Hotel jest położony w Beskidzie Sądeckim w malowniczej lokalizacji Muszyna - Złockie.
Muszyna jest miejscowością uzdrowiskową malowniczo usytuowaną w dolinie rzeki Poprad i dwóch jej dopływów – Szczawnika i Muszynki. Dzięki gęsto zalesionym zboczom górskim region ten charakteryzuje się łagodnym, podgórskim klimatem, który wpływa korzystnie na schorzenia układu oddechowego i odpornościowego. Jednak głównym bogactwem Muszyny są zasoby leczniczych wód mineralnych. Można z nich korzystać dzięki ogólnodostępnym pijalniom wód.
Na wyciągnięcie ręki od Muszyny rozciąga się jeden z największych parków krajobrazowych w Polsce – Popradzki Park Krajobrazowy. Tuż obok przebiega także granica ze Słowacją. Inne atrakcje dla aktywnych to liczne szlaki turystyczne, trasy rowerowe i spacerowe, ścieżki zdrowia, schronisko turystyczne PTTK – Bacówka nad Wierchomlą (887 m n.p.m.)
Złockie to administracyjnie sąsiadująca z Muszyną wieś, ale tak naprawdę bardziej jej dzielnica z rozwiniętą bazą noclegową. Mieści się pomiędzy potokami Złockie i Szczawnik. Warto zwrócić tu uwagę na zabytkową cerkiew św. Dymitra i największą w Polsce mofetę. Wzdłuż doliny Szczawnika wytyczono przyjemną promenadę.
Muszyna jest atrakcyjną miejscowością dla fanów białego szaleństwa. Najważniejsze ośrodki narciarskie w okolicy to Jaworzyna Krynicka z prowadzącą na szczyt kolejką gondolową, Tylicz Ski, Słotwiny oraz stacja narciarska Dwie Doliny w Wierchomli.
Warto wspomnieć, że Muszyna otrzymała prawa miejskie już od Kazimierza Wielkiego, a jako własność biskupów krakowskich miała status odrębnego państwa – tzw. państwa muszyńskiego, posiadającego własne wojsko, sądownictwo i administrację.
Atrakcje w Muszynie:
- Zamek w Muszynie – warownia została wzniesiona nad brzegiem Popradu w XV w. i była siedzibą starostów państwa muszyńskiego. Jednocześnie załoga zamku strzegła granicy Polski z Węgrami i przebiegającego tędy szlaku handlowego. Obecnie zamek jest remontowany i restaurowany (zaplanowano taras widokowy na dachu wieży oraz kawiarnię), jednak warto wspiąć się na zamkowe wzgórze (527 m n.p.m.) zwane Górą Basztową, by zobaczyć panoramę Muszyny i przepływający pod zamkiem Poprad.
- Park Zdrojowy „Zapopradzie” – koniecznie trzeba pospacerować po bulwarach wśród zakola Popradu, gdzie urządzono park. Alejki i ścieżki rowerowe prowadzą do popularnych ogrodów sensorycznych w Muszynie, przepięknie zaprojektowanych i bardzo zadbanych. Podzielono je na kilka stref, m.in. ogród zapachów, ogród dźwięku, dotyku czy smaku. W ogrodach sensorycznych znajdziemy też ciekawą strefę baśni i legend, to świetna atrakcja Muszyny dla dzieci. W górnej części ogrodów wybudowano wieżę widokową i kawiarnię. Nie można też pominąć Magicznego Ogrodu ze stawami, mostkami, rzeźbami, pawiami, bażantami. Przy Magicznym Ogrodzie znajduje się również pijalnia wód „Antoni”.
- Muzeum Regionalne w Muszynie – w zrekonstruowanym w budynku zajazdu z XIX w. zgromadzono zbiory związane z historią Muszyny, życiem codziennym jej mieszkańców – w tym pochodzenia łemkowskiego i żydowskiego oraz prace lokalnych artystów.
- Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie – to miejsce znane jako muszyńskie baseny, ale atrakcji dla dzieci i dorosłych jest tu o wiele więcej. Trzy basenowe niecki na świeżym powietrzu są podgrzewane energią słoneczną – temperatura wody sięga 30 stopni. Mieszczą się tu zjeżdżalnie, groty ze sztuczną falą, jacuzzi, brodzik dla dzieci. Dodatkowe atrakcje to park linowy, tor do minigolfa, kręgle na trawie, boisko do piłki nożnej i plażowej. Kto w międzyczasie zgłodnieje, może skorzystać z baru serwującego drinki i potrawy na ciepło.
- Ogrody biblijne – ogrodów tematycznych w Muszynie zdecydowanie nie brakuje. Kolejnym są położone obok kościoła ogrody biblijne. Podzielone na 5 części przedstawiają biblijne wydarzenia, jak ukrzyżowanie czy zmartwychwstanie. Dodatkowo przygotowano Ogród Dziecięcy i Labirynt Zakochanych. Oprócz roślin ogród zdobią rzeźby z biblijnymi cytatami. Co ważne, na terenie ogrodów biblijnych znajduje się źródło wody nazwanej „Maryja”.
- Pijalnie wód mineralnych w Muszynie – w Muszynie nie znajdziemy jednej, głównej pijalni jak choćby w Krynicy, ale pojedyncze pijalnie są bezpłatne, a na wiele z nich natkniemy się przy okazji wizyty w innych miejscach. Niektóre wymieniliśmy już powyżej. Przy ul. Piłsudskiego 25, zaraz obok muszyńskiego rynku, znajdziemy pijalnię wody „Milusia”. Tej samej wody możemy zaczerpnąć w muszyńskim ratuszu. W pijalni „Cechini” przy ul. Zazamcze 23 są zlokalizowane ujęcia dwóch źródeł: „Stanisław” i „Józef”. Istnieje też kilka źródeł dostępnych w sezonie wiosenno-letnim: „Anna” (naprzeciwko stacji kolejowej), „Grunwald” (400 m od kościoła w stronę Powroźnika), „Wapienne” (u podnóża skarpy przy drodze wylotowej z Muszyny w kierunku Leluchowa).
- Mofeta – na granicy Złockiego i wsi Jastrzębik znajduje się największa w Polsce mofeta. Jej powierzchnia sięga aż 25 m2, a wydobywający się z niej w formie bąbelków gaz to głównie dwutlenek węgla. Muszyńska mofeta ma status pomnika przyrody nieożywionej im. prof. Henryka Świdzińskiego, który odkrył ją przed wojną. Zamontowano tu kładkę i tablice informacyjne, a dzięki oznaczeniu największych ekshalacji – „Bulgotki” i „Dychawki” ciężko je przegapić.