Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.

Hotel Palota ****

Lillafured, Węgry

Wybierz daty pobytu i pokój

Wybierz datę przyjazdu
Wybierz datę wyjazdu
osób
1
1
dzieci
0
0
niemowląt
0
0
pokoi
1
Hotel Palota w Górach Bukowych koło Miszkolca
Opis
Jak dojechać?
Opinie
Zobacz podobne obiekty
Apartamenty Gorzelanny Dźwirzyno
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Hotel z reklamy TV
Oferta kończy się za 1 dzień
od 339
za noc za pokój 2-os.
Hotel Royal Baltic
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Dzieci jadą gratis
Hotel z reklamy TV
Oferta kończy się za 1 dzień
od 399
za noc za pokój 2-os.
Demanova Rezort
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Hotel z reklamy TV
Oferta kończy się za 3 dni
od 449
za noc za pokój 2-os.
West Baltic Resort
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Dzieci jadą gratis
Hotel z reklamy TV
Oferta kończy się za 3 dni
od 319
za noc za pokój 2-os.
Porta Mare Active & Spa Resort
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Dzieci jadą gratis
Oferta kończy się za 3 dni
od 519
za noc za pokój 2-os.
Hotel Mazurski Raj
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Dzieci jadą gratis
Hotel z reklamy TV
Oferta kończy się za 3 dni
od 499
za noc za pokój 2-os.

Opis:

Czterogwiazdkowy hotel Palota położony 15 kilometrów od węgierskiego Miszkolca to niezwykłe, wręcz bajkowe miejsce, zarówno za sprawą samego zabytkowego budynku, jak i piękna otaczającej go natury.

Hotel został zbudowany jeszcze w 1930 roku w stylu nawiązującym do renesansowego. Jego budynek przypomina pałac. Leży nad jeziorem Hámori, w dolinie otoczonej Górami Bukowymi, które są częścią Karpat. W pobliżu płynie rzeka z malowniczym wodospadem, jest też kilka jaskiń. Hotel otacza park leśny, a obok stworzono imponujące wiszące ogrody.

Tutejsze pokoje i apartamenty, choć położone w zabytkowym budynku, w niczym nie ustępują tym z najnowocześniejszych hoteli. Są klimatyzowane, wygodnie i elegancko urządzone, wyposażone w zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, sejf, telewizor, dostęp do Wi-Fi, ręczniki i szlafroki. Łazienki wyposażono w prysznic, suszarkę do włosów i kosmetyki.

Hotel Palota dba o podniebienia gości w dwóch restauracjach, barze i piwniczce z winami. Bufetowa restauracja Hunyadi przygotowuje śniadania i obiadokolacje w zamkowej sali z drewnianym sufitem i ścianami zdobionymi herbami węgierskiej szlachty. Wnętrza restauracji a’la carte Matthias są jeszcze bardziej imponujące dzięki kolorowym witrażom w oknach, które przedstawiają m.in. węgierskie miasta i zamki, oraz wzorowanych na średniowiecznych sklepieniach krzyżowych. Dodatkową atrakcją restauracji Matthias jest letni taras z grillem, z którego rozciąga się panorama jeziora Hámori i pobliskie, zielone wzniesienia Gór Bukowych. Warto tu wstąpić nie tylko na langosza i regionalne potrawy, ale też dania zaczerpnięte z kuchni całego świata: francuskiej, brazylijskiej i azjatyckiej.

Jesienią i zimą warto usiąść przy nastrojowym kominku w lobby barze i skorzystać z bogatej oferty napojów, drinków, koktajli, rozmaitych alkoholi i deserów. Hotel udostępnia do odwiedzin piwniczkę z winami, połączoną z pobliską jaskinią Anny, ze ścianami z naturalnych wapiennych formacji. Od czasu do czasu są tu organizowane degustacje wina.

