Hotel znajduje się w zachodniej części Bielska-Białej, nieopodal drogi S1 oraz dzielnicy Straconka, która stanowi świetny punkt rozpoczęcia pieszych wycieczek w Beskid Mały
Bielsko-Biała to miasto o bardzo ciekawej historii, którą chce przedstawić przybywającym. W miejscowości zorganizowano sieć krajoznawczych szlaków pieszych, zapoznających z rozmaitymi wątkami rozwoju miasta, jego przemysłem i przedsiębiorczymi mieszkańcami. W Bielsku-Białej dostępne są liczne placówki muzealne, także oferujące zajęcia warsztatowe. W przestrzeni miejskiej warto wypatrywać postaci z ulubionych kreskówek, które powstały w tutejszym Studiu Filmów Rysunkowych. Miasto sławi także fabryka Fiata, w której do 2000 roku produkowano samochody, a później podzespoły samochodowe.
Dwuczłonowa nazwa miasta obowiązuje od 1951 roku, kiedy to doszło do formalnego połączenia leżącego na Śląsku Cieszyńskim przemysłowego i dobrze się rozwijającego Bielska oraz małopolskiej Białej, którą charakteryzowała wyraźnie niższa i skromniejsza zabudowa. Realnie oba organizmy miejskie blisko współpracowały ze sobą znacznie wcześniej. Miejscowości oddzielała rzeka Biała, która przepływa przez środek obecnego miasta. Bielsko-Biała do dziś pozostaje ważnym ośrodkiem handlowym regionu.
Bielsko-Biała to świetna baza wypadowa, by ruszyć w góry:
-
Na Szyndzielnię i Klimczoka – czerwonym szlakiem lub całoroczną gondolą. Szyndzielnia to najbardziej na północ wysunięty beskidzki tysięcznik, administracyjnie znajdujący się w granicach Bielska-Białej. Na szczyt prowadzi kilka szlaków pieszych, a podejście można skrócić wyjeżdżając koleją linową o długości 1810 m, której górna stacja znajduje się na wysokości ponad 958 metrów. Stąd już niedaleko na szczyt, a po drodze wieża widokowa i schronisko górskie. Klimczok to kolejny, jeszcze wyższy, szczyt na południe od Szyndzielni.
-
Na Błatnię – z Bielska lub z sąsiedniego Jaworza można dojść żółtym szlakiem na widokowy szczyt, przy którym przycupnęło kolejne przyjemne schronisko górskie. Z Błatni łatwo wejść na Klimczoka i Szyndzielnię lub zejść do Brennej.
- Na Magurkę Wilkowicką – dwa szlaki piesze (żółty i zielony) prowadzą ze Straconki (dzielnicy Bielska-Białej) do schroniska na Magurce Wilkowickiej. Z innych stron dochodzą jeszcze szlaki niebieski, czerwony i czarny, dlatego przy schronisku mamy do czynienia z prawdziwym pięciostykiem szlaków – wszystkimi kolorami używanymi do znakowania tras w polskich górach.
- Na Mały Szlak Beskidzki – w Straconce rozpoczyna się długodystansowy szlak, który wiedzie przez Beskid Mały, Beskid Średni i Beskid Wyspowy. Od Bielska-Białej prowadzi przez zróżnicowane i widokowe części Beskidu Małego w kierunku wschodnim, schodząc do doliny Skawy, za nią podąża północną częścią Beskidu Średniego, przez Myślenice aż do Kasiny, od której przez Lubogoszcz i Mszanę Dolną wiedzie na ostatni szczyt na swej trasie – Luboń Wielki z kameralnym, zabytkowym schroniskiem.
- Do Szczyrku na narty – na południe od Bielska-Białej znajduje się jeden z bardziej znanych polskich ośrodków narciarskich. Dodatkowo na górujące nad doliną zbocza góry Skrzyczne można wyjechać wyciągiem także w ciepłych miesiącach roku.