Ośrodek Wypoczynkowy Sęk jest zlokalizowany w nadmorskiej miejscowości Karwia. Jest położony 250 metrów w linii prostej do morza.
Karwia to niewielka nadmorska miejscowość położona 15 kilometrów na zachód od Władysławowa, na Wybrzeżu Słowińskim. Sąsiaduje bezpośrednio z Jastrzębią Górą, od której jest mniejsza, ma za to dłuższą historię, sięgającą aż średniowiecza. Zachowały się tutaj budynki jeszcze z końca XIX wieku, m.in. siedziba starej szkoły.
Na uwagę zasługuje karwieńska plaża, która jest jedną z najszerszych nad całym Bałtykiem. Od lądu oddziela ją pas wydm porośniętych aromatycznym sosnowym lasem.
Na południe od miejscowości znajdziemy kompleks torfowisk Bielawskie Błoto. Dawniej były tu wydzielone trzy rezerwaty, które obecnie połączono w jeden – rezerwat przyrody Bielawa. To jeden z trzynastu rezerwatów wchodzących w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, ciągnącego się od Białogóry po Mierzeję Helską i Zatokę Pucką. Rezerwat Bielawa jest miejscem występowania chronionych roślin – w tym rzadkiej w Polsce maliny moroszki, ptactwa wodno-błotnego oraz samych torfowisk, które są bardzo cenne dla ochrony środowiska: magazynują wodę i pochłaniają dwutlenek węgla.
`
Atrakcje Karwii i okolic:
- Motylarnia – świetna atrakcja dla dzieci. Setki tropikalnych motyli fruwa tu zupełnie swobodnie, czasem nawet przysiadając na odwiedzających. Dzięki temu można je podziwiać z bliska i robić znakomite zdjęcia.
- Ujście Czarnej Wody – między Jastrzębią Górą a Karwią, w Ostrowie, przez plażę do morza wpływa rzeka Czarna Woda. To świetne miejsce dla wielbicieli spacerów plażą i nie tylko – warto też przejść chociaż kawałek w dół rzeki.
- Gwiazda Północy – pamiątkowy kamień na klifie w Jastrzębiej Górze, który oznacza najbardziej wysunięty na północ punkt w całej Polsce.
- Lisi Jar – porośnięty stuletnimi bukami wąwóz leżący na wschodzie Jastrzębiej Góry, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, prowadzący na plażę. Jego głębokość sięga nawet 50 metrów. Przy wejściu do wąwozu stoi pomnik króla Zygmunta III Wazy, którego statek ponoć rozbił się w pobliżu, kiedy wracał z nieudanej wyprawy po szwedzką koronę.
- Białe noce – w czerwcu w Jastrzębiej Górze można zobaczyć na własne oczy ciekawe zjawisko: białe noce. Polega na tym, że nie zapadają całkowite ciemności, a zmierzch przechodzi rankiem w brzask. Najlepszym miejscem do obserwacji białych nocy w Polsce są właśnie wysokie klify w Jastrzębiej Górze!
- Dom Whisky w Jastrzębiej Górze – można tu nie tylko kupić jeden z wielu gatunków tego trunku (podobno jest ich tutaj około 2000), ale też popróbować ich na miejscu. W wyborze trunków pomaga wykwalifikowana obsługa. Co więcej, od kilku lat jest tu organizowany w lecie Festiwal Whisky. Dom Whisky prowadzony przez tę samą firmę ma też oddziały w Warszawie i Sopocie, jednak pierwszą siedzibą była właśnie Jastrzębia Góra.
- Latarnia morska Rozewie – latarnia na przylądku Rozewie (do niedawna błędnie uważanym za najbardziej na północ wysunięte miejsce w Polsce). Co ciekawe, znajdują tu się tak naprawdę dwie latarnie: „stara” z 1822 roku, wyższa, która działa do dzisiaj, i „nowa” – zbudowana w 1875 roku. Przez jakiś czas funkcjonowały jednocześnie, do czasu kiedy „starą” wyposażono w światło elektryczne, mocniejsze i o większym zasięgu. „Stara” w pełni zasługuje na swoją nazwę – jest najstarszą latarnią morską nie tylko w Rozewiu, ale też na całym polskim wybrzeżu. Dziś w czynnej latarni mieści się muzeum latarnictwa, gdzie można zobaczyć m.in. modele różnych reflektorów oraz wejść na taras widokowy.