Ośrodek Wypoczynkowy MAX jest położony w malowniczym Jarnołtówku nieopodal miejscowości Głuchołazy, u stóp Gór Opawskich, przy granicy z Czechami w województwie opolskim.
Jarnołtówek to wioska położona w Górach Opawskich we wschodnich Sudetach, w gminie Głuchołazy w województwie opolskim, historycznie na Górnym Śląsku. Zaledwie 2km stąd znajduje się przejście graniczne z Republiką Czeską, gdzie zimą czekają doskonale przygotowane stoki narciarskie, a latem trasy rowerowe i szlaki górskie. 30 km dzieli miejscowość od pięknych zbiorników wodnych: Jeziora Nyskiego i Otmuchowskiego. Malownicza okolica i bliskość natury sprawiają, że jest to miejsce idealne do spokojnego wypoczynku.
W samym Jarnołtówku zachował się zabytkowy pałacyk i dworek, a także neogotycki kościół, który stanął w miejscu poprzedniego, zniszczonego w powodzi, a także zapora wodna. Zaporę wodną w Jarnołtowku ufundowała cesarzowa Prus Augusta Wiktoria w 1909 r. w celu zapobieżenia częstym tutaj powodziom. Zapora przegradza Złoty Potok, a dzięki jej wysokości (ponad 15 m) rozciąga się stąd dobry widok na okolicę.
Atrakcje okolicy:
-
Park Krajobrazowy Góry Opawskie – położony między Prudnikiem a Głuchołazami, powstał w celu ochrony terenu Gór Opawskich – wschodniej części Sudetów. Przez jego teren przepływają rzeki Biała Głuchołaska i Złoty Potok. Krajobraz urozmaicają malownicze doliny i wąwozy. Park zamieszkuje aż 163 gatunków chronionych zwierząt, m.in. żaby, traszki, salamandry, nietoperze. Co ciekawe, można się tu natknąć na sztolnie, które są pozostałościami po wydobywaniu na tych terenach złota. Po terenie parku można spacerować aż 9 szlakami pieszymi, w tym częścią Głównego Szlaku Sudeckiego.
-
Biskupia Kopa (890 m n.p.m.) – najwyższy szczyt w polskiej części Gór Opawskich, na którym stoi kamienna wieża stanowiąca doskonały punkt widokowy (18 m wysokości). Szczyt wchodzi w skład Korony Gór Polski.
-
Gwarkowa Perć – atrakcja Gór Opawskich dla miłośników adrenaliny. Na odsłonięte skały na zboczu Bukowej Góry można wejść po mocno eksponowanej 11-metrowej drabinie – to ewenement w polskich górach.
-
Pokrzywna – ośrodek wypoczynkowy u stóp Gór Opawskich z zalewem. Działają tam park wodny, interaktywny ogród wody, park 4 żywiołów, park linowy oraz Interaktywny Park Edukacji i Rozrywki Rosenau Zaginione Miasto.
-
Głuchołazy – miasto z zachowanym rynkiem – centrum układu urbanistycznego z XIII w., fragmentem średniowiecznych murów obronnych z wieżą bramną, zabytkowymi kościołami św. Wawrzyńca i św. Rocha oraz licznymi domami z końca XIX w., a nawet starszymi. W południowej części miasta znajduje się dzielnica uzdrowiskowa, a w niej park zdrojowy i tężnia z wieżą widokową.
- Szlak Kulinarny Województwa Opolskiego "Opolski Bifyj" – to lista restauracji stworzona przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną, na której znajdują się lokale serwujące tradycyjne dania Śląska Opolskiego. Śląskie Niebo, Siemieniotka, Wodzionka, a może Kartoffelsalat? Przekonaj się, jak smakują!