Hotel przygotował dla gości bogatą w atrakcje strefę wellness. Jest tu do dyspozycji basen rekreacyjny, basen z atrakcjami wodnymi, brodzik dla dzieci, grota solna, sauna infrared, łaźnia parowa, basen chłodzący i odpoczywalnia. W pierwszej i ostatniej godzinie otwarcia strefa wellness jest dostępna tylko dla gości powyżej 14 roku życia. Dopełnieniem odprężenia są zabiegi i masaże w SPA.

Strefa rozrywki oferuje stół bilardowy, kilka cymbergajów, flippery. W recepcji można wypożyczyć szachy, karty i sprzęt do badmintona.

Udogodnienia w hotelu:

Basen krytyBasen kryty
Basen dla dzieciBasen dla dzieci
SPASPA
SaunaSauna
Grota solnaGrota solna
MasażeMasaże
WellnessWellness
Zabiegi odnowy biologicznejZabiegi odnowy biologicznej
Bar / restauracjaBar / restauracja
Pokój gierPokój gier
Ogród / ParkOgród / Park
SiłowniaSiłownia
KlimatyzacjaKlimatyzacja
WindaWinda
Dla niepełnosprawnychDla niepełnosprawnych
Parking strzeżony / monitorowanyParking strzeżony / monitorowany
ParkingParking
Płatność kartąPłatność kartą

Lokalizacja:

Hotel jest położony w Lillafüred (północno-wschodnie Węgry), nad jeziorem Hámori, w Górach Bukowych. Do centrum Miszkolca jest 15 km.

Atrakcje:

Położone na przedmieściach Miszkolca, w północno-wschodnich Węgrzech Lillafüred uwodzi nie tylko pięknem przyrody i hotelem-pałacem w renesansowym stylu, ale nawet historią swojej nazwy. Pod koniec XIX w. trafił tu węgierski minister rolnictwa, który na cześć swojej żony o imieniu Lilla nazwał powstającą miejscowość Lillafüred, czyli uzdrowisko Lilli.

Kiedy w związku z traktatem w Trianon w 1920 r. Węgry utraciły 2/3 swojego dawnego terytorium, w tym atrakcyjnie turystycznie, leżące w górach Spisz, Orawę, Transylwanię (nie mówiąc o dostępie do Adriatyku), zdecydowano o budowie w Lillafüred luksusowego hotelu. Czemu właśnie tutaj? Lillafüred leży w malowniczych Górach Bukowych, które są częścią Karpat. Hotel Palace (po węgiersku Palotaszálló) otwarto w 1930 r. Został zaprojektowany w stylu neorenesansowym. Na imponujących, kolorowych witrażach w restauracji Matthias (nazwanej na cześć Macieja Korwina, uważanego za jednego z najwybitniejszych węgierskich władców) przedstawiono węgierskie zamki w miastach, które kraj właśnie utracił: Pozsony w Bratysławie, Kassa w Koszyczach, Lőcse w Lewoczy, Késmárk w Kieżmarku, Árva w Orawskim Podzamczu, Brassó w Braszowie, Kolozsvár w Kluż-Napoce i Vajdahunyad w Hudenoarze.

Lillafüred jest malowniczym, wręcz bajkowym miejscem nie tylko ze względu na otaczające je Góry Bukowe. Hotel Palota sąsiaduje z zaporowymjeziorem Hámori. Można tu wynająć łódkę, kajak albo pospacerować wzdłuż brzegu otoczonego lasami i górami. Nad jeziorem wznosi się wieża obserwacyjna o wysokości 390 m, świetny punkt widokowy na okolicę. Hotel otacza park leśny z malowniczymi wiszącymi ogrodami, na terenie których można podziwiać najwyższy wodospad na Węgrzech na rzecze Szinva, który osiąga wysokość 20 m. Jest tu też wejście do wapiennej Jaskini Anny, czynnej od maja do końca września. Przez cały rok można za to odwiedzić Jaskinię Stefana (István-barlang), oddaloną od hotelu ok. 15 minut spacerem. To zresztą niejedyne jaskinie w Górach Bukowych, bo naliczono ich tutaj aż 853.

