Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.

Hotel*** NAT Wisła ***

Wisła, Śląskie

Wybierz daty pobytu i pokój

krok 1. Wybierz datę przyjazdu
krok 2. Wybierz datę wyjazdu
krok 3. Wybierz pokój
Wisła to świetne miejsce na sporty zimowe
Opis
Jak dojechać?
Opinie
Zobacz podobne obiekty
Hotel Orle
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 3 dni
od 339
za noc za pokój 2-os.
Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 1 dzień
od 500
za noc za pokój 2-os.
Kyriad Karkonosze
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 1 dzień
od 299
za noc za pokój 2-os.
Vestina Wellness & Spa
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 1 dzień
od 249
za noc za pokój 2-os.
Łeba Hotel & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 3 dni
od 319
za noc za pokój 2-os.
Platinum Ostróda
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 2 dni
od 499
za noc za pokój 2-os.

Opis:

Udogodnienia w hotelu:

JacuzziJacuzzi
SaunaSauna
Bar / restauracjaBar / restauracja
Ogród / ParkOgród / Park
Plac zabaw dla dzieciPlac zabaw dla dzieci
SiłowniaSiłownia
Pobyt z pupilemPobyt z pupilem
WindaWinda
Dla niepełnosprawnychDla niepełnosprawnych
Płatność kartąPłatność kartą
Przy stokuPrzy stoku

Lokalizacja:

Hotel położony bezpośrednio przy stoku narciarskim i wyciągu oraz nad potokiem Malinka w dzielnicy Wisły o tej samej nazwie. Wisła-Malinka słynie ze skoczni narciarskiej.

Atrakcje:

Wisła to jedna z najpiękniejszych turystycznych miejscowości Beskidu Śląskiego. Ceniony ośrodek narciarski i wypoczynkowy. Ten górski kurort jest malowniczo położony w dolinie królowej polskich rzek otoczonej zielonymi zboczami – od zachodu pasma Stożka i Czantorii, a od wschodu pasmem Baraniej Góry. Oferuje liczne szlaki turystyczne i zachwycające piesze wycieczki górskie. Miejscowość rozsławił Adam Małysz oraz zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Każdego roku najlepsi skoczkowie biorą udział w mistrzostwach Polski oraz zawodach Pucharu Świata. Są tutaj rozgrywane konkursy indywidualne oraz drużynowe.

Rozwój miejscowości na przełomie XVI i XVII w. rozpoczęli drwale pozyskujący drewno na opał i gonty dla zamku w Cieszynie oraz okolicznych folwarków. Równolegle na beskidzkich zboczach zaczęło rozwijać się pasterstwo i szałaśnictwo. Liczba osadników szybko wzrastała w połowie XVII w., kiedy schronienia w głębi Beskidu szukały osoby uciekające przed prześladowaniami religijnymi kontrreformacji. Od początku XIX w. zaczęli zjeżdżać tu miłośnicy wypraw turystycznych, chcący dotrzeć do źródeł Wisły. W 1885 r. powstała w Wiśle pierwsza willa wypoczynkowa, po niej kolejne drewniane pensjonaty, a z nimi coraz większy napływ letników. Dzisiaj Wisła jest ważnym ośrodkiem wypoczynkowym, turystycznym oraz sportowym.

Częścią Wisły jest osiedle Malinka, położone po obu stronach potoku o tej samej nazwie, prawostronnego dopływu Wisły. Mieści się tu słynna skocznia i wyciągi narciarskie na zboczach Cieńkowa Niźniego i Czupla. Odkryto tu także źródła wód mineralnych, które na razie nie są eksploatowane.

Najciekawsze atrakcje turystyczne Wisły:

