Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.
Wybierz daty pobytu i pokój
Szczyrbskie Plesko to miejscowość malowniczo położona w słowackich Tatrach Wysokich. Jej lokalizacja na wysokości ponad 1315 m n.p.m. sprawia, że już sam dojazd tutaj stanowi atrakcję turystyczną, zwłaszcza jeśli skorzysta się z kolejki elektrycznej – jej panoramiczne okna oferują wspaniałe widoki na tatrzańskie krajobrazy. Szczyrbskie Pleso to ważny ośrodek turystyczny, szczególnie zimą dzięki bardzo dobrym warunkom narciarskim, ale także latem, kiedy przyciąga miłośników wysokogórskich wędrówek. Miejscowość ma status uzdrowiska i niewielu stałych mieszkańców – trzon jej zabudowy stanowią hotele i ośrodki wypoczynkowe.
Największą przyrodniczą atrakcją miejscowości jest jezioro Szczyrbskie Pleso, od którego ośrodek wziął swoją nazwę. To drugie co do wielkości jezioro w słowackich Tatrach Wysokich, ma prawie 20 ha powierzchni, jego maksymalna głębokość sięga ok. 20 m. Jest oszałamiająco położone na wysokości niemal 1350 m n.p.m., u stóp Skrajnego Soliska i można je obejść dokoła po ścieżce rekreacyjnej wyposażonej w infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną, włącznie z wypożyczalnią łódek. Z południowego brzegu jeziora rozpościera się piękny widok na Kotlinę Liptowską oraz Niżne Tatry.
Z drugiej strony miejscowości znajduje się Nowe Szczyrbskie Jezioro – to niewielki sztuczny staw powstały w 1900 roku w miejscu dawnego torfowiska. Atrakcją jest także platforma widokowa na Tatry Niżne, rozpościerające się po południowej stronie obniżenia Kotliny Liptowskiej. Mieszczą się tutaj także dwie skocznie narciarskie, na których pół wieku temu rozgrywano mistrzostwa świata, obecnie na większej z nich organizowane są skoki na bungee. Zimą można korzystać ze wspaniałej oferty stoków narciarskich i bardzo dobrych warunków śniegowych, latem zapraszają piesze szlaki turystyczne, umożliwiające dojście m.in. do Popradzkiego Stawu, Wodospadu Skok w Dolinie Młynickiej, schroniska na Solisku, Białego Wagu oraz wyżej w Tatry, np. na Krywań – kultowy szczyt dla Słowaków czy na Rysy – podejście na najwyższą górę w Polsce jest łatwiejsze od strony słowackiej.