Kolejną atrakcją Lillafüred, i dla dzieci, i dla dorosłych, jest leśna kolejka wąskotorowa. Jej przystanek znajduje się tylko 5 minut od hotelu. Latem kursują otwarte wagoniki, zimą zamknięte wnętrza ogrzewają żelazne piecyki. Miłośnikom gór polecamy kolejkę linową (Lillafured Libegő), która kursuje na szczyt Jávorhegy. Stąd, na terenie Parku Narodowego Gór Bukowych, można rozpocząć dalszą wędrówkę po jednym z wielu biegnących tędy szlaków.

Podczas pobytu w Lillafüred warto odwiedzić pobliski Miszkolc. Miejscowość słynie przede wszystkim z wyjątkowych term Miszkolc-Tapolca, których wewnętrzne baseny są zlokalizowane w naturalnych jaskiniach. Kąpiel w nich jest wyjątkowym doświadczeniem nawet dla częstych bywalców term. Inną polecaną atrakcją Miszkolca jest położony u stóp Gór Bukowych zamek Diósgyőr , jeden z najcenniejszych na Węgrzech. Często jest nazywany „zamkiem królowych” – aż sześć razy był częścią posagu węgierskich magnatek wydawanych za mąż za władcę kraju. Zamek został zbudowany w XIV w. Lata największej świetności zamku przypadają na panowanie Ludwika Węgierskiego, syna Elżbiety Łokietkówny (córki Władysława Łokietka) i ojca Jadwigi, późniejszej małżonki Jagiełły. Elżbieta ceniła zamek ze względu na położenie przy drodze prowadzącej do Polski. Miłośnicy teatru nie mogą przegapić Muzeum Historii Teatru i Aktorów w budynku pierwszego węgierskiego teatru. Jest tu wiele ciekawych artefaktów: plakatów teatralnych, strojów, archiwalnych zdjęć. Z myślą o dzieciach muzeum przygotowało tematyczne puzzle i kolorowanki.

Jak dojechać?

Samochód

Najszybciej można dojechać przez przejście graniczne ze Słowacją w Jurgowie, następnie kontynuować drogą nr 66 przez Zdiar, następnie Wielką Łomnicę i Koszyce. Po przekroczeniu granicy słowacko-węgierskiej trzeba kierować się w stronę Miszkolca. Z centrum miasta do Lillafüred jest ok. 15 km. Hotel jest położony zaraz za centrum miejscowości, nad jeziorem.

Odległość od Warszawy to 670 km, od Krakowa – 360 km., a od Wrocławia – 620 km.

Pociąg i autobus

Do hotelu Palota można dojechać z Miszkolca, z przystanku Felső-majláth Terminal. Tam trzeba wsiąść do autobusu nr 5 lub 15 i wysiąść na przystanku Palotaszálló. Z przystanku do hotelu jest zaledwie 120 m.

Adres

Hotel Palota
Erzsébet sétány 1
3517 Lillafured

Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

Oferta prezentowana przez firmę

Hotel Pallota Lillafured Kft
Erszebet setany 1
3517 Miskolc
NIP: HU 11893231
Triverna
Triverna.pl to portal w którym najlepsze, sprawdzone hotele zarezerwujesz w wyjątkowych, obniżonych cenach. Nawet do 70% taniej. Na blogu oraz w social media prezentujemy autorskie rankingi, zestawienia oraz setki gotowych pomysłów na udany wypoczynek! Jesteśmy uwielbiani przez Klientów, którzy wysoko oceniają nas w Google i na Opineo.Serwis triverna.pl używa cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Jeżeli chcesz zmienić swoje ustawienia dotyczące plików cookies, kliknij [tutaj], aby otworzyć banner z ustawieniami.