzem i Serockiem, w granicach Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. W granicach Jadwisina zawierają się 3 km linii brzegowej Zalewu Zegrzyńskiego. Na terenie miejscowości leżą 2 rezerwaty przyrody. Rozległe tereny leśne i brak jakiegokolwiek przemysłu sprawiają, że powietrze jest tutaj wprost doskonałe.
Zalew Zegrzyński jest zbiornikiem retencyjnym utworzonym na Narwi. Jezioro jest szeroko wykorzystywane do celów rekreacyjnych oraz jako rezerwuar wody pitnej dla aglomeracji warszawskiej. Zbiornik otaczają lasy sosnowe, wpływające na korzystny mikroklimat i świetne powietrze. Wody zalewu są połączone z Narwią, Bugiem i Wisłą. Nad jeziorem znajdują się liczne ośrodki sportów wodnych. Wokół Jeziora Zegrzyńskiego poprowadzono 12 szlaków rowerowych o łącznej długości ponad 350 km.
Atrakcje nad Zalewem Zegrzyńskim:
- Rezerwat przyrody Wąwóz Szaniawskiego – nad brzegiem zalewu. To jeden z najmniejszych leśnych rezerwatów na Mazowszu. Obejmuje teren uroczego wąwozu o stromych zboczach. Oferuje malowniczą panoramę na dolinę rzeczną oraz utworzony w niej zbiornik. Nazwa rezerwatu pochodzi od nazwiska Jerzego Szaniawskiego, który był właścicielem znajdującego się tutaj dworku.
- Rezerwat Jadwisin – położony nieopodal powyższego rezerwatu. Stanowi pozostałość dawnej Puszczy Serockiej. Na terenie rezerwatu znajduje się XIX-wieczny neorenesansowy pałac, w przeszłości należący do Radziwiłłów.
- Plaża w Ryni – najlepsze miejsce do plażowania nad zalewem. Ładna dzika plaża jest też w Arciechowie, u ujścia Bugu do Narwi. Po drugiej stronie rzeki plaża miejska w Serocku.
- Serock – miasteczko leżące naprzeciw ujścia Bugu do Narwi. Zachował się w nim średniowieczny układ urbanistyczny z rynkiem i ratuszem. Z rozkazu Napoleona I w Sierocku rozpoczęto wznoszenie fortyfikacji, twierdzę rozbudowywano do 1811 roku. W miejscowości gościł Pablo Picasso, który zatrzymał się tu na zaproszenie małżeństwa Syrukusów. Niestety dom, w którym nocował światowej sławy artysta, został rozebrany w maju 2020 roku przez nowego właściciela. W innym budynku znajduje się natomiast Izba Pamięci i Tradycji Rybackich, która w przystępnej, multimedialnej formie przedstawia w pigułce także historię okolicy.
- Most na Zalewie Zegrzyńskim – widokowa przeprawa przez rzekę w Zegrzu. Można ją pokonać także rowerem oraz pieszo.
- Rezerwat przyrody Ławice Kiełpińskie – na południe od zalewu, w dolinie Wisły. W 1998 roku utworzono rezerwat obejmujący obszar wysp, piaszczystych łach oraz dzikich brzegów Wisły. Pozwala nacieszyć się przyrodą, obserwować ptactwo oraz odbyć przyjemną wycieczkę rowerową.
- Miejsce pamięci Palmiry – już na drugim brzegu Wisły, ok. 30 km od Zegrza, znajduje się miejsce pamięci narodowej. Upamiętnia ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców w czasie II wojny światowej na terenie Puszczy Kampinoskiej.