  • Skocznia im. Adama Małysza – duża skocznia narciarska K120 w Wiśle-Malince z możliwością zwiedzania i wyjechania wyciągiem krzesełkowym do kawiarni i punktu widokowego znajdujących się w wieży startowej. Przy parkingu różnorakie pamiątki z Wisły.
  • Muzeum Beskidzkie – mieści się w zabytkowym budynku karczmy w centrum Wisły, przy deptaku. Można obejrzeć wnętrze tradycyjnej izby góralskiej i zapoznać się z warunkami życia górali śląskich.
  • Zamek prezydenta RP – historyczna rezydencja prezydentów RP wzniesiona w stylu modernistycznym w latach 1929-30. Wykorzystywana przez kolejnych prezydentów przybywających do Wisły, ale także udostępniana turystycznie. Istnieje możliwość zwiedzenia obiektu z przewodnikiem, który przybliży historię tego miejsca.
  • Pałacyk myśliwski Habsburgów – wybudowany pod koniec XIX w. dla księcia Fryderyka Habsburga. Pierwotnie był miejscem noclegowym dla polujących przedstawicieli rodu Habsburgów na polanie Przysłop. W 1915 r. w pałacyku gościli cesarz niemiecki Wilhelm II Hohenzollern oraz arcyksiążę Karol Habsburg, późniejszy cesarz Austrii. Od 1925 r. w obiekcie funkcjonowało schronisko górskie, a w 1985 r. drewniany budynek przeniesiono do centrum Wisły, gdzie służy jako siedziba lokalnego oddziału PTTK.
  • Figura Adama Małysza – wykonana z czekolady postać najlepszego skoczka narciarskiego z Wisły, stoi w Domu Zdrojowym przy wiślackim rynku (pl. Hoffa). Upamiętnia Małysza, który pochodzi z Wisły.
  • Wieża widokowa na Baraniej Górze – punkt widokowy na drugim najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego. Z wieży wysokiej na ponad 15 metrów można podziwiać rozległą panoramę gór Polski, Czech i Słowacji. Dojście jest możliwe m.in. niebieskim szlakiem z Wisły Czarne, czerwonym szlakiem z przełęczy Kubalonka, żółtym, a następnie zielonym z doliny Wisełki.
  • Zapora na Jeziorze Czerniańskim – tworzy zbiornik Wisła-Czarne, który jest rezerwuarem wody pitnej oraz służy celom retencyjnym. Powstał w miejscu, gdzie Biała Wisełka łączy się z Czarną Wisełką. Zapora ma 280 m długości i służy jako turystyczny deptak. Łatwy dojazd zapewnia Wiślańska Ciuchcia obwożąca turystów po największych atrakcjach Wisły. Jej przystanek znajduje się przy Jeziorze Czerniańskim.
  • Kaskady Rodła – zespół ok. 25 naturalnych wodospadów i progów rzecznych na Białej Wisełce. Najwyższe wodospady mają po 3,5 oraz 5 m wysokości i są rekordzistami Beskidu Śląskiego. Przy wodospadach prowadzi ścieżka dydaktyczna oraz niebieski szlak turystyczny z Wisły Czarne na Baranią Górę.
  • Centrum Edukacji Ekologicznej – to nowa atrakcja w Wiśle. Wiosną 2020 roku otwarto cieszące się dużą popularnością ogrody Centrum Edukacji Ekologicznej, a jesienią budynek główny Centrum. To miejsce obowiązkowe dla rodzin z dziećmi, wartościowe także dla dorosłych. Ekspozycję oparto o cztery pory roku, a w ogrodach przygotowano różnorodne atrakcje na świeżym powietrzu.
  • Szlak Wiślańskich Niedźwiadków – świetna atrakcja w Wiśle dla dzieci, choć dorośli też doceniają te sympatyczne, kamienne rzeźby. W całej Wiśle można ich znaleźć obecnie 11. Trasa szlaku jest dostępna w punktach informacji turystycznej.

Jak dojechać?

Samochód

Z autostrady A1 zjechać na Żory, następnie drogą nr 81 aż do Harbutowic, gdzie należy kontynuować drogą nr 941. Na rondzie w Wiśle zjechać w lewo w ulicę Wyzwolenia i kontynuować aż do Wisły-Malinki, gdzie za ośrodkiem narciarskim "Klepki" należy skręcić w prawo. Hotel znajduje się po prawej stronie drogi tuż za potokiem Malinka.

Pociąg i autobus

Do Wisły można dojechać pociągami Kolei Śląskich z Katowic oraz Gliwic. Dworzec Wisła Głębce mieści się ok. 4 km od hotelu.

Adres

Hotel*** NAT Wisła
Malinka 8
43-460 Wisła

Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

Oferta prezentowana przez firmę

Nadwiślańska Agencja Turystyczna sp. z o.o.
ul. Towarowa 23
43-100 Tychy
NIP: 6462070334
Triverna
Triverna to ekskluzywny klub hotelowy ze starannie dobranymi ofertami w wyjątkowych cenach specjalnie dla klubowiczów. Korzystając z naszego Klubu masz pewność, że oferowane promocje są unikalnymi okazjami. Możesz zaoszczędzić nawet do 70%.Serwis triverna.pl używa cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Jeżeli chcesz zmienić swoje ustawienia dotyczące plików cookies, kliknij [tutaj], aby otworzyć banner z ustawieniami.