Hotel Malinowy Dwór położony jest w uzdrowiskowej miejscowości Świeradów-Zdrój, 300 metrów do tras rowerowych Single Track.
Świeradów-Zdrój to perła uzdrowisk dolnośląskich. Miejscowość jest położona w Górach Izerskich, w dolinie rzeki Kwisy, na zachód od Jeleniej Góry i bezpośrednio przy czeskiej granicy. Wyjątkowy mikroklimat, bogactwo tutejszych wód mineralnych i pokładów borowiny sprawiają, że Świeradów już od kilkuset lat słynie z uzdrowiskowych właściwości, a kuracjusze przyjeżdżają tutaj już od XVII wieku. Dostępne w Świeradowie kuracje wspomagają leczenie schorzeń reumatologicznych, neurologicznych czy układu krążenia, a dzięki obecności wód radoczynnych, Świeradów-Zdrój już dawno zyskał miano "doliny młodości".
Góry Izerskie przez cały rok zachęcają do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Nie brakuje tu szlaków turystycznych: to właśnie w Świeradowie-Zdroju bierze początek Główny Szlak Sudecki, który przez Szklarską Porębę, Karpacz, Duszniki i Lądek prowadzi do Prudnika. Świeradów jest doskonałym miejscem dla miłośników białego szaleństwa. W mieście i okolicy działa kilka wyciągów narciarskich dostępnych zimą.
Atrakcje Świeradowa-Zdroju i Gór Izerskich:
- Dom Zdrojowy – ten imponujący, zabytkowy budynek z końca XIX wieku, otoczony parkiem, jest centrum uzdrowiska. Dom Zdrojowy posiada wysoką na 46 m wieżę zegarową oraz najdłuższą halę spacerową na Dolnym Śląsku, o modrzewiowej konstrukcji. Wewnątrz zachwycają polichromie, witraże oraz egzotyczna roślinność. Mieści się tutaj również pijalnia wód.
- Kolej gondolowa na Stóg Izerski – całoroczna gondola z 8-osobowymi wagonikami. Jej trasa ma ponad 2 km długości. Jest popularna zarówno wśród turystów pieszych, jak i narciarzy – na Stogu Izerskim znajduje się ośrodek narciarski Ski & Sun Świeradów-Zdrój. Stóg Izerski to jeden z najwyższych szczytów Gór Izerskich o wysokości 1105 m n.p.m. Na szczycie mieści się zabytkowe schronisko. Warto usiąść na jego tarasie, skąd roztaczają się panoramiczne widoki na Świeradów-Zdrój i zachodnią część Karkonoszy.
- Czarci Młyn – zabytkowy młyn wodny z końcówki XIX wieku. W jego budynku mieści się Muzeum Chleba, które prezentuje wszystkie etapy powstawania tradycyjnego pieczywa: od produkcji mąki po wypiek bochenków w zabytkowym piecu. To ciekawa podróż w czasie i dla dzieci, i dla dorosłych.
- Sky Walk (ścieżka w chmurach) – wijąca się w górę kładka spacerowa, której szczyt na wysokości 62 metrów jest świetnym punktem widokowym na okolicę. Miłośnicy adrenaliny docenią odpoczynek na siatce-hamaku i wejście na szklaną platformę. Na dół można zjechać szybką zjeżdżalnią.
- Single Track – sieć ścieżek rowerowych wyznaczonych w przepięknym górskim krajobrazie polsko-czeskiego pogranicza. Trasy projektował walijski projektant ścieżek Dafydd Davis, który należy do ścisłej światowej czołówki w swojej dziedzinie. Single Track oferuje ponad 80 kilometrów tras o czterech stopniach trudności.
- Piesze szlaki turystyczne – w Świeradowie-Zdroju rozpoczyna się ciągnący się przez całe Sudety, oznakowany na czerwono, Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. Ze Świeradowa wychodzą też trasy w stronę Szklarskiej Poręby i Karkonoszy czy Karłowa i Gór Stołowych. Warto wybrać się na Stóg Izerski (szlak czerwony), na Smrek (szlak zielony) czy na Sępią Górę (szlak niebieski). Ciekawym sposobem na odkrywanie atrakcji Świeradowa-Zdroju jest przejście szlakiem „Śladem Izerskich Tajemnic”. Ta trasa prowadzi przez 22 ciekawe miejsca, przy których znajdują się kamienie z piktogramem do odrysowania. Po zdobyciu 15 można otrzymać specjalny „Certyfikat Odkrywcy”. To świetna atrakcja Świeradowa-Zdroju dla dzieci.
- Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka” – nowoczesne, interaktywne centrum edukacyjne, świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dowiemy się tutaj o gatunkach fauny i flory występującej na terenach Gór Izerskich, zobaczymy jak wre praca w ulu okiem zamontowanej tam kamery, zgłębimy temat zanieczyszczenia świetlnego nieba.