Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.

Hotel Żubrówka ****

Białowieża, Podlaskie

Wybierz daty pobytu i pokój

krok 1. Wybierz datę przyjazdu
krok 2. Wybierz datę wyjazdu
krok 3. Wybierz pokój
Hotel Żubrówka znajduje się w Białowieży
Opis
Jak dojechać?
Opinie
Zobacz podobne obiekty
Hotel Roberts Port Lake Resort & SPA
Śniadanie w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 2 dni
od 329
za noc za pokój 2-os.
Evita Hotel & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 2 dni
od 490
za noc za pokój 2-os.
Hotel Skal
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 1 dzień
od 389
za noc za pokój 2-os.
Baltic Plaza mediSPA&fit
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 2 dni
od 619
za noc za pokój 2-os.
Interferie Sport Hotel Bornit
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 2 dni
od 412
za noc za pokój 2-os.
Premier Kraków Hotel
Śniadanie w cenie
Oferta kończy się za 3 dni
od 199
za noc za pokój 2-os.

Opis:

Udogodnienia w hotelu:

Basen krytyBasen kryty
Brodzik dla dzieciBrodzik dla dzieci
JacuzziJacuzzi
SPASPA
SaunaSauna
WellnessWellness
RestauracjaRestauracja
BarBar
Kącik zabaw dla dzieciKącik zabaw dla dzieci
Ogród / ParkOgród / Park
Plac zabaw dla dzieciPlac zabaw dla dzieci
Boisko sportoweBoisko sportowe
Kort tenisowyKort tenisowy
MinigolfMinigolf
KlimatyzacjaKlimatyzacja
Pobyt z pupilemPobyt z pupilem
WindaWinda
Dla niepełnosprawnychDla niepełnosprawnych
ParkingParking
Płatność kartąPłatność kartą

Lokalizacja:

Hotel Żubrówka znajduje się w Białowieży, w województwie Podlaskim.

Odległość od Białegostoku - 80 km, od Warszawy - 240 km, od Krakowa - 510 km, od Wrocławia - 575 km.

Atrakcje:

Białowieża to duża wieś położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim. Najstarsze ślady obecności ludzi na tych terenach pochodzą z neolitu, czyli sprzed około 5 tysięcy lat. Po trzecim rozbiorze Rzeczypospolitej, w 1795 roku, Białowieża znalazła się pod zaborem rosyjskim. W 1889 roku, z polecenia cara Aleksandra III rozpoczęto budowę pałacu, który ukończony został pięć lat później. Następnie, na potrzeby tego właśnie pałacu, wybudowano dworzec Białowieża Pałac, a kilka lat później Białowieża Towarowa, który zachował się do dzisiaj.

Niewątpliwą atrakcją miejscowości jest Białowieski Park Narodowy. Bogactwo świata roślin i zwierząt można poznawać podczas spaceru 4-kilometrowym szlakiem. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością nie będą się tu nudzić, gdyż piękno przyrody można odkrywać nie tylko dzięki pieszym wycieczkom, ale także rowerem na szlakach biegnących przez teren Obrębu Ochronnego Rezerwat.

Atrakcje w Białowieży:

