Pałac Łochów jest położony zaledwie godzinę jazdy od Warszawy, w sercu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Liwiec.
Łochów słynie przede wszystkim z zespołu pałacowo-parkowego, gdzie mieści się hotel i centrum konferencyjno-wypoczynkowe. Dawna siedziba właścicieli tutejszych ziem przez lata przechodziła w ręce kolejnych znamienitych polskich rodów: Hornowskich, Downarowiczów, Zamoyskich i Kurnatowskich. Niestety w latach 90. XX wieku zdewastowany obiekt w niczym nie przypominał już pałacu z czasów świetności. Władze miasta podjęły decyzję o jego sprzedaży. Pałac Łochów został odbudowany i odrestaurowany przez firmę deweloperską Arche S.A. w latach 2004-2008. Nowy właściciel nieruchomości odbudował ją i odrestaurował, dając pałacowi drugie życie. Firma Arche uratowała także drewniany kościół parafialny, który w 2009 roku został przeniesiony do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Łochowie. W kolejnym roku dokonano rekonsekracji świątyni.
Atrakcje Łochowa i okolicy:
- Dawny budynek poczty konnej z XIX wieku
- Wyspa Poetów – 12 drewnianych rzeźb na jednym z zabytkowych stawów. Spotkamy tu m.in. Cypriana Kamila Norwida, Marii Konopnickiej, Henryka Sienkiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego.
- Domki rzemieślnicze – pracownie ceramika, piekarza, rzeźbiarza i tkacza znajdją się obok Folwarku. Odbywają się w nich indywidualne oraz grupowe warsztaty: ceramiczne, rzeźbiarskie, tkackie, pieczenia chleba.
- Muzeum Gwizdka w Gwizdałach – otwarta ćwierć wieku temu kolekcja gwizdków i innych przedmiotów, zapoczątkowana przez Witolda Tchórzewskiego, kolekcjonera z Warszawy.
- Muzeum Zbrojownia na zamku w Liwie – zamek wzniesiony w XV wieku jako strażnica graniczna, obecnie jest jednym z największych muzeów broni w Polsce, prezentując broń białą, palną i drzewcową od XV do XX w. Każdego roku odbywa się tu Międzynarodowy Turniej Smaków na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego oraz Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Liwie.
- Skansen im. Marii Żywirskiej w Brańszczyku – skansen w Brańszczyku gromadzi budynki i przedmioty związane z historią i kulturą Kurpi Białych. To grupa o unikatowych strojach i zwyczajach, którą tworzyli osadnicy przybyli w XVIII w. z Kurpi Zielonych, regionu leżącego na północy województwa mazowieckiego. W skład skansenu wchodzą: drewniana chata, stodoła z bali, kuźnia i studnia.