Opis:
Ośrodek Margo znajduje się w malowniczej górskiej miejscowości Bukowiec, otoczonej przez wzniesienia Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Lokalizacja jest znakomita zarówno do zwiedzania Doliny Pałaców i Ogrodów oraz innych atrakcji Kotliny Jeleniogórskiej, wycieczek górskich, jak i spokojnego wypoczynku wśród zieleni i ciszy.
Pensjonat oferuje pobyt w wygodnych i nowocześnie wyposażonych pokojach, także dla większych grup i rodzin, w tym pokojach dla 4 oraz 6 osób. Studia 6-osobowe składają się z dwóch połączonych sypialni ze wspólną łazienką. Każdy pokój jest wyposażony w telewizor, dostęp do Wi-Fi i ręczniki. W łazience jest prysznic i suszarka do włosów.
W obiekcie mieści się sala restauracyjna, w której codziennie rano jest podawane śniadanie w formie bufetowej. Istnieje również możliwość skorzystania z innych posiłków.
Stylowy ośrodek Margo otacza zielony teren z altaną grillową, przy której goście mogą rozpalić ognisko lub grilla. Bezpośrednio przy budynku jest utwardzony parking.
Udogodnienia w obiekcie:
Bar / restauracja
Sala zabaw dla dzieci
Pokój gier
Kącik zabaw dla dzieci
Ogród / Park
Dla niepełnosprawnych
Parking strzeżony / monitorowany
Parking
Płatność kartąLokalizacja:
Ośrodek Margo jest położony u stóp Karkonoszy w spokojnej miejscowości Bukowiec, z łatwym dojazdem do Karpacza (8 km), Kowar (5 km), Jeleniej Góry (13 km) i innych atrakcji Kotliny Jeleniogórskiej.
Atrakcje:
Bukowiec to sąsiadująca z Kowarami i Karpaczem wioska położona w Kotlinie Jeleniogórskiej, na pograniczu Karkonoszy i Rudaw Janowickich.
W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka mieści się Folwark Bukowiec – założenie parkowe, stanowiące jedną z największych atrakcji Doliny Pałaców i Ogrodów. Na terenie parku znajdują się liczne zabytki, takie jak herbaciarnia, z której można podziwiać królową Karkonoszy – Śnieżkę, wieża widokowa, z której roztacza się widok na pasma Karkonoszy, Rudaw Janowickich oraz Gór Kaczawskich.
W parku nie brakuje również tajemniczych miejsc, takich jak „Krąg Druidów”, ani skalnych grot. Z Bukowca łatwo dojechać do różnorodnych atrakcji regionu.
Atrakcje Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej:
- Park miniatur zabytków Dolnego Śląska w Kowarach – świetne miejsce, by rozeznać się w bogactwie atrakcji regionu i zaplanować kolejne wycieczki.
- Zamek Chojnik – jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicy. Zamek zbudowano na skraju 150-metrowego urwiska, tzw. Piekielnej Doliny. Nigdy nie był zdobyty przez najeźdźcę, do stanu ruiny doprowadziło go uderzenie pioruna, po którym nie został odbudowany. Malownicze miejsce, w które prowadzi kilka szlaków pieszych, jest widoczne z wielu miejsc w okolicy.
- Zamek księcia Henryka – niewielki, ale malowniczy zamek myśliwski na górze Grodna nieopodal Sosnówki oferuje punkt widokowy z piękną panoramą na Karkonosze i okolicę. Prowadzi do niego przyjemna ścieżka przez las.
- Świątynia Wang – jeden z najbardziej znanych obiektów w Karpaczu, drewniany kościółek zbudowany w Norwegii bez użycia gwoździ, wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO, zachwyca wspaniałymi wewnętrznymi dekoracjami.
- Śnieżka – królowa Karkonoszy jest najwyższym szczytem Sudetów i zarazem najwybitniejszym szczytem w Polsce. Ma wysokość 1602 m n.p.m., na jej szczyt prowadzą szlaki turystyczne oraz kolejka górska po czeskiej stronie.
- Wodospad Podgórnej – trzeci pod względem wielkości wodospad w Karkonoszach. Potrójna kaskada mierzy 10 metrów wysokości. Najładniejszy punkt widokowy zapewnia żelazny mostek ponad rzeką Podgórną nieco poniżej wodospadu.
- Muzeum Karkonoskie – jego główna siedziba znajduje się w Jeleniej Górze, ponadto posiada trzy oddziały: Skansen uzbrojenia Wojska Polskiego, Dom Carla i Gerharta Hauptmannów oraz zamek w Bolkowie.
- Lapońska Wioska Kalevala w Borowicach – wzorowana na wiosce lapońskiej, typowej dla regionu Finlandii. Przygotowano tam mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, m.in. namiot wikingów, sauny fińskie, namioty lavvu, beczki kąpielowe oraz chaty grillowe.
- Single track Olbrzymy – jeden z najmłodszych projektów sieci single tracków w Polsce dostępny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kolarzy, oferuje aż 70 km szlaków rowerowych.