Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.
Wybierz daty pobytu i pokój
Korbielów to miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim, w masywie Pilska (1557 m n.p.m.). Od lat jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości w Polsce dla amatorów górskich wędrówek oraz jazdy na nartach. Na Pilsku panują najlepsze, zaraz po Tatrach, naturalne warunki do uprawiania sportów zimowych. W górnych partiach góry bardzo często sezon zaczyna się już w listopadzie i trwa aż do maja. Trasy są zazwyczaj dobrze przygotowane i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Stacja narciarska Pilsko - Korbielów proponuje 11,7 km tras zjazdowych wyznaczonych na wysokości od 700 do 1500 m n.p.m.
Także w ciepłych miesiącach Korbielów jest znaczącym centrum turystycznym Żywiecczyzny. Wytyczono tutaj aż 11 oznakowanych szlaków turystycznych, wychodzących we wszystkich kierunkach Beskidu Żywieckiego.
W pobliskiej Jeleśni znajduje się oryginalna XVIII-wieczna Stara Karczma. Jest to drewniany budynek o konstrukcji zrębowej, przykryty czterospadowym gontowym dachem, masywne drzwi prowadzą do przestronnej sieni i dwóch dużych drewnianych sal. We wnętrzach mieści się stylowo urządzona restauracja, specjalizująca się w potrawach kuchni regionalnej. W Jeleśni warto zobaczyć także barokowy kościół św. Wojciecha z końca XVII wieku oraz kilka starych, godnych uwagi chałup i przydrożnych kapliczek.
Najciekawszą atrakcją Sopotni Wielkiej jest największy w Beskidach Zachodnich wodospad o wysokości 12 metrów, spływający na wysokości 620 m n.p.m. w dolinie potoku Sopotnia Wielka. Znajduje się on tuż obok przystanku PKS – do wodospadu dochodzimy oznakowaną ścieżką.
Żywiec, choć najczęściej kojarzy się z piwem, obfituje w ciekawe zabytki oraz atrakcje turystyczne. Należy do nich między innymi Jezioro Żywieckie (zagospodarowany sztuczny zbiornik, utworzony przez spiętrzenie rzeki Soły w malowniczej górskiej dolinie), na którym wiele osób uprawia żeglarstwo i inne sporty wodne. Zachęcając do zwiedzania Żywca, wymienimy: kościół katedralny (I połowa XV w.), kościół Świętego Krzyża, Muzeum Ziemi Żywieckiej, stary zamek, pałac Habsburgów, Rynek. Dużą atrakcją udostępnioną do zwiedzania jest Browar Żywiec, po którym oprowadza przewodnik, a trasa kończy się degustacją.