Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.
Wybierz daty pobytu i pokój
Inne ciekawe zabytki Miłomłyna to neogotycki kościół Św. Bartłomieja z przełomu XIX i XX wieku, powstały w miejscu pochodzącego z czasów krzyżackich oraz fragment muru obronnego z XIV wieku.
Leśny Park Uzdrowiskowy w Miłomłynie zajmuje prawie 63 ha i zlokalizowany jest w kompleksie leśnym pomiędzy Jeziorem Ilińskim a drogą powiatową z Miłomłyna do Tardy. To atrakcja dla zwolenników rekreacji na świeżym powietrzu oraz potrzebujących terapii poprzez ruch. Leczniczy klimat Miłomłyna służy osobom z różnymi dolegliwościami. Park znajduje się w strefie A obszaru ochrony uzdrowiskowej, co gwarantuje najkorzystniejsze warunki dla leczenia klimatycznego. Na potrzeby odwiedzających park przygotowano więc niezbędną infrastrukturę, w tym m.in.: parking przy ul. Zatokowej, zadaszenia ze stołami i ławkami, stojaki na rowery oraz dwie stacje terapeutyczne wyposażone w zestawy urządzeń siłowni plenerowej. W parku ustawiono dodatkowo tablice informacyjne, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę na temat dziejów Miłomłyna.
Trasado terenoterapii w Miłomłynie powstała na dawnym nasypie kolejowym na Jeziorze Ilińskim. Dotrzeć można do niej kierując się ulicą Jeziorną, a następnie w prawo, w stronę parkingu przy jeziorze i mostu. Na trasie ustawiono oświetlenie solarne, ławki oraz małe pomosty. Tworzy ona wąski przesmyk pomiędzy częściami jeziora zwanymi Ilińsk i Jelonek. Wędrówkę można kontynuować, kierując się w prawo po zejściu z nasypu wzdłuż brzegów jeziora.
W okolicy warto zwiedzić również położone nad jeziorem Drwęckim miasto Ostróda, w której najsłynniejszym zabytkiem jest XIV-wieczny murowany krzyżacki zamek. Wewnątrz zamku znajdowały się kaplica, mieszkanie komtura i refektarz, a ponadto kapitularz, infirmeria, dormitoria dla braci zakonnych i komnaty gościnne. Do dziś zdobią je ceramiczne portale umieszczone na wewnętrznych elewacjach.
Odwiedzając Ostródę, warto udać się na promenadę i molo, które jest największym tego typu obiektem w Polsce. Długość jego ramion wynosi 50 m i 30 m, a szerokość 8 m. W centralnej części mola stoi charakterystyczna ośmiokątna altanka. Można przysiąść na jednej z licznych na molo ławeczek, by podziwiać stąd uroki jeziora Drwęckiego.