  • Muzeum Przyrodniczo-Leśne im. S. Miklaszewskiego Białowieskiego Parku Narodowego – to najstarsze muzeum w polskich parkach narodowych. Można w nim zobaczyć zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki oraz historii Puszczy. Są również zaprezentowane procesy ekologiczne, charakterystyczne dla Białowieskiego Parku Narodowego. Znajduje się tutaj również wieża widokowa, którą można zwiedzić w cenie biletu do muzeum
  • Park Pałacowy w Białowieży – jego projekt powstał w 1890 roku, jednak dopiero 5 lat później przystąpiono do realizacji, po wybudowaniu na wzgórzu pałacu, na życzenie cara Aleksandra III. Park ma około 49 ha powierzchni i powstał w stylu angielskim, zwanym również krajobrazowym. Na jego terenie mieści się też muzeum z wieżą widokową oraz zabudowania z czasów carskich, np. stajnia czy brama pałacowa. W południowej części parku znajdują się zaś dwa stawy. Warto odwiedzić to miejsce, ponieważ jest to jedyny większy i dobrze zachowany historyczny park, który funkcjonuje na obszarze południowego Podlasia
  • Drewniany Dworek Gubernatora Grodzieńskiego w Białowieży – mieści się na terenie Parku Pałacowego i został wybudowany w 1845 roku. W latach 1991-1994 przeprowadzono gruntowny remont i renowację. Dawniej dworek był carskim pawilonem myśliwskim, w którym na czas polowań zatrzymywali się car, wielcy książęta i ich goście. Obecnie znajduje się tu Ośrodek Edukacji Przyrodniczej BPN. Jest to najstarszy budynek w polskiej części Puszczy Białowieskiej
  • Rezerwat Pokazowy Żubrów – jest położony przy szosie Hajnówka–Białowieża, ok. 3 km przed Białowieżą. Rezerwat zajmuje powierzchnię ok. 27 ha. To tutaj, w warunkach zbliżonych do naturalnych, można spotkać wszystkie gatunki ssaków kopytnych żyjących w Puszczy Białowieskiej, a także duże drapieżniki. Jeśli zatem przechadzając się po szlakach Puszczy nie zobaczyliście żubra, to możecie to nadrobić udając się do Rezerwatu. Jednak to nie jedyni mieszkańcy tego miejsca, gdyż w osobnych zagrodach żyją też łosie, jelenie, sarny i dziki
  • Cerkiew św. Mikołaja w Białowieży – to prawosławna cerkiew parafialna, znajdująca się przy ulicy Sportowej. Historia świątyni sięga lat 1894–1897, a jej fundatorem był car Aleksander III. Została wówczas wzniesiona w miejscu drewnianej cerkwi, pochodzącej z I połowy XIX wieku. Cerkiew została wpisana do rejestru zabytków w 1969 roku. Ikonostas z chińskiej porcelany, który można tam zobaczyć, jest jedynym tego typu zabytkiem w Polsce
  • Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia – miejsce to prezentuje obiekty budownictwa drewnianego z terenu Podlasia. Znajduje się tu dziewięć obiektów o zróżnicowanym stanie zachowania. Część z nich została również przystosowana do zamieszkania przez turystów. Są tu także organizowane wyjazdy i spotkania plenerowe dla osób zainteresowanych kulturą regionu. To jedno z tych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić
  • Miejsce mocy w Puszczy Białowieskiej – chcecie poczuć się lepiej, szybciej wypocząć i zregenerować siły witalne? Warto rozważyć udanie się do tego miejsca. Miejsca mocy to bowiem obszary o pozytywnym promieniowaniu, gdzie występują delikatne wibracje, zdrowe dla naszego organizmu. Miejsce to jest porośnięte wielopniowymi i pozrastanymi dębami, sosnami i świerkami. Występują tu też różnej wielkości głazy. Jeśli macie ochotę przekonać się na własnej skórze jak wygląda i działa ten obszar, zapiszcie go na liście miejsc do odwiedzenia
  • Białowieski Express – przejażdżka taką ciuchcią to świetna atrakcja dla dzieci i dorosłych. Wycieczki są organizowane na dwóch trasach historyczno-przyrodniczych i można podczas nich zapoznać się z historią miejscowości oraz miejscami przyrodniczymi Puszczy Białowieskiej i okolicy
  • Białowieża Towarowa – dworzec kolejowy, który został wybudowany 1903, na linii kolejowej z Białowieży do Bielska Podlaskiego. W 2004 roku po przeprowadzonym remoncie dworzec został laureatem konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków pod nazwą Zabytek Zadbany, a w 2008 uzyskał pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim. W tym miejscu Andrzej Wajda nakręcił sceny do filmu „Biesy”.
Jak dojechać?

Samochód

Jadąc od strony Białegostoku należy kierować się drogą nr 685 oraz 689. Następnie należy skręcić w lewo w ul. Pałacową. Po przejechaniu około 900 m obiekt będzie znajdował się po lewej stronie.

Pociąg i autobus

Najlepszą opcją jest dojazd do Białegostoku pociągiem lub autobusem, skąd można przesiąść się do autobusu jadącego w kierunku Białowieży.

Adres

Hotel Żubrówka
ul. Pałacowa 6
17-230 Białowieża

Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

Oferta prezentowana przez firmę

Iwa Sp. z o.o.
Pałacowa 6
17-230 Białowieża
NIP: 5431848708

Informacja dla konsumentów:

Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Iwa Sp. z o.o., Pałacowa 6, 17-230 Białowieża, NIP: 5431848708

Usługodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację usług hotelowych objętych ofertą jest Hotel Żubrówka. Triverna za pośrednictwem serwisu www.triverna.pl umożliwia jedynie dokonywanie rezerwacji usług hotelowych i pośredniczy w zawarciu umowy na usługi hotelowe. Triverna nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji.

Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług hotelowych można zgłaszać bezpośrednio do hotelu lub za pośrednictwem Triverna na adres: reklamacje@triverna.pl - Triverna następnie przekaże Państwa uwagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia ich wpływu, do hotelu. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada hotel.

Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu www.triverna.pl jest Triverna. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu możecie Państwo zgłaszać na adres: reklamacje@triverna.pl. Triverna rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 10 dni roboczych od ich wpływu.

Techniczny proces płatności realizowany jest przez zewnętrznych operatorów płatności, na zasadach opisanych ich regulaminami. Operatorzy płatności są odpowiedzialni za jego realizację oraz rozpatrywanie reklamacji użytkowników. W przypadku problemów z procesem płatności użytkownik może też zwrócić się o wsparcie do Biura Obsługi Klienta Triverna, celem uzyskania pomocy. Po pomyślnym opłaceniu usługi hotelowej przy wykorzystaniu technicznych funkcjonalności zapewnianych przez operatorów płatności lub korzystania ze Środków Triverna, płatność taka jest otrzymywana przez Triverna i przekazywana do Hotelu i w tym zakresie podmiotem odpowiedzialnym za proces płatności i reklamacje jest Triverna. Prosimy o przekazywanie reklamacji na adres: reklamacje@triverna.pl.

Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania Serwisu znajdziecie Państwo w regulaminie i zakładce "Jak działamy".

Triverna
Triverna to ekskluzywny klub hotelowy ze starannie dobranymi ofertami w wyjątkowych cenach specjalnie dla klubowiczów. Korzystając z naszego Klubu masz pewność, że oferowane promocje są unikalnymi okazjami. Możesz zaoszczędzić nawet do 70%.Serwis triverna.pl używa cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z naszą polityką prywatności.