Wybierz daty pobytu i pokój
Obiekt zweryfikowany
Obiekt Pałac Alexandrinum spełnia standardy Triverna
Oferta Zwrot na Środki Triverna. Bez obaw planuj wyjazd dzięki pewności, że możesz odwołać rezerwację bez podawania przyczyny.
Pałac Alexandrinum to czterogwiazdkowy hotel usytuowany w malowniczym parku z połowy XVIII wieku. Pozwala idealnie odpocząć od miejskiego szumu i zgiełku. Jest położony w miejscowości Krubki-Górki, jedynie 35 km od Warszawy. Hotel wyróżniają historyczna architektura oraz szczególne połączenie tradycji i nowoczesności. Gustowna aranżacja wnętrz sprawia, że każda spędzona tu chwila należy do niezapomnianych. Do dyspozycji gości pozostają przestronne pokoje, SPA, basen, stadnina koni, stylowa restauracja z dużym wyborem dań kuchni polskiej oraz międzynarodowej.
Hotel Pałac Alexandrinum oddaje do dyspozycji gości 68 komfortowo wyposażonych pokoi zlokalizowanych w głównym budynku Pałacu oraz w sąsiadującej z nim Rezydencji. Pokoje wyróżniają się niezwykłą dbałością o detale, zaciszną atmosferą oraz bardzo eleganckim wystrojem. Ich funkcjonalność połączona z nowoczesnymi rozwiązaniami gwarantuje przyjemny wypoczynek. Wszystkie pokoje w Rezydencji są wyposażone w klimatyzację, TV LCD, Wi-Fi, telefon, sejf, lodówkę, czajnik, szlafroki, łazienkę z kabiną prysznicową i suszarką do włosów.
W Pałacu Alexandrinum znajduje się jedna z najlepszych restauracji pod Warszawą. Wyśmienite dania przygotowane pod okiem doświadczonego Szefa Kuchni zachwycą nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia. Wszystkie potrawy są tworzone w oparciu o naturalne i zawsze świeże produkty. W wykwintnych połączeniach smaków goście znajdą aromaty kuchni regionalnej z elementami światowych trendów kulinarnych.
Do dyspozycji gości przygotowano również przytulną kawiarnię oraz Beach Bar. Kawiarnia posiada taras ze stolikami, na którym w ciepłej porze roku można odpoczywać przy filiżance aromatycznej kawy. Obok małego stawu mieści się zewnętrzny bar z piecem do pizzy oraz grillem. Oferuje smaczne napoje i przekąski oraz palenisko do organizacji ogniska lub grilla.
Strefa SPA Alexandrinum zaprasza gości spragnionych relaksu do pałacowych podziemi, gdzie można skorzystać z bogatej oferty zabiegów odprężających, regenerujących i relaksujących inspirowanych filozofią dalekiego wschodu. Oferuje pełną gamę masaży, a także oryginalne rytuały na twarz i ciało, które relaksują i poprawiają kondycję skóry. Dodatkowo do dyspozycji gości pozostają stylowy basen rekreacyjny, strefa relaksu z leżakami, jacuzzi, brodzik dla dzieci, sauna sucha.
Pałac Alexandrinum to hotel z atrakcjami dla dzieci pod Warszawą. Tworzy doskonałą okazję do wypoczynku z rodziną i najbliższymi. Dla najmłodszych gości przygotowano specjalnie skomponowane menu w restauracji. Ciekawie podane dania z pewnością zachwycą pociechy. Na posesji obiektu znajduje się bezpieczny plac zabaw zlokalizowany nieopodal strefy relaksu, by każdy rodzic mógł spokojnie doglądać pociechy podczas odpoczynku. Hotel zaopatrzony został również w salon gier multimedialnych oraz komnatę... zabaw! Oferuje nowoczesny sprzęt sportowy, rzutki, rowery, piłkarzyki i wiele więcej atrakcji dla dzieci i młodzieży.
