Wybierz daty pobytu i pokój
Obiekt zweryfikowany
Obiekt Pałac Komierowo spełnia standardy Triverna
Oferta Zwrot na Środki Triverna. Bez obaw planuj wyjazd dzięki pewności, że możesz odwołać rezerwację bez podawania przyczyny.
Pałac Komierowo to idealne miejsce dla lubiących wysmakowane, butikowe miejsca. Rodzina Komierowskich odzyskała swój historyczny pałac i poddawszy go starannej, 6-letniej rewitalizacji, przywróciła rezydencji pełną świetność. We wnętrzach wymieniono niemal wszystko, stawiając na wysoką jakość materiałów oraz luksusowe wyposażenie. W chłodne dni do relaksu zaprasza rozpalony kominek, a szukający ciszy i pełnego spokoju, mogą wypłynąć łódką na środek stawu. Komierowo znajduje się 11 km od Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie. Posiadłość jest rozległa – pałac otacza 16 ha parku, w tym 4 ha stawów, dających możliwość spokojnego uprawiania aktywności fizycznych.
W historycznych wnętrzach po generalnym remoncie stworzono nowoczesne pokoje z unikalnym wystrojem oraz wyposażeniem najwyższej jakości. Zapewniają wyjątkowy komfort. Pomieszczenia mają wiele udogodnień: wszystkie pokoje są klimatyzowane, posiadają chłodziarkę, zestaw do parzenia kawy i herbaty, sejf, ręczniki, szlafroki, kapcie, zestaw kosmetyków.
Choć kameralny, hotel przygotował aż trzy sale restauracyjne, serwujące wykwintne i estetycznie podane dania. Szef kuchni Michał Skrzypczak posiada rekomendację Slow Food Polska, dzięki czemu mamy pewność, że potrawy są przygotowywane ze świeżych, naturalnych i lokalnych produktów. Restauracja zaprasza na śniadania w formie bufetu lub serwowane bezpośrednio do stolika (w zależności od liczby gości w pałacu), a poza porą śniadaniową – na dania a la carte. Pałac w Komierowie posiada też piwnicę win, nad którą czuwa sommelier Robert Frischke. Dokłada wszelkich starań, by dostępne tu etykiety były oryginalne, rzadko albo wcale dostępne w innych miejscach w Polsce. Komierowską piwniczkę z pewnością docenią wielbiciele winogronowego trunku. W weekendy często organizowane są degustacje, w czasie których goście przenoszą się do różnych rejonów świata.
Pałac Komierowo ma zróżnicowaną ofertę dla osób aktywnych, dbających o kondycję fizyczną. Od kwietnia do października można korzystać z kortów tenisowych. Do dyspozycji gości jest także sala z wyjściem na taras i widokiem na stawy, wyposażona w bieżnię, orbitrek, ławeczkę, rower i inne akcesoria jak piłki, hantle, maty, terabandy stanowiące zaplecze do wykonania codziennego treningu. Zielone przestrzenie wokół pałacu są doskonałym miejscem do organizacji różnego rodzaju gier i zabaw. Parkowe ścieżki biegnące pomiędzy stawami to znakomite miejsce do joggingu czy nordic walking. Kije do nordic walking dostępne są w recepcji pałacu. Miejscem do rekreacji jest też staw z dostępną dla gości łódką. Ciekawą atrakcją komierowskiego pałacu jest bulodrom, czyli miejsce do gry w bule.
Oferta zawiera dostęp do suchej (fińskiej) sauny, jacuzzi, sali fitness oraz zewnętrznej siłowni. Nowoczesna przeszklona sauna posiada widok na park i zapewnia dodatkowy relaks w wyjątkowym otoczeniu natury. W XVII-wiecznym pałacowym przyziemiu utworzono salon masażu, gdzie surowe mury, naturalny kamień i punktowe oświetlenie tworzą atmosferę intymności i sprzyjają odprężeniu. Można tu skorzystać z bogatej oferty: masażu relaksującego lub witalizującego, kobido, gorącymi kamieniami, a dodatkowo kompleksowego zabiegu na twarz. Pozostałe pomieszczenia części SPA położone są nieco wyżej, w przeszklonej części pałacu. Roztacza się z nich piękny widok na tereny parkowe.
Pałac Komierowo jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych oraz przyjazny zwierzętom.
W cenie otrzymujesz:
Doba hotelowa
14:00 - 11:00Oferta nie zawiera:
Warunki rezygnacji
23-28 m2
maks. 2 osoby
31-42 m2
maks. 2 osoby
41-45 m2
maks. 2 osoby
40 m2
maks. 2 osoby
Komierowo to niewielka wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim, na północny zachód od Bydgoszczy i 11 km od Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie. Historia wsi jest związana z Pałacem Komierowskich. Pierwotnie była to niewielka warownia na okolicznym wzgórzu, zniszczona w czasie potopu szwedzkiego.
Pierwszy, niewielki pałac Komierowscy wznieśli w XVII w. Już wtedy otoczono go dużym parkiem ze stawami. W XIX w. z inicjatywy Romana Komierowskiego pałac przebudowano w stylu neogotyckim. Dzisiejszy, klasycystyczny wygląd pałac zawdzięcza ostatniemu przedwojennemu właścicielowi - Tomaszowi Komierowskiemu.
Po wojnie pałac w Komierowie - podobnie jak setki innych - przejęło państwo. Budynek pełnił różne role, popadając w ruinę. Pod koniec lat 90. pałac wykupiła mazowiecka linia rodziny Komierowskich i po kapitalnym, trwającym 6 lat remoncie, zaadoptowała budynek na hotel.
Zapisz się na newsletter i zyskaj!
Najlepsze oferty, podróżnicze inspiracje, prezenty na urodziny.