Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.

Kompleks Beskid ***

Spytkowice k. Rabki-Zdrój, Małopolskie

Wybierz daty pobytu i pokój

krok 1. Wybierz datę przyjazdu
krok 2. Wybierz datę wyjazdu
krok 3. Wybierz pokój
Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą aktywnie spędzać tutaj czas
Opis
Jak dojechać?
Opinie
Zobacz podobne obiekty
Hotel Orle
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 3 dni
od 339
za noc za pokój 2-os.
Vestina Wellness & Spa
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 1 dzień
od 249
za noc za pokój 2-os.
Kyriad Karkonosze
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 2 dni
od 299
za noc za pokój 2-os.
Łeba Hotel & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 3 dni
od 319
za noc za pokój 2-os.
Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 1 dzień
od 500
za noc za pokój 2-os.
Magal Hotel by Aminess
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 1 dzień
od 314
za noc za pokój 2-os.

Opis:

Udogodnienia w hotelu:

Basen krytyBasen kryty
JacuzziJacuzzi
SPASPA
SaunaSauna
MasażeMasaże
WellnessWellness
Zabiegi odnowy biologicznejZabiegi odnowy biologicznej
Bar / restauracjaBar / restauracja
Sala zabaw dla dzieciSala zabaw dla dzieci
Kącik zabaw dla dzieciKącik zabaw dla dzieci
Ogród / ParkOgród / Park
Plac zabaw dla dzieciPlac zabaw dla dzieci
Salka fitnessSalka fitness
Pobyt z pupilemPobyt z pupilem
ParkingParking
Płatność kartąPłatność kartą
Wyciąg narciarskiWyciąg narciarski
Przy stokuPrzy stoku

Lokalizacja:

Kompleks Beskid położony jest 15 km od Rabki -Zdrój.

Atrakcje:

Spytkowice to małopolska wieś położona w powiecie nowotarskim, pomiędzy Kotliną Rabczańską i Beskidem Żywieckim. Około 12 km dzieli Spytkowice od znanego uzdrowiska Rabka-Zdrój. Główną atrakcją miejscowości jest ośrodek narciarski Kompleks Beskid położony na zboczach Łysej Góry (808 m n.p.m.), skąd rozciąga się widok na Babią Górę. Wytyczono tu cztery zróżnicowane trasy zjazdowe, zbudowano kolejkę krzesełkową, wyciąg orczykowy i taśmowy.

Dla urozmaicenia pobytu w Spytkowicach warto wybrać się do pobliskiej Rabki. Rabka-Zdrój to miasto położone w kotlinie u stóp Gorców i Beskidu Wyspowego. Dzięki źródłom wód leczniczych i korzystnemu mikroklimatowi w Rabce już w XIX w. otwarto zakłady lecznicze nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Powszechnie leczono tu gruźlicę. Także dziś sanatoria dziecięce w Rabce specjalizują się głównie w chorobach górnych dróg oddechowych. Kapituła Orderu Uśmiechu i UNESCO uhonorowały Rabkę tytułem „Miasta Dzieci Świata”. To w pełni zasłużone określenie, bo oprócz sanatoriów dla najmłodszych, w uzdrowisku znajdziemy m.in. Rabkoland, Teatr Lalek, pomnik św. Mikołaja przed dworcem kolejowym, interaktywne Muzeum Górali i Zbójników czy fontannę ze słoniami.

Rabka-Zdrój to znakomite miejsce dla miłośników górskich wędrówek i kolarstwa górskiego. Prowadzą stąd szlaki w Gorce, Beskid Wyspowy i Pasmo Babiogórskie. Czerwony szlak na Babią Górę jest częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego. Niebieski i zielony wiodą na Luboń Wielki, gdzie znajduje się schronisko z oknami wychodzącymi na cztery strony świata. Miłośnicy nart biegowych zachwycą się trasami biegowymi Śladami Olimpijczyków z sąsiedniej Obidowej na Turbacz – najwyższy szczyt Gorców.

Atrakcje okolic Spytkowic:

  • Park Zdrojowy w Rabce – liczący ponad 100 lat park w centrum Rabki-Zdroju to idealne miejsce do relaksu i spacerów. Niedawno zrewitalizowany, jest podzielony na dwie części: zachodnią i wschodnią. W zachodniej strefie parku znajdziemy tężnię solankową z pijalnią, place zabaw dla dzieci, korty tenisowe, skatepark, kawiarnię, ogrody tematyczne (m.in. ogród różany, skalny, pnączy i wrzosowisko). Wschodnia, przeznaczona do spacerów, nawiązuje do ogrodów angielskich. Przychodząc tu, warto wziąć ze sobą orzechy dla zamieszkujących park licznych wiewiórek.
  • Rabkoland – ogromne wesołe miasteczko to z pewnością najbardziej popularna atrakcja wśród przyjeżdżających do Rabki-Zdroju z dziećmi. Rabkoland jest podzielony na strefy: Cyrkową, Machinarium, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów, Dolinę Trzmiela, Farmę cioci Maryni. W każdej mieści się wiele różnorodnych atrakcji, od karuzel i diabelskich młynów po gabinet krzywych luster, place zabaw i parki linowe. Dodatkową atrakcją Rabkolandu są dwa nietypowe muzea: Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Rekordów i Osobliwości.
  • Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – muzeum nazwane imieniem tego młodopolskiego pisarza określanego „piewcą gorczańskiego krajobrazu” mieści się w niezwykle ciekawym budynku – zabytkowym drewnianym kościółku z początków XVII w. Zbiory to głównie przedmioty życia codziennego beskidzkich górali: ich stroje, narzędzia i przedmioty wykorzystywane przez pasterzy, garncarzy, rzemieślników. Przedstawione są także rzeźby twórców ludowych.
  • Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce – początki teatru sięgają lat powojennych i amatorskich przedstawień dla dzieci przebywających w sanatoriach w Rabce. Obecnie to państwowy teatr z własną sceną, a jego przedstawienia zostały docenione w kraju i za granicą. Podczas pobytu w Rabce warto sprawdzić bieżący repertuar.
  • Muzeum Górali i Zbójników w Rabce – chcesz spróbować góralskiego życia – wyciskania oscypków, deptania kapusty nogami, prania na tarze? To wszystko w muzeum mieszczącym się w zabytkowej góralskiej chałupie – Domu pod Trzema Madonnami. Do tego interaktywna wystawa przedstawiająca życie zbójników i beskidzkich górali, odtworzona tradycyjna izba i przedmioty codziennego użytku.
  • Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce – w sąsiadującej z Rabką Chabówce utworzono unikatowy w skali kraju skansen. Na terenie dawnej parowozowni zgromadzono zabytkowe parowozy, lokomotywy spalinowe i elektryczne. Najstarsze pochodzą z XIX w. Skansen organizuje także przejażdżki pociągami retro.
  • Orawka – wieś oddalona o ok. 13 km od Spytkowic, która leży już na terenie krainy zwanej Orawą. Warto tu zobaczyć kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Wzniesiony w XVII w., jest jednym z najcenniejszych drewnianych kościołów na południu Polski. Obok mieści się też zabytkowy budynek farbiarni z XVIII w. Z Orawki biegnie żółty szlak, który prowadzi do Zubrzycy Dolnej.
  • Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej – w wiosce oddalonej o ok. 18 km od Spytkowic mieści się skansen, który zabiera w podróż do dawnej codzienności mieszkańców Górnej Orawy. Znajduje się tu ponad 60 obiektów, i to zróżnicowanych: są chałupy i zagrody uboższych chłopów, a także dwór rodziny Moniaków, który jeszcze przed wojną przekazali państwu ich spadkobiercy jako zalążek skansenu. Jest karczma, kościół i dzwonnica, a także budynki gospodarcze i rzemieślnicze: tartak, kuźnia, farbiarnia, olejarnia, folusz, bacówki. Z Zubrzycy Górnej zielonym szlakiem można wejść na Diablak (najwyższy szczyt Babiej Góry).
  • Babia Góra – będąc w Zubrzycy Górnej, stąpamy już po stokach Babiej Góry. To masyw górski w Beskidzie Żywieckim, poza Tatrami najwyższy w Polsce. Leżący na granicy polsko-słowackiej, jego najwyższym szczytem jest Diablak (1725 m n.p.m.), często także zwany Babią Górą. Druga pod względem wysokości jest Mała Babia Góra (1517 m n.p.m.). Najwyżej położony parking pod Babią Górą znajduje się na przełęczy Krowiarki.
  • Babiogórski Park Narodowy – ze względu na walory przyrodnicze i dobre zachowanie pięter roślinności (występowanie różnych gatunków powiązanie z wysokością położenia i mikroklimatem) na stokach Babiej Góry utworzono park narodowy. Można się tu przyjrzeć kolejnym piętrom, którymi są: regiel dolny, regiel górny, piętro kosodrzewiny i piętro alpejskie. W budynku dyrekcji Parku w Zawoi mieści się specjalny, multimedialny Ośrodek Edukacyjny.
  • Wieża widokowa na Marysinej Polanie – to gratka dla wielbicieli punktów widokowych. Na Marysinej Polanie wznosi się wieża o wysokości prawie 14 metrów, skąd można podziwiać piękną panoramę Tatr, jej podnóże sprzyja piknikowi i spacerom. Skręcając z drogi 962 tuż przed granicą, polną drogą dojedziemy nawet samochodem osobowym pod samą wieżę. Ze Spytkowic jest tu 30 km.

Jak dojechać?

Samochód

Jadąc z Krakowa należy kierować się Zakopianką do drogi E77 i dalej do Spytkowic.

Odległość od Warszawy - 373 km, od Krakowa - 80 km, od Katowic - 128 km, od Wrocławia - 340 km.

Pociąg i autobus

Najlepiej dojechać do Krakowa (połączenie kolejowe z wieloma miastami), a stamtąd ruszyć dalej autobusem do Spytkowic.

Adres

Kompleks Beskid
Spytkowice 135A
34-745 Spytkowice k. Rabki-Zdrój

Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

Oferta prezentowana przez firmę

Kompleks Beskid Stanisław Majchrowicz Sp.J.
Spytkowice 135A
34-745 Spytkowice
NIP: 7351002264
Triverna
Triverna to ekskluzywny klub hotelowy ze starannie dobranymi ofertami w wyjątkowych cenach specjalnie dla klubowiczów. Korzystając z naszego Klubu masz pewność, że oferowane promocje są unikalnymi okazjami. Możesz zaoszczędzić nawet do 70%.Serwis triverna.pl używa cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Jeżeli chcesz zmienić swoje ustawienia dotyczące plików cookies, kliknij [tutaj], aby otworzyć banner z ustawieniami.