Hotel jest położony w obszarze Natura 2000. Dookoła Pałacu rozciąga się 12-hektarowy, zabytkowy park, w pełni naturalny, zalesiony starymi drzewami, pełen uroczych zakątków i ławeczek. W pałacowym parku czeka mnóstwo atrakcji, m.in stadnina koni, 5 stawów, bogata strefa chillout, leżaki, hamaki, giga szachy, klimatyczny grill czy plac zabaw dla dzieci. Dla aktywnych na terenie hotelu działa wypożyczalnia rowerów i kijków Nordic Walking.
W cenie otrzymujesz:
Doba hotelowa
15:00 - 11:00Oferta nie zawiera:
Warunki rezygnacji
17-22 m2
maks. 2 osoby
+ 1 dostawka
maks. 2 osoby
+ 1 dostawka
18-22 m2
maks. 2 osoby
+ 1 dostawka
Wycieczka po najbliższych okolicach hotelu to niezwykłe spotkanie z historią. W pobliskim Okuniewie można zobaczyć cmentarz parafialny z XIX w oraz pomnik żołnierzy poległych w 1920 r. Sulejówek słynie z Willi Milusin. Jest to miejsce będące świadkiem wydarzeń politycznych dwudziestolecia międzywojennego, a także rodzinna przystań Naczelnika Państwa, Józefa Piłsudskiego. Warto odwiedzić poświęcone mu nowoczesne muzeum. Atrakcją Sulejówka jest także zrewitalizowany Park Glinianki - obszar z infrastrukturą spacerową i wypoczynkową.
W Wołominie nie można ominąć Domu nad Łąkami - rodzinnej posiadłości Zofii Nałkowskiej - znanego salonu literackiego przełomu XIX/XX wieku. Również w Wołominie znajduje się, zbudowany w stylu drewnianego baroku syberyjskiego, dom Pod Akacjami z 1883 r. W sąsiedniej Kobyłce można podziwiać cenną bazylikę Świętej Trójcy - perłę późnego baroku z wnętrzami pokrytymi bogatymi freskami. Miłośnicy przyrody powinni udać się do pobliskiego Ossowa, gdzie znajduje się parking dla rezerwatu Mosty Kalińskie. Przygotowano tam atrakcyjne kładki w lesie, to ciekawe miejsce na spacer lub wycieczkę rowerową.
Ważnym zabytkiem jest również późnorenesansowy pałac w Chrzęsnem. Został zbudowany w 1635 r. dla Stefana Dobrogosta Grzybowskiego, starosty warszawskiego i kamieńczykowskiego oraz kasztelana lubelskiego. Budowla była związana potem z takimi rodami szlacheckimi jak Kotarbińscy, Karscy, Maszyńscy, Koskowscy. Pod koniec XIX wieku na plenery malarskie przyjeżdżał tu Władysław Podkowiński. W Poświętnem warto zwrócić uwagę na murowaną kapliczką przydrożną zbudowaną ok. połowy XIX wieku. Wewnątrz znajduje się rzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego, pochodząca z XVIII wieku.
W Dąbrówce znajduje się kościół Podwyższenia Krzyża Świętego według projektu Zygmunta Twarowskiego. Jest to neogotycka, jednonawowa świątynia. Większość wyposażenia kościoła pochodzi z XVIII w., szaty liturgiczne z XVII-XVIII wieku, a w kancelarii parafialnej zachował się akt urodzenia Cypriana Kamila Norwida. Niedaleko stąd do Skansenu w Kuligowie nad Bugiem, w którym zgromadzono i odtworzono dorobek kultury dawnej polskiej wsi.
W Jadowie możemy zobaczyć kościół p.w. Znalezienia Krzyża Świętego wzniesiony w stylu neogotyckim w latach 1882-1886 według Józefa Piusa Dziekońskiego, autora projektów wielu kościołów na Mazowszu i w Polsce. Wnętrze zdobią rokokowe organy, dwie XVIII-wieczne barokowe figury siedzących puttów na cokołach balustrady chóru, pochodzące ze Śląska. Zachowały się osiemnastowieczne szaty liturgiczne. Na plebani są przechowywane księgi metrykalne sięgające 1632 roku.
Zapisz się na newsletter i zyskaj!
Najlepsze oferty, podróżnicze inspiracje, prezenty na urodziny.