Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.
Wybierz daty pobytu i pokój
Bieszczady pod względem przyrodniczym należą do najcenniejszych regionów Europy. Najwięcej atrakcji zgromadzonych jest na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i jego otuliny. Weszły one w skład Międzynarodowego Rezerwatu Przyrody Karpaty Wschodnie utworzonego w ramach programu UNESCO i europejskiej sieci Natura 2000.
Atrakcje w okolicy Soliny:
Zalew Myczkowiecki jest miejscem wyjątkowym zarówno pod względem turystycznym, jak i przyrodniczym. Malowniczo położony, otoczony trzema rezerwatami przyrody, mieści się na 200 ha. powierzchni. Obejmuje około 11 mln m3 wody, jest więc zdecydowanie mniejszy niż Zalew Soliński. Zalew udostępniono turystom, to atrakcyjne miejsce dla miłośników kajakarstwa i wędkarstwa, jednak temperatura wody nie sprzyja kąpielom.
Zespół elektrowni wodnych Solina-Myczkowce jest jedną z największych atrakcji w regionie. Na zespół składa się: zapora wodna typu grawitacyjnego w Solinie, zapora ziemna w Myczkowcach, elektrownia szczytowo-pompowa w Solinie, elektrownia wyrównawcza w Myczkowcach, zbiornik wyrównawczy Zalew Myczkowiecki oraz największy sztuczny zbiornik wodny w kraju Zalew Soliński.
Zapora w Solinie jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w kraju. Obiekt zachęca do spacerów po koronie zapory jak i zwiedzania jej wnętrza. Potężna konstrukcja ma 82 m wysokości, 664 m długości i waży około 2 miliony ton, jej kubatura wynosi 760 000 m3. Jest to pierwsza zapora sekcyjna w Polsce, składa się 43 piętnastometrowych sekcji. Często określa się ją, jako zaporę mokrą, ponieważ między sekcjami znajdują się dylatacje zabezpieczone wtopioną w beton gumą SITA.
Zapora w Myczkowcach ma odmienną konstrukcję. To wał ziemny z iłowym jądrem i betonową częścią przepływową o wysokości 17,5 m i długości 460 m. Zapora pełni również funkcję deptaka.
Zalew Soliński to pod względem ilości zgromadzonej wody jeden z największych w Polsce sztucznych akwenów. Imponująca jest też jego powierzchnia obejmująca 22 km2, głębokość dochodzi tu do60 m. Przepiękna linia brzegowa zwana przez wielu bieszczadzkimi fiordami ma około 150 km długości. Zapora w Solinie przegrodziła San i jego dopływ Solinkę, jezioro ma, więc specyficzny kształt - składa się z części centralnej i dwóch malowniczych odnóg. Jedna z nich to dzika odnoga ciągnąca się na około 26 km w głąb dawnej doliny Sanu. Natomiast okolice dawnej doliny Solinki są przeważnie zurbanizowane i skomercjalizowane.
Jezioro jest sztucznie zarybiane, stanowi więc znakomite miejsce do wędkowania. Zalew udostępniono turystom, ale należy pamiętać, że znajduje się tu strefa ciszy. Jest on idealnym miejscem do żeglowania, wieją tu zmienne wiatry bryzowe, a linia brzegowa jest bardzo urozmaicona. Zażywać kąpieli można tylko w wyznaczonych i strzeżonych miejscach, ponieważ Zalew Soliński jest jednym z najbardziej niebezpiecznych akwenów wodnych w kraju.
Po jeziorze pływają statki białej floty. Szczególnie atrakcyjny, najdłuższy i wiodący najbardziej malowniczą trasą jest godzinny rejs statkiem "Tramp" mającym swoją przystań w Polańczyku.
Kamieniołom w Bóbrce to jeden z najatrakcyjniejszych punktów widokowych w tej części gór Sanocko-Turczańskich. Rozpościera się z niego panorama na Jezioro Myczkowieckie i Solińskie oraz malownicze Bieszczady. Kamieniołom obejmuje część Kozińca (521 m n.p.m.), sąsiaduje z krajobrazowym rezerwatem przyrody, a powstał na potrzeby budowanej w latach 1960-1968 zapory w Solinie. Eksploatowano tu twardy piaskowiec krośnieński, który na miejscu przerabiano na kruszywo. Do dziś zachowała się część maszyn. Kamieniołom w Bóbrce jest udostępniony dla turystów.
Wyciągi i trasy narciarskie - zimową porą okolica przyciąga amatorów białego szaleństwa. Do bogatej infrastruktury narciarskiej należą: wyciągi Laworta i Gromadzyń oraz narciarskie trasy biegowe o łącznej długości ponad 10 km w Ustrzykach Dolnych (oddalonych o około 20 km), Stacja Narciarska Lesko-Ski na Weremieniu (17 km od hotelu), Wańkowa-ski (15 km o hotelu) oraz położone w większej odległości wyciągi z doskonałymi trasami w Puławach i Karlikowie.