M2 Resort Wellness & SPA znajduje się w ustronnym miejscu bałtyckiego wybrzeża, w otoczeniu lasów i łąk na nadmorskim wzniesieniu, niespełna 20 minut spacerem od plaży. Miejscowość Ostrowo sąsiaduje z Karwią oraz Jastrzębią Górą.
Ostrowo to urokliwa nadmorska wioska położona pomiędzy Jastrzębią Górą i Karwią w spokojnej części bałtyckiego wybrzeża, które tutaj oferuje jedną z najszerszych plaż w Polsce. Łatwo tu połączyć wypoczynek nad morzem z poznaniem kaszubskiej kultury i kuchni. Życie Kaszubów w XVIII i XIX wieku prezentują eksponaty zebrane w muzeum Kaszubska Chata. Miejscowość otaczają sosnowe lasy. W jej centrum rozpoczyna się ścieżka prowadząca do rezerwatu przyrody Bielawa – siedliska żurawi i innych ptaków.
Ostrowo sąsiaduje z Jastrzębią Górą – jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości na polskim wybrzeżu. Ten kaszubski kurort jest znany z najwyższych w Polsce klifów i XIX-wiecznej latarni morskiej w Rozewiu. Jest doskonałą propozycją dla osób spragnionych spokojnego wypoczynku – bukowe lasy ciągnące się wzdłuż klifu, wąwóz Lisi Jar i malownicza plaża to idealne miejsca na piesze wycieczki.
Lokalizacja Ostrowa czyni z niego także doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Trójmiasta, Władysławowa czy Półwyspu Helskiego oraz malowniczych kaszubskich pałaców. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie pod koniec czerwca możemy doświadczyć „białych nocy”, które w połączeniu ze wspaniałymi klifami stanowią namiastkę Skandynawii na południowym wybrzeżu Bałtyku. Pomnik Gwiazda Północy wskazuje najdalej na północ wysunięty punkt Polski.
Atrakcje Ostrowa i okolicy:
-
Ujście Czarnej Wody – między Jastrzębią Górą a Karwią, w Ostrowie, przez plażę do morza wpływa rzeka Czarna Woda. To świetne miejsce dla wielbicieli spacerów plażą i nie tylko – warto też przejść chociaż kawałek w dół rzeki.
- Latarnia morska Rozewie – najstarsza latarnia na polskim wybrzeżu. Jest udostępniona do zwiedzania wraz ze znajdującym się obok Muzeum Latarnictwa Morskiego, gdzie można zobaczyć m.in. modele różnych reflektorów oraz wejść na taras widokowy. Wokół rozciąga się rezerwat przyrody Przylądek Rozewski.
- Jastrzębski klif – prawdopodobnie najwyższy klif na wybrzeżu Bałtyku (33 metry). Wzdłuż krawędzi jastrzębskiego klifu wiedzie niebieski szlak turystyczny.
- Nadmorski Park Krajobrazowy – zielony teren urozmaicający pobyt w tej części wybrzeża. W parku wytyczono szlaki piesze i rowerowe, ścieżki edukacyjne oraz rezerwaty: Przylądek Rozewie, Lisi Jar czy Bielawa na torfowiskach.
- Lisi Jar – wąwóz ciągnący się wąskim pasem od ul. Rozewskiej do plaży w Jastrzębiej Górze. Zbocza wąwozu porastają ponadstuletnie buki, tworzące wyjątkowy mikroklimat. Dziś wąwóz ma 350 m długości, kiedyś był dłuższy. U wejścia do Lisiego Jaru hrabia de Rosset (jeden z inicjatorów powstania Jastrzębiej Góry) wybudował pierwsze w Polsce nadmorskie schronisko turystyczne Nad Lisim Jarem.
- Pałac w Krokowej – perełka architektoniczna 11 km na południowy zachód. Pierwotny zamek powstał w 2. połowie XIV wieku, w XVIII wieku przebudowano go na rezydencję, którą niedawno odrestaurowano. Do pałacu przylega piękny park. Krokowa już od średniowiecza stanowiła ośrodek rodu von Krockow – Krokowskich oraz centrum ich rozległych włości. Krokowscy byli jednymi z najbogatszych i najznamienitszych w Prusach Królewskich, zasłużonymi dla królów polskich. Dziś w pałacu mieści się hotel, restauracja i kawiarnia, a po sąsiedzku Muzeum Regionalne i neogotycki kościół Św. Katarzyny.
- Groty Mechowskie – 18 km na południe znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków przyrody Pomorza Gdańskiego. Ta niewielka, sufozyjna jaskinia jest jedyną tego typu w Polsce oraz w Północnej Europie. Odkryta została w 1818 roku. Długość jej korytarzy wynosi 61 metrów, z czego tylko niewielki, przyotworowy fragment jest udostępniony do zwiedzania – najciekawsza część z końcową izbą z powodu ciasnego przejścia i zagrożenia zawaleniem dostępna jest tylko dla speleologów. Wytyczoną trasę można więc nazwać najkrótszą podziemną trasą turystyczną w Polsce.