Kompleks w którego skład wchodzą: Hotel Gorzelanny**** i Hotel Carina*** zlokalizowany jest w miejscowości Pokrzywna, w województwie opolskim, w odległości około 60 km od Opola.
Pokrzywna to miejscowość w Górach Opawskich, siedziba Parku Krajobrazowego Góry Opawskie. Jest położona w województwie opolskim, zaledwie 1 km od granicy z Czechami. Malownicza okolica i bliskość natury sprawia, że jest to miejsce idealne do wypoczynku. Liczne trasy piesze i rowerowe zapewniają możliwość aktywnego spędzania czasu. To też dobra baza wypadowa do Czech. Kolorytu nadają pozostałości kopalni złota i związane z nimi legendy, a także śląska kuchnia, której potrawy z pewnością zainteresują smakoszy.
Atrakcje Pokrzywnej i okolic:
- Park Krajobrazowy Góry Opawskie – położony między Prudnikiem a Głuchołazami, powstał w celu ochrony terenu Gór Opawskich – wschodniej części Sudetów. Na jego terenie znajduje się najwyższy szczyt tych gór – Biskupia Kopa, przepływają rzeki Biała Głuchołaska i Złoty Potok. Krajobraz urozmaicają malownicze doliny i wąwozy. Park zamieszkuje aż 163 gatunków chronionych zwierząt, m.in. żaby, traszki, salamandry, nietoperze. Co ciekawe, można się tu natknąć na sztolnie, które są pozostałościami po wydobywaniu na tych terenach złota. Po terenie parku można spacerować aż 9 szlakami pieszymi, w tym częścią Głównego Szlaku Sudeckiego.
- Interaktywny Park Edukacji i Rozrywki Rosenau Zaginione Miasto z parkiem wodnym – wokół otoczonego zielenią zalewu znajdziemy tu szereg atrakcji, m.in.: park wodny na świeżym powietrzu (z basenem olimpijskim, wodnym placem zabaw, 2 dużymi zjeżdżalniami), interaktywny ogród wody, park 4 żywiołów, park linowy, Straszna Sztolnia związana z miejscową legendą o poszukiwaczu złota. Skąd wzięła się nazwa Rosenau? To pokłosie legendy o tutejszym przeklętym mieście, które nagle zniknęło. Interaktywny Park Edukacji i Rozrywki to świetna atrakcja Pokrzywnej dla dzieci, choć nie tylko!
- Biskupia Kopa – najwyższy szczyt (889 m n.p.m.) Gór Opawskich, wchodzący w skład Korony Gór Polski. Wierzchołek jest położony już po czeskiej stronie. Wzniesiono tutaj juz pod koniec XIX w. 18-metrową wieżę widokową.
- Szlak Kulinarny Województwa Opolskiego "Opolski Bifyj"– to lista restauracji stworzona przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną, na której znajdują się lokale serwujące tradycyjne dania Śląska Opolskiego. Śląskie Niebo, Siemieniotka, Wodzionka, a może Kartoffelsalat? Przekonaj się, jak smakują!
- Zapora wodna w Jarnołtowku – ufundowana jeszcze przez cesarzową Prus Augustę Wiktorię w 1909 r. w celu zapobieżenia częstym tutaj powodziom. Zapora przegradza Złoty Potok, a z racji na jej wysokość – ponad 15 m – rozciąga się stąd dobry widok na okolicę.